Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Ingerii

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
260 replies to this topic

#37
Trestiana

Trestiana

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 29.12.2009

View Postain, on 22nd August 2010, 19:53, said:

N-am fost eu poate prea atent, dar nu spunea Moise ca toate plantele (din care gramineele sunt vechi de 55.000.000 ani) sunt mai recente decat toate stelele (din care una este de 13.200.000.000 ani)? Pentru orice fiinta rationala, afirmatia cum ca 55.000.000 > 13.200.000.000  nu face parte din categoria "stiutului" ci a "nestiutului" ;)

Sa idolatrizezi ceva corect e, poate, acceptabil. Dar sa idolatrizezi o imbecilitatea antica, demonstrata a fi falsa, denota probleme grave de intelegere a realitatii.

   NU! Ai inteles gresit. Moise a explicat in termeni simpli ordinea de creare. Chiar primul verset arata ca la inceput Dumnezeu a creat Universul printre care si pamantul. Aparitia uscatului,vegetatiei si a fiintelor vii este descrisa mult mai tarziu. Nicaieri nu scrie ca fiecare zi de creare ar fi de 24 de ore. Se stie ca universul are peste 13 miliarde de ani si este foarte sigur ca si perioada de creare pe pamant a durat milioane de ani. Ca sa se formeze usactul a trebuit o perioada destul de mare deoarece placile tectonice nu se misca in 24 de ore pentru a crea o suprafata de uscat, iar aparitia vegetatiei nu s-a facut peste noapte. Sfatul meu este sa recitesti articolul si sigur vei intelege. 55 milioane de ani nu este mai mare decat 13 miliarde, iar Moise este de acord cu aceasta.

#38
ain

ain

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,458
  • Înscris: 03.11.2006

View PostTrestiana, on 22nd August 2010, 20:35, said:

Chiar primul verset arata ca la inceput Dumnezeu a creat Universul printre care si pamantul.
Glumesti: Universul apare in Biblie? :)
Vezi ca univers inseamna si fiintele ce-l populeaza. Daca o iei asa, pai dupa ce a facut Universul, Creatorul a intrat in somaj tehnic ca nu mai avea nimic de facut.

View PostTrestiana, on 22nd August 2010, 20:35, said:

Se stie ca universul are peste 13 miliarde de ani si este foarte sigur ca si perioada de creare pe pamant a durat milioane de ani.
Milioane? Mai informeaza-te! Elementele mai grele s-au obtinut in supernove care mai apoi au explodat. Pentru a se obtine o planeta ca pamantul este nevoie ca o prima generatie de stele, care sa se formeze si sa explodeze. E vorba de multe miliarde, nu de milioane.

View PostTrestiana, on 22nd August 2010, 20:35, said:

Ca sa se formeze usactul a trebuit o perioada destul de mare deoarece placile tectonice nu se misca in 24 de ore pentru a crea o suprafata de uscat, iar aparitia vegetatiei nu s-a facut peste noapte.
Mi-e teama ca nu esti informat si asupra rolului placilor tectonice.

View PostTrestiana, on 22nd August 2010, 20:35, said:

Sfatul meu este sa recitesti articolul si sigur vei intelege. 55 milioane de ani nu este mai mare decat 13 miliarde, iar Moise este de acord cu aceasta.
Sfatul meu este sa nu te mai tii de bascalii. Nu exista nicio legatura intre formarea universului si geneza religiilor abrahamice. Nici macar din intamplare.

#39
Trestiana

Trestiana

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 29.12.2009

View Postain, on 22nd August 2010, 21:30, said:

Glumesti: Universul apare in Biblie? :)
Vezi ca univers inseamna si fiintele ce-l populeaza. Daca o iei asa, pai dupa ce a facut Universul, Creatorul a intrat in somaj tehnic ca nu mai avea nimic de facut.

Milioane? Mai informeaza-te! Elementele mai grele s-au obtinut in supernove care mai apoi au explodat. Pentru a se obtine o planeta ca pamantul este nevoie ca o prima generatie de stele, care sa se formeze si sa explodeze. E vorba de multe miliarde, nu de milioane.

Mi-e teama ca nu esti informat si asupra rolului placilor tectonice.

Sfatul meu este sa nu te mai tii de bascalii. Nu exista nicio legatura intre formarea universului si geneza religiilor abrahamice. Nici macar din intamplare.

   De ce nu esti atent cand citesti? Te grabesti! Cand am spus milioane de ani m-am referit la creatia DE PE PAMANT,nu la planeta insasi. Pamantul a fost creat odata cu universul.  Cuvantul CERURILE din Geneza 1:1, nu se refera la atmosfera terestra ci la spatiul cosmic. Si nu uita ca in articol scrie ca inainte de materie au fost create fiintele spirituale care traiesc intru-un domeniu invizibil ochiului uman.

#40
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View Postzexelica, on 21st August 2010, 14:10, said:

Arata nde scrie prostia pe care o sustii? Sau te iei dupa astronomi si big bang? Nu m-as mira......il crezi tu pe science-fiction mamaschin :lol: un astronom nu e mare diferenta :lol:
Zexe tu chiar vorbesti serios? Tu chiar crezi ca soarele si stelele au fost facute dupa aparitia plantelor pe pamant? Ma pui deja pe ganduri in ceea ce priveste capacitatea ta de a rationa.

View PostTrestiana, on 22nd August 2010, 20:35, said:

NU! Ai inteles gresit. Moise a explicat in termeni simpli ordinea de creare. Chiar primul verset arata ca la inceput Dumnezeu a creat Universul printre care si pamantul. Aparitia uscatului,vegetatiei si a fiintelor vii este descrisa mult mai tarziu. Nicaieri nu scrie ca fiecare zi de creare ar fi de 24 de ore. Se stie ca universul are peste 13 miliarde de ani si este foarte sigur ca si perioada de creare pe pamant a durat milioane de ani. Ca sa se formeze usactul a trebuit o perioada destul de mare deoarece placile tectonice nu se misca in 24 de ore pentru a crea o suprafata de uscat, iar aparitia vegetatiei nu s-a facut peste noapte. Sfatul meu este sa recitesti articolul si sigur vei intelege. 55 milioane de ani nu este mai mare decat 13 miliarde, iar Moise este de acord cu aceasta.
Trestiana ori eu inteleg gresit afirmatiile tale ori ceva nu e in regula. Afirmi si tu ca Zexelica ca in Geneza ar fi vorba de crearea Universului sau a pamantului? Eu afirm ca a pamantului. Punct. Pe Moise si pe ceilalti ii interesa formarea pamantului intrucat ei nu stiau de univers.

#41
avlad18

avlad18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 805
  • Înscris: 26.07.2010

View PostTrestiana, on 22nd August 2010, 21:42, said:

Cand am spus milioane de ani m-am referit la creatia DE PE PAMANT,nu la planeta insasi. Pamantul a fost creat odata cu universul.
O mica paranteza, Universul si Pamantul au fost create in acelasi timp, dar voia lui d-zeu a mai durat pana sa ia nastere si elementele chimice ce formeaza Pamantul sa se uneasca in camp gravitational si sa formeze planeta, deci materia Pamantului a fost creata cu mult timp inainte de a lua nastere Pamantul la propiu, intelegeti?? :D

View PostTrestiana, on 22nd August 2010, 21:42, said:

Cuvantul CERURILE din Geneza 1:1, nu se refera la atmosfera terestra ci la spatiul cosmic.
Adevarat graiesti, nu-i loc de-ndoiala ca la cosmos se refera.

View PostTrestiana, on 22nd August 2010, 21:42, said:

Si nu uita ca in articol scrie ca inainte de materie au fost create fiintele spirituale care traiesc intru-un domeniu invizibil ochiului uman.
Alt adevar. Spiritele  nu sunt materia, sunt doar ceva invizibil ochiului uman care este oricum de 2 bani din punct de vedere biologic.
Ce a fost mai intai??? Campul gravitational sau spiritele??? Bosonul Higgs sau spiritele????
Bosonul Higgs sau materia???

View Postmario_bril, on 22nd August 2010, 22:43, said:

Trestiana ori eu inteleg gresit afirmatiile tale ori ceva nu e in regula. Afirmi si tu ca Zexelica ca in Geneza ar fi vorba de crearea Universului sau a pamantului? Eu afirm ca a pamantului. Punct. Pe Moise si pe ceilalti ii interesa formarea pamantului intrucat ei nu stiau de univers.
mario_bril, sunt multe creatii, cand va descoperi stiinta multi-universuri sau universuri paralele vor gasi ei dovezi in biblie ca si acestea au fost create de d-zeu si asa mai departe...


View PostTrestiana, on 22nd August 2010, 20:35, said:

NU! Ai inteles gresit. Moise a explicat in termeni simpli ordinea de creare. Chiar primul verset arata ca la inceput Dumnezeu a creat Universul printre care si pamantul. Aparitia uscatului,vegetatiei si a fiintelor vii este descrisa mult mai tarziu. Nicaieri nu scrie ca fiecare zi de creare ar fi de 24 de ore. Se stie ca universul are peste 13 miliarde de ani si este foarte sigur ca si perioada de creare pe pamant a durat milioane de ani. Ca sa se formeze usactul a trebuit o perioada destul de mare deoarece placile tectonice nu se misca in 24 de ore pentru a crea o suprafata de uscat, iar aparitia vegetatiei nu s-a facut peste noapte. Sfatul meu este sa recitesti articolul si sigur vei intelege. 55 milioane de ani nu este mai mare decat 13 miliarde, iar Moise este de acord cu aceasta.
De unde le scoateti fratilor... Daca d-zeu e asa de atotputernic putea sa faca Pamantul in 7 zile??? ce probleme ar fi avut el???
Daca d-zeu poate sa faca vulcanii sa erupa la comanda sa in functie de pacatele oamenilor, care ar fi problema sa-i faca sa erupa permanent pentru o zi sau sa faca cutremure in continu ca sa se formeze planeta??? d-zeu poate orice.... cum ii contrazici tu puterea???

#42
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View Postavlad18, on 22nd August 2010, 22:51, said:

mario_bril, sunt multe creatii, cand va descoperi stiinta multi-universuri sau universuri paralele vor gasi ei dovezi in biblie ca si acestea au fost create de d-zeu si asa mai departe...
Discutam despre Geneza (Facerea). Acolo se refera strict la formarea pamantului. Nu la altceva. Intelegi acum?

Edited by mario_bril, 22 August 2010 - 21:59.


#43
domnul-hindus

domnul-hindus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,122
  • Înscris: 05.08.2010
in hinduism ingerii se numesc gandarvas.

#44
ain

ain

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,458
  • Înscris: 03.11.2006

View PostTrestiana, on 22nd August 2010, 21:42, said:

Cand am spus milioane de ani m-am referit la creatia DE PE PAMANT,nu la planeta insasi. Pamantul a fost creat odata cu universul.
Nu zau, pamantul are vechimea universului? :)
http://en.wikipedia....ge_of_the_Earth
http://en.wikipedia....of_the_universe
Diferenta nu e decat de vreo 10.000.000.000 ani.

View PostTrestiana, on 22nd August 2010, 21:42, said:

Cuvantul CERURILE din Geneza 1:1, nu se refera la atmosfera terestra ci la spatiul cosmic.
E evident ca cerurile=cosmos. Iar luminatorii nocturni ce mai inseamna, daca nu stele? Si luminatorii au fost fixati pe taria cerului, aka universul, ceva mai tarziu.
Ah, credinciosii astia, la cat ridicol se expun numai sa dea impresia ca nu se indoiesc de acuratetea cartii aleia negre.

View PostTrestiana, on 22nd August 2010, 21:42, said:

Si nu uita ca in articol scrie ca inainte de materie au fost create fiintele spirituale care traiesc intru-un domeniu invizibil ochiului uman.
Da, ar fi pacat sa uitam de fiintele spirituale, care-s foarte relevante pentru formarea universului.

#45
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View Postmario_bril, on 22nd August 2010, 22:43, said:

Zexe tu chiar vorbesti serios? Tu chiar crezi ca soarele si stelele au fost facute dupa aparitia plantelor pe pamant? Ma pui deja pe ganduri in ceea ce priveste capacitatea ta de a rationa.
Eu cred exact ce scrie in Scriptura, de asta nu ma bazez pe mintea mea si neinteligenta mea.
Tu rationezi si te inchini la shashii cu farfurii in cap, deoarece crezi diversi nemernici care-ti spun ca asa trebuie sa faci.

Iar in Scriptura scrie ca pamantul a fost creat primul. Tu nu crezi Scriptura, este clar, de aceea esti si intr-o biserica, deoarece daca tu credeai, nu te puneai parte cu idolatria lor si te rupeai de ea.

#46
Metallman

Metallman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,608
  • Înscris: 29.07.2006

View Postzexelica, on 23rd August 2010, 00:28, said:

Eu cred exact ce scrie in Scriptura, de asta nu ma bazez pe mintea mea si neinteligenta mea.
Pai zexelica, tu spuneai ca la potop s-au deschis cerurile si a venit din cosmos apa iradiata cu gamma.
Asa ceva nu exista nicaieri in stiinta curenta. Apa nu poate fi iradiata cu gamma.
S-au mai luat si alti crestini dupa tine cu aberatia asta ca sa-si sustina teoria lor cu greseala stiintifica C14.
Penibil, scuza-ma.

E logic sa spui "neinteligenta mea".
Insa inteligenta nu vine singura. Ci se capata.
Creierul trebuie mereu invatat si antrenat. Daca nu era asa, nu mai existau scoli si facultati.

Daca tu ignori stiinta curenta si traiesti dupa o carte de acum 2000 de ani... cine e vinovat ca-ti da dreptate cand spui "neinteligenta mea"?
Nimeni nu se naste invatat dar e si penibil sa afirmi ca detii adevarul absolut citind o singura carte veche de 2000 de ani.

Edited by Metallman, 22 August 2010 - 23:35.


#47
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007
Stimabile, eu sunt mai prost. E OK pt tine, ai satisfactie?

#48
misery_helga

misery_helga

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 30.05.2009
"Daca universul nu este nimic mai mult decat o minciuna holografica, nu-i asa ca aceasta ne da noua tuturor, permisiunea de a ne tese propriile minciuni in panza universului?
La fel ca fiii lui Seth, creatorii iluziei. Ce anume le da lor acest drept si noua nu? Ei bine, un singur lucru: ei stiu ca totul este lipsit de importanta, in timp ce noi nu putem accepta
asta, desi obisnuim sa discutam despre aspectul holografic al lumii.

Criticam ordinea impusa de Lumea Noua ce isi implanteaza minciunile si inselaciunile, o uram, dar in acelasi timp afirmam cu tarie ca realitatea nu exista in maniera in care crede
omul. Logic vorbind, daca toti traim intr-o realitate produsa de altcineva, la fel ca in celebra serie Matrix, dar impartasim aceleasi abilitati, nu putem oare sa ne smulgem din acea
realitate acceptand ca jucam cu totii intr-o piesa de teatru? Toate particulele pretind ca sunt separate de intreg - societatile secrete stiu asta, asa ca am putea la fel de bine sa ne
jucam jocul cot la cot cu ele.

Si cum facem asta? Prin conectarea constiintei noastre la crearea si dezvoltarea unui nou EGREGOR in plan astral, a unui arhetip si prin permiterea altor constiinte sa isi planteze
emotiile si intentiile in noua entitate. Termenul de “egregor” vine din limba greaca de la “egregoroi” care tradus in engleza inseamna supraveghetor.
Eliphas Levi ii considera “ finte teribile”, tati ai lui Nephilim. Conform spuselor lui Levi, supraveghetorii nu au niciun fel de mila pentru oameni, nefiind practic
constienti de existenta noastra. Egregorii, ingerii, sunt astfel eterni, mult mai puternici decat omul, putand sa faca orice vor, cu toate ca au nevoie ca omul sa existe.

Podul de trecere intre un supraveghetor si un Nephilim este intentia constienta a umanitatii. Folosindu-se de constiintele acestora, arhetipul din planul astral creste si se dezvolta
dupa care capata in planul astral o minte proprie. Acest egregor se separa de ceilalti prin definitia data de cei care aleg sa-l faca real, stabilindu-i contururile, hotarand ce reprezinta
si ce nu reprezinta. Atunci cand se materializeaza in realitatea curenta, egregorul devine echivalentul unui inger ce cade din rai pentru a poseda mintile femeilor si barbatilor.

Este Nephilim, cel mentionat anterior, cel pe care evreii il vroiau distrus in marele potop. Este acelasi Nephilim pe care popoarele actuale incearca sa il extermine, punandu-si
sperantele intr-o lume noua care sa se ridice din cenusa anului 2012.

Pasii pentru crearea unui egregor au fost tinuti ascunsi de oamenii de rand , dar folositi in actele oculte, magice, ritualice care deschideau portaluri si permiteau creatiilor mentale
sa paseasca. De exemplu, se spune ca aparitia omuletilor cenusii ar fi rezultatul ritualului lui Aleister Crowley, care a intrat in contact cu fiinta numita LAM. Contactul dintre Crowley
si LAM a fost asociat de atunci cu contactul dintre oameni si omuletii cenusii. Sa fi fost oare acest portal dintre astral si material, de vina pentru expreientele ulterioare cu omuletii
censuii?

Magia ritualica - crearea supraveghetorilor a fost mereu asociata cu magia neagra. V-ati intrebat vreodata ce inseamna de fapt aceasta latura intunecata si de ce oamenii se simt
atat de atrasi de ea? La baza, scopul acesteia este de a demonstra ca totul este interconectat si ca omul este parte din tot : bine si rau. Scopul ritualurilor este de a ne elibera de
sentimentul de limitare, fortand omul sa faca parte din mai mult decat este obsinuit.

Inaintea ritualurilor, omul are o abilitate mai mica de a crea. Apoi, incepe sa se simta imputernicit intrucat a facut ceva ce nu vroia sa faca. Vina organizarii unor asemena ritualuri
trebuie depasita, dar odata ce indivizii isi vand sufletele in timpul ritualului sunt din ce in ce mai liberi sa creeze egregori si sa interactioneze cu ei.

Care este de fapt scopul acestor ritualuri? Ele determina conectarea cu tine insuti preschimbandu-te si ajutandu-te sa faci lucruri de care inainte nu erai capabil. Experimentele ca
acestea largesc orizonturile si e fac sa contientizam ca facem parte din ceva mai mare, diminuand distanta om - Creator.

Invataturile religiilor nu fac decat sa iti ofere reguli si parametri intre care iti este ingaduit sa traiesti. Acestea te limiteaza si te conecteaza la un singur egregor
care ajunge cu timpul sa te priveze de abilitatile proprii. Cand intervine indoctrinarea, acel egregor te poseda stergandu-ti contiinta si inlocuind-o cu a lui.

Este nevoie de ritual pentru a sparge aceste constrangeri si a-ti deschide mintea.

"

cules de pe un blog

:peacefingers:

#49
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007
NEPHILIM inseamna CEI CAZUTI. Caderea in Scriptura are sensul cu caderea din binecuvantare, deci cine a avut binecuvantarea si nu o mai are? Israel=biserica.

#50
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View Postzexelica, on 23rd August 2010, 00:28, said:

Eu cred exact ce scrie in Scriptura, de asta nu ma bazez pe mintea mea si neinteligenta mea.
Tu rationezi si te inchini la shashii cu farfurii in cap, deoarece crezi diversi nemernici care-ti spun ca asa trebuie sa faci.

Iar in Scriptura scrie ca pamantul a fost creat primul. Tu nu crezi Scriptura, este clar, de aceea esti si intr-o biserica, deoarece daca tu credeai, nu te puneai parte cu idolatria lor si te rupeai de ea.
Zexelica. Tu afirmi aici ca practic esti singurul care interpretezi corect Biblia cu privire la Geneza. Toata omenirea asta (in afara de alti rataciti) sustine ca Terra a fost creata mult dupa soare cu date stiintifice. Tu chiar nu vezi ca teoria geocentrica nu mai e valabila de mult timp? De 400 si ceva de ani Zexe!!!

Nu mai tine ca orbul de bata si recunoaste ca si tu te poti insela. La tine vine din faptul ca citesti o singura carte. Si de aici eroarea de interpretare. Pentru ca principiul sola Scriptura este eronat. Si cel mai bun exemplu este cel pe care il dai. Ajungi sa te faci de ras cu afirmatiile facute.

Esti de o formatiune neo-protestanta si ca atare respingi tot ceea ce inseamna acumulari in teologie. Uneori poate ca ai dreptate insa de cele mai multe ori nu. Acumularile din teologie nu au legatura cu sfintii, cu popii sau cu geto-dacii.

Daca iti revii cu problema asta iti voi explica unde gresesti. Biblia a scris bine ceea ce a scris doar ca tu in cazul asta nu stii sa o interpretezi. Astept.

#51
Metallman

Metallman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,608
  • Înscris: 29.07.2006

View Postzexelica, on 23rd August 2010, 00:37, said:

Stimabile, eu sunt mai prost. E OK pt tine, ai satisfactie?
Tocmai asta e problema ca nu esti deloc prost.
Ci pui prea mult accent pe o singura carte scrisa acum 2000 de ani si o consideri perfect valabila chiar si in stiinta.

Daca erai prost era o chestie. Insa am vazut de atata timp cum gandesti.
Din evlavie gandesti gresit. Iar asta nu e ok. Si totul se datoreaza simplei evlavii biblice.

Edited by Metallman, 23 August 2010 - 00:07.


#52
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View PostMetallman, on 23rd August 2010, 01:03, said:

Tocmai asta e problema ca nu esti deloc prost.
Ci pui prea mult accent pe o singura carte scrisa acum 2000 de ani si o consideri perfect valabila chiar si in stiinta.

Daca erai prost era o chestie. Insa am vazut de atata timp cum gandesti.
Din evlavie gandesti gresit. Iar asta nu e ok. Si totul se datoreaza simplei evlavii biblice.
Nu prea mult. Ci totul. La el alta informatie nu exista.

#53
domnul-hindus

domnul-hindus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,122
  • Înscris: 05.08.2010
nu cumva conceptul de inger a fost preluat de la zoroastrienii persani?

#54
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View Postdomnul-hindus, on 23rd August 2010, 01:46, said:

nu cumva conceptul de inger a fost preluat de la zoroastrienii persani?
Ba da. Si?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate