Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Cum se numește filmul?

* * * * * 6 votes
  • Please log in to reply
8284 replies to this topic

#6895
KoShiMin

KoShiMin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,813
  • Înscris: 06.09.2006

View Postkerry, on 17 august 2017 - 22:25, said:

Mai stie cineva ce film s-a difuzat (incomplet) la TV pe la 12 in noaptea revolutiei? Mai tin minte doar ca era cu un sofer... de tir parca...

Da, e vorba de filmul RINGUL (1985), un film „de, cu și despre” Sergiu Nicolaescu :) . Nu l-au putut difuza complet pentru că, no - se întâmplau lucruri mai importante în noaptea aia și tot trebuiau să reintre în direct, în plus îi sunau oamenii să le spună că or să tot aibă timp de filme după, să facă bine să rămână în direct cu ce se întâmpla în țară.

#6896
CoBr4

CoBr4

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 1,380
  • Înscris: 07.06.2005
Acum multi ani - cred ca prin 99 s-a dat la PRO TV un film horror cu un castel si cu o gradina in care toate statuile se miscau, etc. Aveti idee cum se numeste ? Multumesc anticipat !

#6897
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,449
  • Înscris: 02.09.2016

View PostCoBr4, on 18 august 2017 - 14:26, said:

Acum multi ani - cred ca prin 99 s-a dat la PRO TV un film horror cu un castel si cu o gradina in care toate statuile se miscau, etc. Aveti idee cum se numeste ? Multumesc anticipat !
The Haunting ?

Edited by adisluc, 18 August 2017 - 14:35.


#6898
kerry

kerry

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 17.08.2017

View PostKoShiMin, on 18 august 2017 - 12:52, said:


Da, e vorba de filmul RINGUL (1985), un film „de, cu și despre” Sergiu Nicolaescu Posted Image . Nu l-au putut difuza complet pentru că, no - se întâmplau lucruri mai importante în noaptea aia și tot trebuiau să reintre în direct, în plus îi sunau oamenii să le spună că or să tot aibă timp de filme după, să facă bine să rămână în direct cu ce se întâmpla în țară.

Da, imi dau seama ca aveau altceva mai important decat filmul, dar daca tot am vazut inceputul, ma gandeam sa il caut sa il vad pe tot. Parca mi-a placut atunci partea pe care am vazut-o. Multumesc mult pentru ajutor!

#6899
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,984
  • Înscris: 18.12.2007

View Postadisluc, on 18 august 2017 - 14:34, said:


Asta sau Rose Red.

#6900
CoBr4

CoBr4

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 1,380
  • Înscris: 07.06.2005
Cred ca este The Haunting, merci ! Rose red este super, recomand tuturor !

#6901
tarzaan

tarzaan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 20.03.2009
a fost aseara un film cu Will Ferell parca pe nu stiu ce program, stiti cum se numea? era o faza in care unu ii punea pe doi sa se pupe

#6902
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Cu multi ani in urma am avut canalul Filmnet+ in grila.
Am vazut un film, ceva cu doua benzi de negri, nu mai stiu, dar se salutau cu un semn "deuce", semnul de egal in dreptul inimii.
Dau o bere alauia care stie despre ce vorbesc.

#6903
hister

hister

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 12.08.2017
Saptamana trecuta a fost un film ce in traducere se chema: casuta/casa din carti de joc. Nu am aflat nici pana acum numele original si nu stiu pe nimeni din distributia filmului (nu cred sa fi fost nume mari)... daca stie totusi cineva.

Edited by hister, 18 September 2017 - 12:43.


#6904
lely

lely

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 938
  • Înscris: 03.02.2010
E asta cumva?

http://www.cinemarx....-joc-15141.html

#6905
sconxx

sconxx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 06.08.2008

View Postericmario, on 01 septembrie 2017 - 23:59, said:

Cu multi ani in urma am avut canalul Filmnet+ in grila.
Am vazut un film, ceva cu doua benzi de negri, nu mai stiu, dar se salutau cu un semn "deuce", semnul de egal in dreptul inimii.
Dau o bere alauia care stie despre ce vorbesc.
O fi South Central (1992)?

#6906
cjcrdn

cjcrdn

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 02.01.2010
Salutare tuturor. Cine isi aminteste cum se numeste filmul in care este vorba despre o femeie (americana) care are un copil impreuna cu un barbat (arab). Barbatul rapeste copilul si femeia este nevoita sa plece in tara araba pentru a/si lua copilul inapoi?.

#6907
LouisCyphre

LouisCyphre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,965
  • Înscris: 24.01.2012
Cred ca despre asta este vorba

View Postcjcrdn, on 30 septembrie 2017 - 10:22, said:

Salutare tuturor. Cine isi aminteste cum se numeste filmul in care este vorba despre o femeie (americana) care are un copil impreuna cu un barbat (arab). Barbatul rapeste copilul si femeia este nevoita sa plece in tara araba pentru a/si lua copilul inapoi?.
Cred ca despre asta e vorba:

http://www.imdb.com/title/tt0102555/

#6908
ying_yang

ying_yang

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 17.07.2005
Imi puteti spune din ce film este aceasta secventa?
https://i.imgur.com/emwlRhL.gif
De asemenea as dori acel clip la o calitate mai buna, daca se poate.

#6909
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,891
  • Înscris: 25.12.2016
Este din Live Free or Die Hard (2007)

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/r1gBq45CkgI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#6910
tony_ghitzu

tony_ghitzu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 390
  • Înscris: 22.07.2008
Salut. Am văzut cu ani în urma la TV ultima parte dintr-un film de prin anii 2000 și ceva. Cred că era cu un grup de prieteni (posibil și niște tipe) care au facut unul/niște mari jafuri. Personajul principal folosea un Mini Cooper (posibil Mini Cabrio portocaliu). Citând aproximativ, „happy end-ul” era ceva de genul: „Fiecare a luat-o pe drumul lui. X s-a mutat in Spania și și-a făcut o vilă în care are o cameră doar pentru pantofi, Y și-a luat nu-știu-ce, Z a plecat nu-știu-unde...”

Mulțumesc.

#6911
LouisCyphre

LouisCyphre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,965
  • Înscris: 24.01.2012
https://www.cinemagi...l-italian-4765/

#6912
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,078
  • Înscris: 07.07.2006

View Postcjcrdn, on 30 septembrie 2017 - 10:22, said:

Salutare tuturor. Cine isi aminteste cum se numeste filmul in care este vorba despre o femeie (americana) care are un copil impreuna cu un barbat (arab). Barbatul rapeste copilul si femeia este nevoita sa plece in tara araba pentru a/si lua copilul inapoi?.
E posibil să fie Prințul deșertului, a fost un miniserial TV http://www.imdb.com/...=nm_flmg_act_39
Apoi l-au montat și sub formă de film http://www.imdb.com/...ref_=tt_trv_cnn
Țin minte că am văzut serialul la TV, acu ani buni.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate