Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Muzica clasica

* * * * * 7 votes
  • Please log in to reply
2495 replies to this topic

#19
Alan`dala

Alan`dala

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 985
  • Înscris: 12.04.2005

 victorz82000, on Apr 3 2006, 00:03, said:

Cauta ariile/operele pe care le asculti cu Angela Gheorghiu in interpretarea Annei Netrebko :). S-ar putea sa-ti schimbi preferintele...

am cautat... n-am gasit nimic pe DC. mai caut.

#20
dilema

dilema

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 242
  • Înscris: 22.02.2006

 Alan`dala, on Apr 3 2006, 07:56, said:

am cautat... n-am gasit nimic pe DC. mai caut.





http://btmusic.org:2710/

este un site torrent, foarte serios, cu cd-uri in format flac - compresie, 100% fara pierdere-
are si muzica clasica, numai de pe cd-uri originale + coperti scan.
se reface originalul cu FLAC Frontend si se arde cu Burrrn

intai intri pe forumul lor si iti faci cont acolo
apoi iti faci o prezentare in sectiunea de prezentari si astepti sa primesti o invitatie.

Succes

#21
victorz82000

victorz82000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 04.05.2005
Multumim!

#22
T_sTyle

T_sTyle

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 01.07.2006
Si eu sunt un pasionat de muzica de opera.sunt elev al liceului de arta din baia mare in clasa a-11-a la canto clasic.chiar acuma lucrez la un site care sa contina paprerea mea despre muzica si de acolo sa pot accesa un forum.Forumul e facut si am pus si subiecte in discutie.Imi este tare greu pt ca nu prea stiu lucra.Mi-ar prinde bine putin ajutor, mai ales de la un cunoscator de muzica de opera.Cred a impreuna am putea sa facem forumul acesta vizitat de multa lume, dar ne trebuie idei sa le punem in practica.Daca vrei iti ofer sansa de a intra pe forumul meu, unde sa-ti faci id si sa te fack si pe tine administrator ca si pe mine(http://opera-connection.myforum.ro)---------        www.operaconnection.piczo.com------------ daca ai cumva id pe yahoo messenger "tudorbarbos" este id-ul meu
Astept raspuns urgent!!!

#23
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,052
  • Înscris: 10.04.2006
Piesa mea preferata e Orff - Carmina Burana, O (Fortuna)

#24
Rockeru

Rockeru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 30.08.2006
nu am fost niciodata la un concert , dar ascult acasa la greu mozart , wagner si vivaldi :D

#25
andragony

andragony

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 677
  • Înscris: 22.08.2005
mai merg la concerte de muzica simfonica... dar in ultima vreme mai rar..... din pacate. imi place mult Vivaldi.

#26
ploiesteanu

ploiesteanu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,591
  • Înscris: 02.10.2006
imi place  brahms, ceaikovski, mahler, grieg ,rahmaninov , shuman, chopin, dvorjak, sostakovici, prokofiev glinka, elgar, beethoven, korsakov, musorski, stravinski, berlioz, list, wagner,mendelsson, paganini, sibelius, franck , borodin, dar si ginastera, hildemith, vilalobos, khachaturian.

#27
yapy

yapy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 723
  • Înscris: 21.09.2006
tchaikovsky,verdi,vivaldi,beethoven(datorita filmului "clockwork orange" :kisstogether: ),mozart(requiem e extraordinara)
nu ma "omor" cu muzica de genul acesta dar ,cred ca as asculta la orice ora "the scene" din swan lake

#28
mariusov21

mariusov21

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 18.10.2006

 victorz82000, on Apr 2 2006, 23:03, said:

Cauta ariile/operele pe care le asculti cu Angela Gheorghiu in interpretarea Annei Netrebko :). S-ar putea sa-ti schimbi preferintele...

  Am ascultat Angela Gheorghiu si Netrebko... eu sincer nu cred ca se poate compara, Angela are o tehnica perfecta, poate sa fie soprana de coloratura,lirica,dramatica...Netrebko in schimb nu face prea multe... iar Traviata ei de la Salsburg este extraordinara insa se simte ca are probleme de tehnica/respiratie. Nu ma intelege gresit, imi place Netrebko insa Angela este mult mult superioara ei, iar dupa parerea mea nu se poae compara. Apoi poate sa fie si vorba de preferinte pur si simplu. Oi fi subiectiv pentru ca Angela este romanca... insa na, o prefer pe Angela :) O iubesc !! :)))) comparati si voi:

Ghiorghiu:   [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/jXdiKqjh65s?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

  Netrebko: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/IDO97frQo6Y?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

  :)

#29
victorz82000

victorz82000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 04.05.2005
Ai dreptate, cand am postat sugestia de mai sus nu o ascultasem destul pe Netrebko si eram foarte entuziasmat in primul rand de timbrul ei... Angela e si mai experimentata si (cand vrea) mai atenta la detalii. Cred totusi, ca Anna are un potential nativ vocal mai bun decat al Angelei, chiar daca tehnic e in urma ei. Acum sa speram ca nu va ramane doar la un nivel de aparitie comerciala.

#30
nasorum

nasorum

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 19.11.2005
Inainte ascultam mai des clasica. Acum mai mult ambientala ascult, insa sunt zile chiar cand altceva decat o muzica clasica nu pot digera.

#31
mariusov21

mariusov21

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 18.10.2006

 victorz82000, on Oct 22 2006, 18:21, said:

Ai dreptate, cand am postat sugestia de mai sus nu o ascultasem destul pe Netrebko si eram foarte entuziasmat in primul rand de timbrul ei... Angela e si mai experimentata si (cand vrea) mai atenta la detalii. Cred totusi, ca Anna are un potential nativ vocal mai bun decat al Angelei, chiar daca tehnic e in urma ei. Acum sa speram ca nu va ramane doar la un nivel de aparitie comerciala.
    

    Cand am ascultat prima data Traviata de la Salzburg am avut impresia ca nu mai vazusem Traviata pana atunci si a fost extraordinar... chiar ii trimisesem un sms unui amic in care ii spuneam cat de super este Netrebko... si ea ramane super, da, are un timbru vocal plin si frumos :) insa na, tot Angela este cea mai cea :) sa asculti "the woman the voice" a lui Netrebko...face treaba buna chiar daca este cam comerciala chestia si de calitate  indoielnica (ma refer doar la videoclipuri)
  Sunt curios ce va urma, atat cu Netrebko cat si cu Angela... daca aflii vre-o noutate sa ma anunti si pe mine :)

#32
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006
Epoca baroca, Vivaldi in mod deosebit !

#33
safa

safa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 30.10.2006
Johann Pachelbel
F. Chopin
Bach si MOZART  :peacefingers:

#34
e_X_tas_Y_

e_X_tas_Y_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 18.09.2005
Ascult. Tchaikovsky's "Capricio Italien" is my favourite.

#35
bogdanan

bogdanan

    devoted SoftNews member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,269
  • Înscris: 02.04.2004
orice prind...

:inlove:

#36
jablonsky

jablonsky

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,276
  • Înscris: 10.10.2006

 aolex, on Mar 30 2006, 16:51, said:

acuma daca ii spun ca e dobitoc, vor venii aia cu prea mult timp liber sa-mi spuna ca scopul meu pe acest forum e sa adun posturi si sa jignesc userii. faza e ca nu imi pasa, eu form la fel de bine!

ESTI DOBITOC!!!

e dobitoc !!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate