Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

duty free

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
anghel margarit

anghel margarit

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 21.03.2007
STIE CINEVA CARE MAI SUNT PRETURILE LA TIGARI IN DUTY FREE DIN VAMA HAMZABEYLI?

#2
madani

madani

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 20.05.2008

 anghel margarit, on 12th August 2010, 18:54, said:

STIE CINEVA CARE MAI SUNT PRETURILE LA TIGARI IN DUTY FREE DIN VAMA HAMZABEYLI?

Vezi ca vamesii bulgari nu te lasa (oficial) decat cu 2 pachete de adult.

#3
calin_oana

calin_oana

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 05.05.2007

 anghel margarit, on 12th August 2010, 19:54, said:

STIE CINEVA CARE MAI SUNT PRETURILE LA TIGARI IN DUTY FREE DIN VAMA HAMZABEYLI?
  Ar fi bine sa va luati tigari cand mergeti spre Turcia,cand va intoarceti sa nu va opriti la duty free,pt ca am observat ca trag cu ochiul vamesii bulgari,in plus daca cumparati tigari platiti pe factura diferita tigarile fata de alte cumparaturi,daca totusi va intreaba de tigari aratati factura cu celelalte cumparaturi.pretul la KENT 8 era 30euro/2cartuse,Virginia Slim 13euro/cartusul

#4
anghel margarit

anghel margarit

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 21.03.2007

 calin_oana, on 13th August 2010, 12:31, said:

Ar fi bine sa va luati tigari cand mergeti spre Turcia,cand va intoarceti sa nu va opriti la duty free,pt ca am observat ca trag cu ochiul vamesii bulgari,in plus daca cumparati tigari platiti pe factura diferita tigarile fata de alte cumparaturi,daca totusi va intreaba de tigari aratati factura cu celelalte cumparaturi.pretul la KENT 8 era 30euro/2cartuse,Virginia Slim 13euro/cartusul
MULTUMESC! AI IDEE MARLBORO CAT COSTA

#5
valerica69

valerica69

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 04.08.2010

 anghel margarit, on 13th August 2010, 16:08, said:

MULTUMESC! AI IDEE MARLBORO CAT COSTA


21 euro cartusul

#6
chrismo

chrismo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 15.02.2009
Stie cineva daca duty free-ul din Hamzabeyli are si produse cosmetice? Anul trecut sotul mi-a dat verboten la duty free-ul respectiv, asa ca as vrea sa stiu daca are si asemenea produse.

Edited by chrismo, 27 August 2010 - 19:45.


#7
edy-toyota

edy-toyota

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 22.03.2009

 chrismo, on 27th August 2010, 20:44, said:

Stie cineva daca duty free-ul din Hamzabeyli are si produse cosmetice? Anul trecut sotul mi-a dat verboten la duty free-ul respectiv, asa ca as vrea sa stiu daca are si asemenea produse.
Are....lasa sotia sa pazeasca masina :thumbup:

#8
chrismo

chrismo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 15.02.2009

 edy-toyota, on 31st August 2010, 11:49, said:

Are....lasa sotia sa pazeasca masina :thumbup:
Pai, io sunt sotia. Dar cosmeticalele sunt pt. copila (ma rog, copila are 22 de ani). Asa ca, dublu pericol.

Edited by chrismo, 31 August 2010 - 20:40.


#9
Sonia2010

Sonia2010

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 04.04.2010

 chrismo, on 31st August 2010, 21:38, said:

Pai, io sunt sotia. Dar cosmeticalele sunt pt. copila (ma rog, copila are 22 de ani). Asa ca, dublu pericol.
Au si cosmetice, nu extrem de multe, dar au.
Pretul tigarilor a crescut mult, fata de acum 6-7 luni. Atentie! Puteti sa cumparati 2 cartuse cand intrati in Turcia, daca indepliniti una din urmatoarele conditii: ori aveti un pasaport virgin, ori ati stat minim 3 zile pe teritoriul lor, la ultima vizita. Altfel, nu. Cand reveniti catre Romania, nu puteti intra in Bulgaria, dinspre Turcia, decat cu 2 PACHETE de tigari de persoana. Culmea, in Romania e voie sa intram cu 6 cartuse...sau 5...oricum, un nonsens.

#10
soreno29

soreno29

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 12.05.2008

 Sonia2010, on 13th September 2010, 23:23, said:

Au si cosmetice, nu extrem de multe, dar au.
Pretul tigarilor a crescut mult, fata de acum 6-7 luni. Atentie! Puteti sa cumparati 2 cartuse cand intrati in Turcia, daca indepliniti una din urmatoarele conditii: ori aveti un pasaport virgin, ori ati stat minim 3 zile pe teritoriul lor, la ultima vizita. Altfel, nu. Cand reveniti catre Romania, nu puteti intra in Bulgaria, dinspre Turcia, decat cu 2 PACHETE de tigari de persoana. Culmea, in Romania e voie sa intram cu 6 cartuse...sau 5...oricum, un nonsens.
Stie cineva daca aeroportul din BODRUM are duty free?...si daca e timp la dus pentru achizitii sau doar la intors?

#11
leonktp

leonktp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,283
  • Înscris: 01.06.2008

 soreno29, on 17th June 2011, 10:43, said:

Stie cineva daca aeroportul din BODRUM are duty free?...si daca e timp la dus pentru achizitii sau doar la intors?
da,are duty free,inso eu anul trecut la intoarcere am avut timp de ceva targuiala

#12
softyty

softyty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 23.02.2008

 soreno29, on 17th June 2011, 10:43, said:

Stie cineva daca aeroportul din BODRUM are duty free?...si daca e timp la dus pentru achizitii sau doar la intors?

Vezi ca de obicei accesul in duty-free este blocat la sosire. Nu poti sa cumperi decat la plecare! (de obicei) Singura exceptie de la regula am vazut-o in Munchen. In rest, nu ai "voie" in duty-free.

#13
soreno29

soreno29

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 12.05.2008
multumesc....e foarte posibil sa ai dreptate!...deci...sa pastram ceva banuti si pentru duty free...la plecare....grea misiune dupa 14 zile la kusadasy

#14
Povestitorul

Povestitorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 693
  • Înscris: 17.11.2010
Resuscitez threadul!!!

Aceasi intrebare ca initiatorul : STIE CINEVA CARE SUNT PRETURILE LA TIGARI IN DUTY FREE DIN VAMA HAMZABEYLI (orientativ - Davidoff) ?

In plus: Ce cantitate de tigari este permisa la intrare in Turcia si care sunt conditiile?


Va multumesc si astept raspuns

#15
belisima

belisima

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 579
  • Înscris: 31.05.2007
"Reglementări vamale

- restricţii generale privind anumite categorii de bunuri, la intrarea în Turcia
Este permisă intrarea în Turcia, fără plata de taxe vamale, cu până la 200 de ţigarete, 50 de trabucuri, 200 g de tutun de pipă,  o sticlă (100 cl) băutură alcoolică spirtoasă sau 2 sticle (75 cl) de vin , 1 kg ciocolată, 1,5 kg cafea, 500 g de ceai, 120 ml de parfum sau apă de colonie."

Pe noi nu ne-au verificat turcii daca avem tigari cumparate din duty free.Preturile nu le stiu,desi am fost ,m-am uitat,am incercat sa memorez,dar nu am reusit.Am retinut  tigarile Ome,slim cu 12 euro/cartus.Un set de 3 cartuse LM era 39 euro.
Stiu sigur ca daca doresti sa cumperi iti cere pasaportul  si probleme nu sunt la intrarea in Turcia ci la iesire,mai exact la intrare in Bulgaria.De data aceasta noi am avut noroc fiindca nu au cautat  in bagaje deloc.
Am observat ca in Turcia tigarile sunt ieftine ,Winston,parca,era 11 lire.

#16
eumorocanosul

eumorocanosul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,703
  • Înscris: 02.02.2009

 Povestitorul, on 11 mai 2018 - 08:10, said:

Resuscitez threadul!!!

Aceasi intrebare ca initiatorul : STIE CINEVA CARE SUNT PRETURILE LA TIGARI IN DUTY FREE DIN VAMA HAMZABEYLI (orientativ - Davidoff) ?

In plus: Ce cantitate de tigari este permisa la intrare in Turcia si care sunt conditiile?


Va multumesc si astept raspuns

Îți pot spune la Camel(asta fumez)
20 euro cartușul sau 48 euro trei cartușe.
Camel fabricat în Germania.
În magazinele din Turcia pachetul de Camel este 10 lire(9 lei)

#17
Povestitorul

Povestitorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 693
  • Înscris: 17.11.2010
Buna ziua,

Va multumesc frumos pentru informatii, apreciez. Deci merita investitia (3 cartuse). A ramas valabila achizitionarea a 3 cartuse /persoana? sau e limitata la un singur cartus/persoana.

Vacante frumoase sa aveti oriunde va aflati.

Edited by Povestitorul, 11 May 2018 - 12:12.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate