Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Balcic

- - - - -
  • Please log in to reply
153 replies to this topic

#145
Doggfather

Doggfather

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 948
  • Înscris: 26.09.2005
Weekendul viitor o să vizitez și eu Blacic pentru prima data, mă interesează în special dacă aveți recomandări de restaurante. Txs

#146
callatis06

callatis06

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 26.01.2007
Pe faleză, recomand Corona, Mistral, White house, Salt&Pepper. Oricum pregătește bani mai mulți, pentru că s-au cam scumpit toate cârciumile.
Pentru faleză ai parcare aici: https://www.google.c...59!4d28.1508448 .
Este neamenajată și dacă ajungi mai devreme ai șanse să prinzi și locuri. Altfel e cam nașpa cu parcarea pe malul mării. Informațiile sunt de acum trei luni.
Mai poți parca și sus la intrarea principală la Castel (https://www.google.c...53!4d28.1486834) și acolo poți beneficia de un discount la restaurantul Ariciu.

#147
Doggfather

Doggfather

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 948
  • Înscris: 26.09.2005
In apropiere la Albena  , e o portiune cu plaja destul de lata si cu parcare , n-am fost niciodata dar pe maps arata bine ,  e mai ok  aici ?

Attached Files


Edited by Doggfather, 09 August 2022 - 19:32.


#148
mdt

mdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,622
  • Înscris: 12.12.2006
Zona aia de plaja este chiar in statiunea Albena, nu “in apropiere de”. In spatele ei este rezervatia Baltata (adica padure) si cateva hoteluri. Este OK plaja din Albena doar ca va trebui sa platesti parcarea (se plateste in functie de zona unde vrei sa-ti lasi masina, cel mai scump e in apropiere de plaja, mai ieftin la intrarea in Albena)

#149
mihaistoian

mihaistoian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 582
  • Înscris: 02.11.2009
Ca restaurante iti recomand Francis Drake care apartine de Hotel Mistral si El Simpatico, putin mai sus pe faleza spre Castelul Reginei Maria, au mancare foarte buna. Parcare libera, dar aglomerata gasesti la intersectia strazilor Primorska si Cherno More, in spatele portului civil nu cel turistic, dar la doua minute si de faleza si de Plaja Centrala din nordul orasului. Tot langa port si Punctul de Informare turistica mai este o parcare cu plata, dar nu stiu cat este tariful, eu am avut noroc si am parcat in cea libera

#150
callatis06

callatis06

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 26.01.2007

 Doggfather, on 09 august 2022 - 19:30, said:

In apropiere la Albena .......?
Sunt peste 10 km distanță. Așa că nu prea are treabă cu Balcicul, decât dacă vrei să faci și o tură prin Albena - ceea ce îți recomand.

#151
Doggfather

Doggfather

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 948
  • Înscris: 26.09.2005
10km e nimic, ma deplasez cu mașina personală nu-mi fac probleme,oricum n-o să stau pe aceeași plaja 2 zile la rând cum stăteam în Resort închis

#152
VasiBucuresti

VasiBucuresti

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 06.03.2023
Buna, a vizitat cineva Botanica de la Balcic la final de martie sau inceput de aprilie? e ok de mers in perioada asta?

#153
Costel2014

Costel2014

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,199
  • Înscris: 02.09.2014

View PostVasiBucuresti, on 06 martie 2023 - 12:43, said:

Buna, a vizitat cineva Botanica de la Balcic la final de martie sau inceput de aprilie? e ok de mers in perioada asta?
Vremea e destul de rece, 13-15 grade in perioada asta. Gradina cred ca e ok.

#154
sergiu_psc

sergiu_psc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 880
  • Înscris: 08.01.2008
Gradina botanică din Balcic este frumoasă în orice anotimp. Se lucrează mereu la întreținerea ei, se pun plante specifice sezonului. În aprilie vor fi flori de primăvară (narcise, lalele).
Da, merită vizitată primăvara.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate