Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 

nu exista asa ceva

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#1
florinGH

florinGH

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 09.08.2010
Mai lasati subiectele astea , asa ceva nu exista , nu exista nimic concret filmat sau inregistrat , fantome , sunete de fantoame , sunt doar povesti si scenarii .Am vazut si eu la manastirea cotmeana o execorcizare , un teatru de doi lei cu o baba si un popa , asa ca nu exista nimic ce nu poate fi explicat , ce vedeti pe discovery la fenomene strani sunt doar povesti ce trebuie vandute. Tare as vrea sa vad si eu ceva concret , dar nu este si daca nu este , nu este.Daca cumva auziti voci si sunete nu va speriati totul este in cap si se numeste schizofrenie stati linistiti nu va dau draci tircoale.

#2
Dragon Warrior

Dragon Warrior

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,636
  • Înscris: 23.09.2006
Discovery channel a pus la bataie un milion de dolari pentru cel care vine sa demonstreze un fenomen paranormal/parapsihologic in conditii de laborator. Orice. Inclusiv levitatie. Inclusiv telepatie.


Nimeni nu s-a prezentat. Provocarea e lansata de vreo 5 ani.

Edited by Dragon Warrior, 10 August 2010 - 12:58.


#3
florinGH

florinGH

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 09.08.2010

View PostDragon Warrior, on 10th August 2010, 13:57, said:

Discovery channel a pus la bataie un milion de dolari pentru cel care vine sa demonstreze un fenomen paranormal/parapsihologic in conditii de laborator. Orice. Inclusiv levitatie. Inclusiv telepatie.


Nimeni nu s-a prezentat. Provocarea e lansata de vreo 5 ani.

Cu siguranta nici in urmatori 5 ani nu o sa apara nimeni.

#4
sandel_u

sandel_u

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 21.11.2009

View PostflorinGH, on 10th August 2010, 14:03, said:

Cu siguranta nici in urmatori 5 ani nu o sa apara nimeni.
Dar dupa cei 5 ani, cresc sansele sa apara ceva?

#5
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008
mie imi placea emisiunea lui Arthur C. Clarke, paranormal sau nu ma fascina la vremea aia (la inceputul anilor '90)

#6
pouf

pouf

    hopeless hippie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,403
  • Înscris: 20.04.2008

View PostDragon Warrior, on 10th August 2010, 13:57, said:

Discovery channel a pus la bataie un milion de dolari pentru cel care vine sa demonstreze un fenomen paranormal/parapsihologic in conditii de laborator. Orice. Inclusiv levitatie. Inclusiv telepatie.


Nimeni nu s-a prezentat. Provocarea e lansata de vreo 5 ani.

James Randi a facut aceeasi chestie inca din 1964. (atunci oferea 1,000 $, dar acum - 1,000,000$). Mai e valabila oferta.

#7
Sorinache2010

Sorinache2010

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 338
  • Înscris: 24.05.2010

View PostflorinGH, on 10th August 2010, 14:15, said:

Tare as vrea eu sa stiu ce treaba ai tu cu mine daca am simtit nevoia sa deschid un topic ,adica tu ai voie sa te iei de mine ca deschid topicul asta dar eu nu am voie sa ma iau da astia ca au deschis subiectele astea .Pai mie mi se pare corect ca daca tu ai voie sa te iei de mine de ce am deschis subiectul asta si mie mi se pare corect ca am voie sa ma iau de astia de ce cred in prostiile astea , adica alti se pot lega de mine dar eu nu poat sa ii critic pe alti.

Bine atunci.Rupe-le fashul, mama lor de ezoterici...

#8
florinGH

florinGH

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 09.08.2010

View PostSorinache2010, on 10th August 2010, 14:20, said:

Bine atunci.Rupe-le fashul, mama lor de ezoterici...

ASA! Deci incercam sa ii  ajutam pe cei de aici. La spital cu ei.
Nu credeti in Dumnezeu da credeti in mama spania pai nu ar trebui luata biblia si dat in cap cu ea pina le iasa prostia afara.

Edited by florinGH, 10 August 2010 - 13:26.


#9
qudatheo

qudatheo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,822
  • Înscris: 06.12.2004
Exista pentru cei care cred. Dar nu la modul cum va asteptati voi (ingeri inaripati, draci iesiti din babe sau scaune miscatoare). Pentru mine exista pentru ca am trecut prin asa ceva, cu simturile si ratiunea mea. Si cred.

Edited by qudatheo, 10 August 2010 - 13:42.


#10
pouf

pouf

    hopeless hippie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,403
  • Înscris: 20.04.2008

View Postqudatheo, on 10th August 2010, 14:42, said:

Exista pentru cei care cred. Dar nu la modul cum va asteptati voi (ingeri inaripati, draci iesiti din babe sau scaune miscatoare). Pentru mine exista pentru ca am trecut prin asa ceva, cu simturile si ratiunea mea. Si cred.

prin ce ai trecut?
(no troll)

#11
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,747
  • Înscris: 10.05.2008

View PostflorinGH, on 10th August 2010, 13:55, said:

Mai lasati subiectele astea , asa ceva nu exista , nu exista nimic concret filmat sau inregistrat , fantome , sunete de fantoame , sunt doar povesti si scenarii .Am vazut si eu la manastirea cotmeana o execorcizare , un teatru de doi lei cu o baba si un popa , asa ca nu exista nimic ce nu poate fi explicat , ce vedeti pe discovery la fenomene strani sunt doar povesti ce trebuie vandute. Tare as vrea sa vad si eu ceva concret , dar nu este si daca nu este , nu este.Daca cumva auziti voci si sunete nu va speriati totul este in cap si se numeste schizofrenie stati linistiti nu va dau draci tircoale.
nu incurca fantomele si strigoii cu posedatii de diavol.

#12
qudatheo

qudatheo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,822
  • Înscris: 06.12.2004

View Postpouf, on 10th August 2010, 13:46, said:

prin ce ai trecut?
(no troll)
Nu are rost sa iti zic ca nu m-ai crede. Si oricum e vorba de o experienta intima, de comunicare cu lumea de dincolo de simturile si ratiunea noastra.
Nu poti sa crezi asa ceva decat daca treci tu insuti printr-o astfel de experienta (vreodata).

#13
Dragon Warrior

Dragon Warrior

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,636
  • Înscris: 23.09.2006
Pai nu ne spune pentru ca stim ca exista anumite fenomene medicale numite halucinatii. Se datoreaza absentei sau concentratiei scazute a anumitor substante din creier.

Noi cei sanatosi tun nu am trecut prin asa ceva niciodata. Deci e oarecum normal sa nu te credem.

Edited by Dragon Warrior, 10 August 2010 - 14:26.


#14
qudatheo

qudatheo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,822
  • Înscris: 06.12.2004

View PostDragon Warrior, on 10th August 2010, 14:24, said:

Pai nu ne spune pentru ca stim ca exista anumite fenomene medicale numite halucinatii. Se datoreaza absentei sau concentratiei scazute a anumitor substante din creier.
Uite de ce nu vreau sa spun pe forum!
Pentru ca mereu se gasesc rationalisti convinsi "sanatosi tun" care te iau in bascalie cum ca esti dement sau mincinos.
Pierdem timpul degeaba, nimeni nu o sa convinga pe nimeni, pro sau contra. Discutia a fost inutila de la bun inceput. Chestiuni de genul asta nu se abordeaza pe forumuri. Numai timpul, ratiunea si experienta personala poate convinge pe cineva in privinta asta. Restul se lasa manipulati de ce zice popa si vrajitoarea sau respectiv canalele TV si cartile lui Pavel Corut.

Eu ma inclin si ma retrag.  :rolleyes:

Edited by qudatheo, 10 August 2010 - 14:51.


#15
florinGH

florinGH

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 09.08.2010

View PostDragon Warrior, on 10th August 2010, 15:24, said:

Pai nu ne spune pentru ca stim ca exista anumite fenomene medicale numite halucinatii. Se datoreaza absentei sau concentratiei scazute a anumitor substante din creier.

Noi cei sanatosi tun nu am trecut prin asa ceva niciodata. Deci e oarecum normal sa nu te credem.
Corect ! asta era raspunsul.

View Postqudatheo, on 10th August 2010, 15:43, said:

Uite de ce nu vreau sa spun pe forum!
Pentru ca mereu se gasesc rationalisti convinsi "sanatosi tun" care te iau in bascalie cum ca esti dement sau mincinos.
Pierdem timpul degeaba, nimeni nu o sa convinga pe nimeni, pro sau contra. Discutia a fost inutila de la bun inceput. Chestiuni de genul asta nu se abordeaza pe forumuri. Numai timpul, ratiunea si experienta personala poate convinge pe cineva in privinta asta. Restul se lasa manipulati de ce zice popa si vrajitoarea sau respectiv canalele TV si cartile lui Pavel Corut.

Eu ma inclin si ma retrag.  :rolleyes:
Da spune! nu este nici o rusine sa fi bolnav !

View Postmaistoru, on 10th August 2010, 14:46, said:

nu incurca fantomele si strigoii cu posedatii de diavol.

Dar nu ii incurca si astia din urma tot in categoria schizofrenie intra , ca vezi un strigoi sau un drac nu este tot una.

#16
shaka12

shaka12

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 23.04.2008
Cand aveam 16 ani am cunoscut un strigoi. Mi-a lasat ca aminitire o mare cicatrice intre ochi, pt ca l-am observat.

Il chema Viorel, si-mi spunea ca nu prea mai iese des din padurea unde doarme. Lumea a inceput sa foloseasca tot felul de pastile si nebunii de astea. Si ca se citeste prea mult in lume, iar oamenii sunt prea informati sa mai aiba el vreun sens.

#17
pouf

pouf

    hopeless hippie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,403
  • Înscris: 20.04.2008

View Postqudatheo, on 10th August 2010, 15:22, said:

Nu are rost sa iti zic ca nu m-ai crede. Si oricum e vorba de o experienta intima, de comunicare cu lumea de dincolo de simturile si ratiunea noastra.
Nu poti sa crezi asa ceva decat daca treci tu insuti printr-o astfel de experienta (vreodata).

mda, clar.

View PostDragon Warrior, on 10th August 2010, 15:24, said:

Pai nu ne spune pentru ca stim ca exista anumite fenomene medicale numite halucinatii. Se datoreaza absentei sau concentratiei scazute a anumitor substante din creier.

Noi cei sanatosi tun nu am trecut prin asa ceva niciodata. Deci e oarecum normal sa nu te credem.

eu as fi zis ca si persoanele sanatoase pot avea halucinatii in anumite conditii, numai ca problema apare atunci cand crezi ca ele sunt spirite, demoni sau alte bazaconii.

Edited by pouf, 10 August 2010 - 16:11.


#18
florinGH

florinGH

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 09.08.2010

View Postshaka12, on 10th August 2010, 16:57, said:

Cand aveam 16 ani am cunoscut un strigoi. Mi-a lasat ca aminitire o mare cicatrice intre ochi, pt ca l-am observat.

Il chema Viorel, si-mi spunea ca nu prea mai iese des din padurea unde doarme. Lumea a inceput sa foloseasca tot felul de pastile si nebunii de astea. Si ca se citeste prea mult in lume, iar oamenii sunt prea informati sa mai aiba el vreun sens.

saracu' nea Viorel !

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate