Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...
 Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa
 [email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...
 Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 

Intrebare hdtv

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
Zebulon

Zebulon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 20.06.2008
Pai vreau sa-mi cumpar un televizor hd max 25 milioane.nu-mi pasa daca e led sau lcd sau plasma.vreau doar sa se vada bine.dupa ce ar trebui sa ma uit?ma refer la tehnologii,la contrast etc etc     si cand o sa am televizorul ,o sa vreau sa ma uit la un film hd de pe un cd.ce trebuie sa aiba televiyorul?trebuie sa cumpar un dvd player sau ce?daca da,de care?              si vreau sa ma uit la miste canale hd care nu sunt in grila providerului meu tv,de ex discovery hd.ce trebuie sa fac ca sa ma uit si la canakul ala?  multumesc anticipat

#2
AlxMAX

AlxMAX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 468
  • Înscris: 04.10.2007
S-a mai discutat pe forum despre alegerea unui LCD:
Pe scurt:
  • Nu te încrede în acel contrast dinamic pe care îl scriu fabricanții. Uite-te pe net după ce mai zic alții.
  • Poți găsi (chiar și la banii ăia) un TV care să poată reda filme de pe un dispozitiv de stocare pe USB (memorie, hard disk). În felul ăsta, nu vei mai avea nevoie așa de mare de un cititor de DVD sau BD.
  • Ca să vezi canale HD cu televizorul trebuie ca acesta să știe să decodeze MPEG-4.
  • Ca să vezi canale (de orice fel) pe cablu, televizorul trebuie să fie compatibil cu standardul DVB-C (norma europeană de televiziune digitală prin cablu). Televizoarele sunt oricum compatibile cu standardul DVB-T (norma europeană de televiziune digitală terestră adică prin aer).
  • Mai toți cablișitii transmit canalele HD criptate. Vei avea nevoie de un abonament specific (special la televiziune digitală) și ți se va da un decodor care se ocupă de recepția și decriptarea canalelor digitale. În RCS există un caz fericit unde oamenii au lăsat TVR HD necriptat și te poți bucura de capacitățile HD ale televizorului dacă nu ai o altă sursă.
  • Alegerea unui televizor e mai întâi o chestie de gust. De obicei vei fi tentat să alegi unul cu cât mai multe caractersitici, cu cât mai bune caracteristici și de marcă! Pe baza a ce am citit pe net și a ce mi-a spus un amic, eu ți-aș recomanda un Samsung LE40C650 și Samsung LE40C750, dar mai trebuie să mai pui bani. Ar mai fi LG 42SL9000, Sony KDL40EX503 etc.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate