Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Cum se numește filmul?

* * * * * 6 votes
  • Please log in to reply
8284 replies to this topic

#7255
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,053
  • Înscris: 10.09.2005
Mersi.

#7256
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Film SF cu un grup de femei care sunt duse într-o clãdire ultrasecretã și cãrora le este tatuat pe mânã o orã și o datã, iar în acel timp, vine ceva și le ucide.
Una din femeile care urma sã moarã aflã cã în spatele acestei acțiuni se aflã chiar soțul ei.

#7257
diliuleutzudeaur

diliuleutzudeaur

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 610
  • Înscris: 03.01.2008
Film 1: actiunea in al doilea razboi mondial, film rusesc. Un soldat este trimis sa ia in armata pe un cioban ce locuia singur, asta fuge si fiind urmarit il raneste pe cel care a venit sa-l ia, dar fiind prieten din copilarie il ajuta sa nu moara ascunzadu-se in continuare.

Film 2: film polonez cred: un tanar usor retardat ramane cu mostenire o casa si se duce la munca intr-o fabrica unde este ajutat de un nene mic si grasut sa se descurce. Toata lumea este dupa casa tanarului si incearca sa-l prosteasca mereu.

#7258
silviu1g

silviu1g

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 01.12.2005
Salut,
Caut un film frantuzesc, alb-negru, in care este descrisa drama unui copil obligat sa doarma in holul ingust al intrarii dintr-un apartament. Mama copilului traieste in promiscuitate cu diversi.

#7259
change_me

change_me

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 331
  • Înscris: 25.11.2013
buna.
A vazut un trailer al unui film strain (iranian) in care o fata se lupta sa scape de niste traficanti de carne vie care sunt mai peste tot pe unde umbla ea...politie spital etc.Filmul a fost lansat toamna trecuta (octombrie-noiembrie) dar cu toate ca am zis ca o sa tin minte titlul,l-am uitat.
Multumesc anticipat

#7260
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,434
  • Înscris: 05.07.2018
Cine vazut trailerul?

#7261
change_me

change_me

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 331
  • Înscris: 25.11.2013

View PostPuferiu_, on 31 ianuarie 2019 - 22:36, said:

Cine vazut trailerul?
este o greseala,nu s-a apasat bine tasta.Am vrut sa scriu...,,am vazut''

#7262
ciupss

ciupss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 20.02.2006
Caut de ceva vreme un film aparut prin anii 80, cred, cu titlul tradus "Febra ghiulelei". E ceva cu masini, curse. Mai multe nu mai tin minte ca l-am vazut acum multi ani la un VHS Player, dar as vrea sa-l revad. Stie cineva cum e titlul in engleza?

#7263
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017
Caut un serial cu un grup de adolescenti sau copii, tineret, traiau pe malul unu rau, cred ca serialul era pe TVR si avea o melodie frumoasa ca intro.
In serial era un asta cu o freza ciudata.

Edited by Argent, 02 February 2019 - 10:20.


#7264
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,267
  • Înscris: 14.11.2006

View Postciupss, on 01 februarie 2019 - 20:58, said:

Caut de ceva vreme un film aparut prin anii 80, cred, cu titlul tradus "Febra ghiulelei". E ceva cu masini, curse. Mai multe nu mai tin minte ca l-am vazut acum multi ani la un VHS Player, dar as vrea sa-l revad. Stie cineva cum e titlul in engleza?

1. Canonball 1976
2. The Canonball Run 1980

(nu stiu ce are editorul Softpediei de nu ma lasa sa scriu canonball cu doi de n)

Edited by florinbad, 02 February 2019 - 20:30.


#7265
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,434
  • Înscris: 05.07.2018
Ptiu, prostutul de mine cauta mereu "canon" pe IMDB.

#7266
ciupss

ciupss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 20.02.2006

View Postflorinbad, on 02 februarie 2019 - 20:25, said:

1. Canonball 1976
2. The Canonball Run 1980

Nu e niciunul din cele doua Posted Image

#7267
iu_li

iu_li

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 07.01.2010
Parca in anii 80, la tvr, erau niste filme de fictiune de scurt metraj, (sau era un serial) la care finalul era total neasteptat sau avea doua variante care erau prezentate in episodul urmator. Nu stiu exact. Un episod de ex:intr-un vagon de tren niste persoane joaca tarot cu un individ, care le prevesteste moartea si nimeni nu crede.(parca fiecare isi povestestea viata). Apoi trenul deraiaza. Era chiar moartea. Cam asa ceva

#7268
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,434
  • Înscris: 05.07.2018
Stiu serialul. Ba chiar si episodul respectiv. La final zboara un ziar care are legatura cu moartea lor.

#7269
iu_li

iu_li

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 07.01.2010
Corect.

#7270
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,434
  • Înscris: 05.07.2018
Tales of the Unexpected

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Oc46Gk-6qrA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Vezi aici lista episoadelor.

#7271
diliuleutzudeaur

diliuleutzudeaur

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 610
  • Înscris: 03.01.2008

View Postdiliuleutzudeaur, on 22 ianuarie 2019 - 20:03, said:

Film 1: actiunea in al doilea razboi mondial, film rusesc. Un soldat este trimis sa ia in armata pe un cioban ce locuia singur, asta fuge si fiind urmarit il raneste pe cel care a venit sa-l ia, dar fiind prieten din copilarie il ajuta sa nu moara ascunzadu-se in continuare.

Film 2: film polonez cred: un tanar usor retardat ramane cu mostenire o casa si se duce la munca intr-o fabrica unde este ajutat de un nene mic si grasut sa se descurce. Toata lumea este dupa casa tanarului si incearca sa-l prosteasca mereu.
Nimeni? :(

#7272
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,434
  • Înscris: 05.07.2018
In primul film nu cumva erau doi soldati trimisi dupa cioban, iar cel din urma avea sotie si o fetita?

View PostPuferiu_, on 05 februarie 2019 - 15:44, said:

Stiu serialul. Ba chiar si episodul respectiv. La final zboara un ziar care are legatura cu moartea lor.
Ei fiind morti deja. Muahahahahaaaa!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate