Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...
 Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 

Cat costa un "Scriitor Web"?

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
SE7EN

SE7EN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,245
  • Înscris: 22.04.2005

 dane1505, on 17th August 2010, 10:16, said:

Problema este ca sunt multi de daca. Oricum nu contest faptul ca sunt articole care merita multi bani, dar majoritatea articolelor din blogurile romanesti si straine, sunt rescrise, si sunt luate din diferite surse.

Mult pe naiba, un articol foarte bun ajunge si la 150$, as putea sa scriu pe 60$ si tot n-am destula motivatie...pentru 10$ nici macar nu m-as gandi. Sigur aici vb de articole documentate bune si foarte bune.

#20
cocoi89

cocoi89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 28.01.2007

Quote

5 clickuri = 3 euro ?

am dat exemplul minim 5 click-uri = 3 E

am pus o poza la atasament


Quote

50 de vizite pe zi la un articol ?

depinde de cuvantul pentru research cautari maxim 500.000

Quote

Hai fiti seriosi, in primul rand trebuie sa ai un site puternic. Altfel poti posta tu 30 de articole de 30 de euro fiecare si le postezi degeaba. Iti trebuie in primul rand un seo foarte bun!

wordpress ( mini-site ) de 6 pagini ( 1 produs )

sunt 2 variante: ori faci tu seo cat stii... sau angajezi pe cineva care iti face seo (si daca-i destept iti fura mancarea de la gura si isi face el 9999 site-uri )

eu de exemplul fac seo la 2 firme, 200E pe luna

Quote

Dupa o perioada te saturi de stat la birou, iti creste burta, si ai da banii castigati pt un job de functionar care freaca menta si bea cafea toata ziua cu colegele mai tinere. Socializarea e mai importanta decat banii.

fa sport inainte sa pleci la munca,etc

Quote

Ai dreptate si cine iti garanteaza ca iti aduce postul acela 50 de vizitatori pe zi, plus ca la ai dreptate si la CTR si la pret de 60 de eurocenti per click.

nu iti garanteaza nimeni, iti dai incredere singur daca te pricepi la seo

Quote

Sub pretul stabilit de mine, prefer sa pun articolele pe propriile situri, le dezvolt, si castig bani din reclama.

si de ce nu faci asta? macar incerci pierzi 1 ora zilnic pe 1 articol

Quote

Daca ar fi asa profitabile articolele acelea care se vand cu 10-15 dolari, atunci toti le-ar posta pe propriile site-uri decat sa le vanda.

exista si oameni "limitati" de exemplul toti prietenii mei zic ca Google e tzepar chiar daca scot lunar de la ei timp de 2 ani ( ma ocup cu google de 5 ani )
sau genul ala de oameni care zic ca pe internet nu poti sa faci $ !

Attached Files


Edited by cocoi89, 17 August 2010 - 16:16.


#21
fatal1gy

fatal1gy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 29.08.2007
Salutare,

Cat costa un articol? Ok..depinde mult de cine il cumpara si cat e dispus sa mearga de sus si de obicei negocierea incepe de sus. Eu scriu articole de in jur de 2 ani pentru diferite persoane, toate in engleza. Cu unii incep negocierea la 20$ si cobor de acolo pana in jur de 10$ sau asa in timp ce pentru altii scriu cu 7-8$ asa ca depinde de persoana care le cumpara. In general peste 5$ le fac dar content-ul e important pentru cat de mult ma duc eu in jos cu negocierea pretului.

Tot ce am zis mai sus e pentru 400 de cuvinte (+/- 20 de cuvinte, in functie de cum imi organizez eu eseul) si in general mai mult de jumatate de ora daca scriu serios nu imi ia. Sunt articole pe care le lungesc si doua zile daca e de aia dar atunci eu nu am pofta de scris sa nu e asa urgenta predarea :notangel: .

Apropo de toata discutia de mai sus cu e mai bine/nu e mai bine sa le postezi la tine: am si eu site-ul meu dar pana acum nu a prins mare avant. Ce-i drept e deschis de o luna si ceva asa ca nu ma astept la mult pt. acum. O platforma wordpress (SU momentan dar vreau sa trec la MU), hosting+domeniu cu tot m-au scos la 200 de lei. Vreau sa pun Wordpress MU si sa dau subdomenii percepand 20% din ce se castiga de pe ads. Ce parere aveti, e o idee buna de indreptat?

Numai bine,
Dani.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate