Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Cum se numește filmul?

* * * * * 6 votes
  • Please log in to reply
8284 replies to this topic

#8047
nimeninuconteaza74

nimeninuconteaza74

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 22.11.2022
Caut un film de groază a cărui acțiune se petrece într-un colegiu, unde un fel de creaturi zoombie iau pielea umană și arată exact ca oamenii care aveau corpul respectiv.

#8048
sconxx

sconxx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 06.08.2008
Prea putine detalii...
Vezi n-o fi The Faculty (1998)?

#8049
nimeninuconteaza74

nimeninuconteaza74

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 22.11.2022
Îl voi viziona, mulțumesc pentru răspuns.
Îmi aduc aminte că la sfârșit, una dintre zombie care a fost cândva fată umană a atras o altă colegă într-o cameră cu aceeași voce pe care o avea când era om.

#8050
nimeninuconteaza74

nimeninuconteaza74

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 22.11.2022
L. E.: nu e ăsta filmul.
Filmul pe care îl caut nu era cu creaturi asemănătoare extratereștrilor.
Era cu niște ființe umane cumva mutante, cu pielea zbârcită

#8051
licap

licap

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 17.05.2008
Salutare. Caut un film, am crezut că actorul principal este Christian Bale, dar m-am uitat peste toate filmele lui și nu este.
  Acțiunea era pe timpul războiului de independență, sau imediat după. Nu știu din ce motive omul a devenit fugar și s-a refugiat prin mlaștinile de prin Louisiana, Mississipi. Acolo s-a întâlnit cu alți evadați negri și pune de o răzbunare. Știu că era fugărit de câini, iar un câine a sfârșit la proțap acolo în mlaștină...

#8052
sconxx

sconxx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 06.08.2008
O fi Free State Of Jones 2016?

#8053
licap

licap

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 17.05.2008
@sconxx, da !!! L-am confundat pe McConaughey cu Bale.
Mulțumesc frumos !!!

#8054
helen76

helen76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,406
  • Înscris: 17.10.2018
Buna seara .Am vazut un film online francez de prin anul 2010-2012 aproximativ.Este vorba despre o fata de vreo 19,20 de ani ce termina liceul si vrea sa intre la Conservator.Isi cauta chirie si ajunge la un domn in varsta ce avea un baiat de vreo 30+ insurat dar el credea ca nu e fericit in casatorie .Fata canta la un instrument pian daca nu gresesc.Ea sta cu batranul 1 an de zile ,in final acesta moare si ea pleaca de acolo.
Nu este vorba nici de filmul Couer en hiver, The piano ,Pianiste
Stie cineva despre ce film e vorba ? M am uitat si pe imbd si n am gasit Posted image

#8055
geos

geos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,494
  • Înscris: 04.12.2003
L'Etudiante et Monsieur Henri

#8056
helen76

helen76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,406
  • Înscris: 17.10.2018
Je vous remerciez beaucoup. :*

#8057
hyperion1is

hyperion1is

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 19.06.2011
Buna,

Caut un film despre o femeie, cred ca era la facultate si a vazut ceva gresit despre cum se comporta colegii, cum e viata acolo.
A inceput sa schimbe situatia acolo si lucrurile au devenit atat de nasol pentru ea incat s-a intrebat daca a luat decizia buna si mai bine o lasa asa.

Cred ca e un film de la Hollywood.

Buna,

Mai am nevoie de un alt film. De fapt din cate imi amintesc e un episod dintr-un serial.
Ce imi amintesc: O nava spatiala intra intr-o regiune, vad o nava, ei cred ca acea nava e in pericol si se decid sa ajute.
Intra si ei in acea regiune si descopera ca acea nava sunt tot "ei". Dupa asta dificultatea e sa iasa din acea regiune.
Credeam ca e un episod din Star trek Voyager, dar am cautat in descrierea episoadelor pe IMDB si nu pare sa fie.

#8058
octav727

octav727

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,794
  • Înscris: 17.01.2012
Poate E-Squared (Enterprise) sau Yesterday's Enterprise (TNG). Cam toate seriile ST au episoade de genul asta.

#8059
pateu_98

pateu_98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,946
  • Înscris: 12.11.2012

Vizualizare mesajhyperion1is, pe 01 ianuarie 2023 - 15:59, a scris:

Mai am nevoie de un alt film. De fapt din cate imi amintesc e un episod dintr-un serial.
Ce imi amintesc: O nava spatiala intra intr-o regiune, vad o nava, ei cred ca acea nava e in pericol si se decid sa ajute.
Intra si ei in acea regiune si descopera ca acea nava sunt tot "ei". Dupa asta dificultatea e sa iasa din acea regiune.
Credeam ca e un episod din Star trek Voyager, dar am cautat in descrierea episoadelor pe IMDB si nu pare sa fie.

Eu cred ca e sigur unul din episoadele Star trek Voyager ! Insa nici eu nu mai stiu episodul

Altele care se potrivesc cu ce ai povestit sunt
Star Trek: Enterprise (E2) Season 3 Episode 21
Star Trek: The Next Generation (Time Squared) Season 2 Episode 13
Star Trek: The Next Generation (Cause and Effect) Season 5 Episode 18

Da eu cred ca e ori Time Squared ori celalalt din Star Trek: Voyager, posibil Deadlock  Season 2 Episode 21
Altu ar mai fi Star Trek: Voyager (Night) Season 5 Episode 1

Vezi si tu care din astea e  !

#8060
hyperion1is

hyperion1is

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 19.06.2011

Vizualizare mesajoctav727, pe 02 ianuarie 2023 - 00:48, a scris:

Poate E-Squared (Enterprise) sau Yesterday's Enterprise (TNG). Cam toate seriile ST au episoade de genul asta.

Vizualizare mesajpateu_98, pe 02 ianuarie 2023 - 16:36, a scris:

Eu cred ca e sigur unul din episoadele Star trek Voyager ! Insa nici eu nu mai stiu episodul

Altele care se potrivesc cu ce ai povestit sunt
Star Trek: Enterprise (E2) Season 3 Episode 21
Star Trek: The Next Generation (Time Squared) Season 2 Episode 13
Star Trek: The Next Generation (Cause and Effect) Season 5 Episode 18

Da eu cred ca e ori Time Squared ori celalalt din Star Trek: Voyager, posibil Deadlock  Season 2 Episode 21
Altu ar mai fi Star Trek: Voyager (Night) Season 5 Episode 1

Vezi si tu care din astea e  !

In primul rand va multumesc pentru raspunsuri. Din pacate nici unul din acele episoade nu e.

Ce imi mai amintesc despre episod: Dupa ce realizeaza ca cealalta nava sunt tot ei, un memebru al ehipajului, intr-o sedinta, intreaba ce ia determinat sa intre acolo in primul rand, pentru ca motivatia lor era: cealalta nava, ce erau tot ei. Capitanul (cred, o ea sau un el) raspunde: "This is one of the things about Time Mechanics that are hard to understand. Leave that now." - Traducere: "Asta e unul din aspectele dificele despre timp. Lasa asta acum". Nu stiu daca e evident dar dialogul de mai sus e o aproximatie, din ce imi amintesc.

#8061
MindArchitect

MindArchitect

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,863
  • Înscris: 30.11.2021
Din ce film este filmuletul asta de pe youtube?
https://www.youtube....rts/TFkx0VI0Lis

#8062
pateu_98

pateu_98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,946
  • Înscris: 12.11.2012
Din cauza colegului @hyperion1is vin si eu cu o intrebare despre ce serie , sezon si episod din Star Trek este vorba in urmatoarea scena:

niste ofiteri din Starfleet pe o nava aflata in pericol poarta o discutie cu un calm iesit din comun desi ei sunt constienti ca vietile lor sunt la cateva secunde de final
Imi amintesc scena ca ii arata pe ei vorbind foarte calm si acceptand ca vor muri dar nu le era teama de acest lucru fiind demni ca sunt ofiteri in Starfleet si vor muri cu onoare

Nu mai stiu din ce serie e, TOS, TNG, Voyager, Discovery sau Strange New Worlds
Si sunt sigur ca nu e scena din Star Trek (2009) cu tatal lui James T. Kirk care e cateva minute capitan si se sacrifica pentru a salva restul echipajului
Imi amintesc precis ca e serial

#8063
MindArchitect

MindArchitect

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,863
  • Înscris: 30.11.2021
Caut un film, cred ca germanesc, ceva mai vechi.
Este o pandemie si guvernele mondiale se hotarasc ca singura solutie este sa vaccineze populatia.
Problema era ca vaccinau persoanele care erau imune, care nu aveau nimic.
Vaccinau pe toata lumea.

Are careva idee cum se numeste filmul?

#8064
hyperion1is

hyperion1is

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 19.06.2011

Vizualizare mesajpateu_98, pe 03 ianuarie 2023 - 03:29, a scris:

Din cauza colegului @hyperion1is vin si eu cu o intrebare despre ce serie , sezon si episod din Star Trek este vorba in urmatoarea scena:

niste ofiteri din Starfleet pe o nava aflata in pericol poarta o discutie cu un calm iesit din comun desi ei sunt constienti ca vietile lor sunt la cateva secunde de final
Imi amintesc scena ca ii arata pe ei vorbind foarte calm si acceptand ca vor muri dar nu le era teama de acest lucru fiind demni ca sunt ofiteri in Starfleet si vor muri cu onoare

Nu mai stiu din ce serie e, TOS, TNG, Voyager, Discovery sau Strange New Worlds
Si sunt sigur ca nu e scena din Star Trek (2009) cu tatal lui James T. Kirk care e cateva minute capitan si se sacrifica pentru a salva restul echipajului
Imi amintesc precis ca e serial

Din ce descrii tu pare sa fie Star Trek: Discovery Season 1 Episodul 1 sau 2. Numai ca nu stiau sigur ca o sa moara, ci mai degraba ca pericolul e mare. https://www.imdb.com...isodes?season=1

Mai ar fi un episod din Star Trek TNG Sezonul 1 Episodul 2: cu inconstienta in fata perilolului numai ca nu era vorba despre onoare ci ca erau sub influenta a ceva. https://www.imdb.com...isodes?season=1

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate