Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Cum se numește filmul?

* * * * * 6 votes
  • Please log in to reply
8281 replies to this topic

#73
ovidelu

ovidelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 26.07.2004
Am vazut acum ceva vreme un film la TEVEu despre cativa tineri terorizati de unul din ei care nu isi putea controla mana; cea stanga parca!

Tipu' o placea pe o fata dar se ferea sa ramana singura cu ea deoarece mana lui ucigasa incepea sa isi faca de cap si sa omoare tot, inclusiv prietenii.

Stiti careva care e titlul filmului, ca vreau sa il inchiriez si tipu' de la Inchirieri Video habar nu are despre ce vorbesc. Mentionez ca filmul e recent, de maxim 4-6 ani.

Multumesc!

Edited by ovidelu, 18 May 2005 - 13:58.


#74
Danutz

Danutz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,645
  • Înscris: 05.05.2004
asta e ?
http://www.imdb.com/title/tt0138510/

si eu l-am vazut mai demult pe EHBIO  dar nu sunt sigur daca asta e...
multumesc Koniaku  :P

Edited by Koniaku, 18 May 2005 - 17:30.


#75
ovidelu

ovidelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 26.07.2004
Asta e. Mersi mult Koniaku.

@Nozavi: scuze ca nu am observat ca este un topic pe aces subiect, desi cand am deschis Multiplex am citit toate posturile principale. Probabil eram obosit si grabit!

#76
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004
Mai demult am vazut pe TVR 2 parca un film cu Maia Morgestein si cu iubitul ei care a intrat in inchisoare ca a batut un doctor parca. Mai apareau Florin Calinescu si Magda Catone.

#77
Mina

Mina

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 29.04.2005

max003, on May 20 2005, 20:35, said:

Mai demult am vazut pe TVR 2 parca un film cu Maia Morgestein si cu iubitul ei care a intrat in inchisoare ca a batut un doctor parca. Mai apareau Florin Calinescu si Magda Catone.

<{POST_SNAPBACK}>


Sa fie vorba de "Balantza"?
http://www.imdb.com/title/tt0103969/

Edited by Mina, 26 May 2005 - 02:29.


#78
undo

undo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 15.04.2005

Mina, on May 26 2005, 02:28, said:




sigur balantza , regia: lucian pintilie

#79
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005
mi-a recomandat unu un film....da nu stia cum se numeste ...parea interesant si vroiam sa-l vad si eu....
era ceva de genul ca erau niste arheologi care descopera o chestie care ii intoarce in timp (undeva pe la 1800) in timpul uni razboi dintre englezi si francezi...si moare o printzesa....pe care afla ca de fapt au omorat-o ei...or ceva de genul asta....
poate imi zicetzi cum se cheama....sa incerc sa-l caut....

#80
vladc

vladc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,923
  • Înscris: 19.09.2002
stiu despre ce e vorba, dar sincer, nu-mi aduc aminte titlul...  :huh:

daca totusi imi aduc aminte iti zic...   ^_^

#81
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004

Mina, on May 26 2005, 02:28, said:

Da, asta e! Super film!

#82
YAMADA

YAMADA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 13.10.2004

inuta_rac, on May 14 2005, 19:35, said:

Salut!
Stie cineva cum se cheama in engleza un film dat pe vremea lui Ceausescu la televizor, "Suspendati de un fir" parca i-au zis in romana.
Era despre unii ramasi intr-o telecabina blocati undeva la mijlocul drumului.
Ma chinui de mult sa-mi aduc aminte.

Mersi mult in avans

<{POST_SNAPBACK}>

Si pe mine ma intereseaza filmul de mai sus. Nici eu nu imi amintesc cum se numeste.
Si tot din perioada aceea, era o comedie (de prin anii 1970) cand un strut inghide din greseala niste diamante, iar niste infractori se chinuie sa prinda strutul. Posibil sa se numeasca Steaua Sudului sau Steaua Nordului, dar nu am gasit nimic pe imdb.
Multumesc.

#83
YAMADA

YAMADA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 13.10.2004
Mai ma framanta un titlu. La sfarsitul anilor'70 - inceputul anilor '80 in cinematografele romanesti rula un film cu denumirea aproximativa in romana "Aventura in Marea Nordului". Un grup de teroristi ocupa o platforma petroliera marina si ameninta ca daca nu i se vor indeplini dorintele vor arunca in aer cate o astfel de platforma. Stie cineva denumirea in engleza a acestui film ?

#84
Mina

Mina

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 29.04.2005

YAMADA, on Jun 24 2005, 16:17, said:

Si pe mine ma intereseaza filmul de mai sus. Nici eu nu imi amintesc cum se numeste.
Si tot din perioada aceea, era o comedie (de prin anii 1970) cand un strut inghide din greseala niste diamante, iar niste infractori se chinuie sa prinda strutul. Posibil sa se numeasca Steaua Sudului sau Steaua Nordului, dar nu am gasit nimic pe imdb.
Multumesc.

<{POST_SNAPBACK}>

Steaua nordului, cel mai probabil. Mi l-a povestit sora-mea acu' cativa ani si parca imi amintesc ca spunea ceva de steaua nordului.
Problema e ca am cautat "Northern Star" si nu am gasit nici un film care sa se potriveasca. :w00t:
Ce alta traducere ar putea avea in english?

Edited by Mina, 25 June 2005 - 12:17.


#85
Mina

Mina

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 29.04.2005

YAMADA, on Jun 24 2005, 23:18, said:

Mai ma framanta un titlu. La sfarsitul anilor'70 - inceputul anilor '80 in cinematografele romanesti rula un film cu denumirea aproximativa in romana "Aventura in Marea Nordului". Un grup de teroristi ocupa o platforma petroliera marina si ameninta ca daca nu i se vor indeplini dorintele vor arunca in aer cate o astfel de platforma. Stie cineva denumirea in engleza a acestui film ?

<{POST_SNAPBACK}>

I vezi, Yamada, nu-i vorba de "North sea hijack" ?  :peacefingers:
http://www.imdb.com/title/tt0081809/

Edited by Mina, 25 June 2005 - 12:31.


#86
YAMADA

YAMADA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 13.10.2004

Mina, on Jun 25 2005, 12:30, said:

I vezi, Yamada, nu-i vorba de "North sea hijack" ?  :peacefingers:
http://www.imdb.com/title/tt0081809/

<{POST_SNAPBACK}>

Cred ca acesta este filmul, desi eu nu imi aduc aminte sa-l fi vazut in film si pe Roger Moore. Dar din descrierea filmului acesta trebuie sa fie.
Multumesc mult Mina, raman dator. Daca fac rost de acest film (in cel mult o luna) ti-l fac cadou. Ptr aceasta confirma printr-un mesaj in privat.

Edited by YAMADA, 25 June 2005 - 14:22.


#87
pavaroti

pavaroti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 08.04.2004

bubalus, on May 29 2005, 10:31, said:

mi-a recomandat unu un film....da nu stia cum se numeste ...parea interesant si vroiam sa-l vad si eu....
era ceva de genul ca erau niste arheologi care descopera o chestie care ii intoarce in timp (undeva pe la 1800) in timpul uni razboi dintre englezi si francezi...si moare o printzesa....pe care afla ca de fapt au omorat-o ei...or ceva de genul asta....
poate imi zicetzi cum se cheama....sa incerc sa-l caut....

<{POST_SNAPBACK}>


TIMELINE/ 2003/ with: Ethan Embry & Anna Friel - i hope...
http://www.imdb.com/title/tt0300556/

Edited by pavaroti, 28 June 2005 - 13:32.


#88
vladc

vladc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,923
  • Înscris: 19.09.2002

pavaroti, on Jun 28 2005, 13:24, said:

TIMELINE/ 2003/ with: Ethan Embry & Anna Friel - i hope...
http://www.imdb.com/title/tt0300556/

<{POST_SNAPBACK}>


CORECT !

#89
pavaroti

pavaroti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 08.04.2004
:angry:  Am vazut mai demult un film, cred ca din Taiwan sau HongKong, cu un soldat dintr-o trupa de elita care se bate cu fosti colegi pe scara unui bloc de locuinte, la final sotia lui naste ittr-o sala de asteptare (aeroport parca!)  :worthy:
Stie cineva ceva... :console:

#90
YAMADA

YAMADA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 13.10.2004
Ma intereseaza denumirea in engleza sau un link catre imdb a filmului "Un commando pentru apa grea". Stie cineva ? Multumesc.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate