Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Tractor U445 ( Long 445 tractor )

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
6705 replies to this topic

#505
Karap10

Karap10

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 27.06.2012
Nu aveti niste imagini cu compresor montat pe 445. Ca eu am suportul dar nu stiu exact unde trebuie sa il pun. Multumesc

#506
Karap10

Karap10

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 27.06.2012
mai exact unde vine teava de ulei si am vazut ca unele au niiste rotite pe capac dar eu asi vrea sa pun cu curea de la paleti:DD: asa trebuie sau acea rotita de pe capac de unde se antreneaza?:) multumesc

#507
georgelulea

georgelulea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 07.12.2011
Suportul la compresor vine montat pe capacul la distributie in dreptul pompei de injectie dai capacul ala rotund de tabla jos si montezi suportul de la compresor .Conducta de ulei o tragi de pe partea stanga din blocul motor acolo ai niste doape desfaci unul din ele te duci la strung sa iti faca o reductie cu cota dopului si la celalalt cap cota  in care sa infiletezi conducta.Rotita de pe capac este o fulie si ea are rolul de intinzator la curea

Attached Files


Edited by georgelulea, 10 August 2012 - 08:42.


#508
alyn21

alyn21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 24.03.2012
salut
imi puteti face o poza sau o schema,vreau sa stiu cum se leaga releu de incarcare(vreau sa pun de dacie)

#509
Karap10

Karap10

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 27.06.2012
aha. multumesc mult

 georgelulea, on 10th August 2012, 08:34, said:

Picture_601.jpgSuportul la compresor vine montat pe capacul la distributie in dreptul pompei de injectie dai capacul ala rotund de tabla jos si montezi suportul de la compresor .Conducta de ulei o tragi de pe partea stanga din blocul motor acolo ai niste doape desfaci unul din ele te duci la strung sa iti faca o reductie cu cota dopului si la celalalt cap cota  in care sa infiletezi conducta.Rotita de pe capac este o fulie si ea are rolul de intinzator la curea
aha multumesc mult

#510
georgelulea

georgelulea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 07.12.2011
este foarte simplu sa pui releul de incarcare nu ai cum sa gresesti papucul cu surub nu o sa intre niciodata pe papucul tata al releului, daca pui releu electronic cu firul rosu trebuie sa tai firul si sa il prelungesti pana la borna de plus a alternatorului.

#511
Karap10

Karap10

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 27.06.2012
La u 445 de craiova nu merge pus compresorul am incercat dar loveste si de paleti si  de radiator de tot ori trebuie altu mai mic...

#512
georgelulea

georgelulea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 07.12.2011
trebuie sa tai un pic din difuzorul la radiator si la paleti procedezi la fel dar din paleti sa tai egal din fiecare sa nu se descentreze.fulia daca este din aceea care se regleza trapezul o strangi la maxim si tai din ea dupa care o sudezi.

#513
Karap10

Karap10

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 27.06.2012

 georgelulea, on 14th August 2012, 20:52, said:

trebuie sa tai un pic din difuzorul la radiator si la paleti procedezi la fel dar din paleti sa tai egal din fiecare sa nu se descentreze.fulia daca este din aceea care se regleza trapezul o strangi la maxim si tai din ea dupa care o sudezi.
Aha.ms

#514
zscf

zscf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 829
  • Înscris: 25.04.2011
Ce parere aveti,e mult pt un u445 sa consume 1 litru de ulei in 200 de ore de functionare(arat,frezat,discuit...dar si munci usoare,sa zicem in proportie de 50/50)?

#515
Karap10

Karap10

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 27.06.2012

 zscf, on 17th August 2012, 16:24, said:

Ce parere aveti,e mult pt un u445 sa consume 1 litru de ulei in 200 de ore de functionare(arat,frezat,discuit...dar si munci usoare,sa zicem in proportie de 50/50)?
ai idee cam ce consum are in mare de motorina la arat? multumesc

#516
riderinblack_tm

riderinblack_tm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 22.02.2010

 Karap10, on 17th August 2012, 23:53, said:

ai idee cam ce consum are in mare de motorina la arat? multumesc
Consumul se face per ora nu per hectar....

#517
zscf

zscf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 829
  • Înscris: 25.04.2011

 Karap10, on 17th August 2012, 23:53, said:

ai idee cam ce consum are in mare de motorina la arat? multumesc
consuma in jur de 20l/ha.dar poate si mai putin si mai mult in functie de teren si adancime.

Edited by zscf, 18 August 2012 - 19:12.


#518
darius-21

darius-21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 13.01.2012
Am o intrebare: din ce cauza nu cupleaza discul pentru priza de putere la apasarea ambreiajului,sau cum se regleaza ca sa cupleze? la activarea manetei pentru priza de putere se simte ca apasarea ambreiajului nu are niciun efect,adica nu este oprit axul pe care trebuie sa intre mansonul si caraie...discurile sunt schimbate recent.

Edited by darius-21, 14 September 2012 - 14:29.


#519
sacos

sacos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,822
  • Înscris: 17.03.2008
Nu e reglat corect ambreiajul. Se regleaza relativ repede, dar trebuie ceva dexteritate. Reglajul se face prin decupajul din dreapta al carcasei cutiei de viteze.

#520
darius-21

darius-21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 13.01.2012

 sacos, on 14 septembrie 2012 - 16:34, said:

Nu e reglat corect ambreiajul. Se regleaza relativ repede, dar trebuie ceva dexteritate. Reglajul se face prin decupajul din dreapta al carcasei cutiei de viteze.

Multumesc ! imi poti spune ce presupune acest reglaj ? cumva distanta dintre "catei " si disc? mai mica,mai mare?

#521
Karap10

Karap10

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 27.06.2012
salut. Vin si eu cu o intrebare aveti idee de ce nu mai are  putere sa ridice ad in primavara am incarcat niste rulade de borceag si le ridica la relantiu dar acum am facut ruladele de ciocani(porumb) si nu a vrut sa mai ridice. ulei are. Nu a mai fost folosit din primavara ad nu sa mai ridicat nimic cu el.  Multumesc.

#522
TudorCJ

TudorCJ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,079
  • Înscris: 31.03.2011
Vezi ca ai o maneta acolo in dreapta sub bratul drept trebuie sa fie inpinsa in fata,vezi pompa de hidraulic cum se prezinta,desfa un dop vezi ai presiune in monobloc,sau ti dusa garnitura la cilindru monobloc.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Bing (1)

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate