Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Cum se numește filmul?

* * * * * 6 votes
  • Please log in to reply
8281 replies to this topic

#1
Sebastian

Sebastian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,182
  • Înscris: 26.11.2001
E un film care mi-a placut si nu mai stiu cum se numeste.
Imi aduc aminte ,insa, vreo3 scene:
1. Era o urmarire printr-un canal si la un moment dat, se trece pe langa testoasele ninja care mancau pizza.
2. O tipa este prinsa si trebuie dusa la politie ,parca. Ea intreaba: pot sa ma schimb inainte sa mergem ? I se raspunde ca da, iar ea se schimba ... LA FATA !
3. La sfarsit moare unu` pe patul de spital, iar unul din monitoarele ce aratau conditia omului incepe sa cante si sa afiseze "game over"

Stie cineva FILMUL ?

#2
Swap

Swap

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 529
  • Înscris: 28.07.2003
Era pe undeva un site ... spuneai ceva despre film si el "incerca sa ghiceasca numele filmului" ...
Da o cautare pe google: name of movie, sau ceva de genul asta.


http://www.guessthename.com/

#3
djlyon

djlyon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,536
  • Înscris: 28.11.2001
Mai tineti minte cum se cheama filmul ala frantuzesc cu un grasan care folosea o arma/masinarie cu care "tragea" invers prin antenele TV si prin camera video si omora crainicul care vorbea? Si pe la sfarsitul filmului vine detectivul in casa aluia, se joaca aruncand in sus cu un capac metalic de la o sticla si-i ramane lipit de tavan (deasupra la etaj era masinaria aia) si asa descopera ca aia era casa din care se comiteau crimele ? :)
A fost pe TVR1, dupa revolutie dar inainte sa apara ProTV (1995) & stuff...

#4
mr.fred

mr.fred

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,137
  • Înscris: 29.01.2004
E super filmul. Nu stiam ca e frantuzesc. L-as mai revedea oricand cu placere. Din pacate nu-mi amitesc deloc cum se cheama.

#5
brandonel

brandonel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 09.09.2002
si eu mi-am adus aminte de el... dar nu si denumirea :( eram mic. super, oricum.

poate se gaseste careva... totusi.

#6
djlyon

djlyon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,536
  • Înscris: 28.11.2001
bump! :)

#7
adio67

adio67

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 16.04.2004
Kamikaze, cu Michel Galabru
http://www.imdb.com/title/tt0091322/

#8
djlyon

djlyon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,536
  • Înscris: 28.11.2001
Mamaaa esti tare!!! Sa traiesti! ;) :) Mersi! :)

#9
BlindGirl

BlindGirl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 514
  • Înscris: 06.07.2003
Acum vreo 8-10 ani in urma, in a 2-a zi de pasti, dupa-amiaza la ProTV a fost un film ce in traducere se chema: casuta/casa din carti de joc. Nu am aflat nici pana acum numele original si nu stiu pe nimeni din distributia filmului (nu cred sa fi fost nume mari)... daca stie totusi cineva..
Era vorba despre :
un restaurator ceva plecat cu familia prin egipt. El moare cazand de pe schele la piramide (parca) iar cei 2 copii si mama se intorc acasa. Mama le zice copiilor ca subiectul cu moartea tatalui e tabu, nu se discuta pana ajung in tara.
Cand ajung, descopera ca fetita nu mai vorbeste deloc.. doar tipa cand ii muti papusa in alta parte, este mult mai talentata la desen, etc si toata ziua se joaca la o casa cladita de ea din carti de joc.
O duce maica-sa la medic si degeaba.. tot ce primeste e posibilitatea de a pierde capacitatile "speciale" capatate recent...
Intr-un final mama incearca sa dezlege mesajul fetitei cu cartile... si vede ca sus, pusa invers era o carte cu un om care cadea.. iar jos la baza era luna. (cand inca nu se intorsesera, un bastinas i-a spus fetitei ca tatal ei nu e mort, a cazut si acum a ajuns si se odihneste pe coltul lunii) Construieste o casuta de lemn in padure (asa cum o desenase fata) si o duce pe fata sa vada casuta... normal, fata incepe sa vorbeasca si totul revine la normal.
Poate ca acum nu ma va impresiona ca si atunci... dar cine stie.. vreau sa aflu numele original al filmului. Multumesc mult.

#10
Slash

Slash

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,177
  • Înscris: 30.09.2003
Nu stiu daca am nimerit, insa cred ca am gasit ce cautai:
http://www.imdb.com/title/tt0107148

#11
BlindGirl

BlindGirl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 514
  • Înscris: 06.07.2003
da, asta e. multumesc mult de tot... nu stiu exact ce am cautat eu pe imdb dar am dat o gasca de strings timp de vreo luna.. dupa aia m-am resemnat.
Multumesc inca odata. :kiss:

#12
wrath_d1

wrath_d1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 04.07.2004
@BlindGirl, vezi ca exista pe forumul de la imdb.com thread-ul "I need to know" si scrii acolo detalii despre filmul cautat. mie mi-a raspuns cineva in legatura cu filmul tau dupa numai 3 minute, dar pana am tradus in engleza ce ai scris tu si pana am revizitat forum-ul ala a aparut Slash :D.

#13
fed_up

fed_up

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 16.06.2004
Cum se numeste filmul?
  Mi-am zis sa nu mai deschid un nou thread...
  Aparut in 1999-2001(nu sunt sigur cand)...
  Un oras care era controlat de o serie de indivizi (cheliosi si cu o dantura nu prea bine ingrijita). Noaptea "inghetau" activitatea orasului si schimbau infrastructura acestuia.
  Cum este de asteptat apare un cetatean care reuseste sa le dea peste cap planurile (nu isi mai aminteste nimic din viata sa si are puterile cheliosilor). Pe parcursul filmului isi face aparitia sotia sa si un detectiv.
   Mi-am adus aminte acum cum incepe: un barbat se trezeste intr-un hotel(logic ca nu isi aminteste nimic) si afla de la receptioner(care nu e prea simpatic) ca nu a iesit din camera sa 1 sau doua luni ....nu imi mai aduc aminte prea multe detalii :(

PS Credeam ca filmul se numea Ghost City.. dar nu am gasit nimic pe imdb..decat  niste filme facute in 1921 si 1923
     Detaliile de mai sus sunt destul de putrede...in orice caz sthiu ca nu a avut un succes urias dar a fost bine primit de critici...

    
:cya:

#14
fed_up

fed_up

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 16.06.2004
Acum am vazut postul lui wrath_d1...Totusi nu va sfiiti sa ma ajutati. :D

#15
adio67

adio67

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 16.04.2004
Dark City
http://www.imdb.com/title/tt0118929/

#16
Nozavi

Nozavi

    Retired Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,576
  • Înscris: 13.01.2003
Da, Dark City. Filmul despre care multi spun (inclusiv eu) ca s-a apropiat cel mai bine de ideea ce avea sa fie prezentata apoi mult mai bine in Matrix.

#17
fed_up

fed_up

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 16.06.2004
@adio67,  Nozavi  10x


;Rmaster;    ;ola;    ;Lmaster;  :band:

:Beer:

Filmul nu e in top 250  :(   :( ....foarte urat din partea lor...

#18
inferno_best

inferno_best

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 29.11.2002
Dupa cum zice topicu', am uitat numele la un anime care l-am vazut mai demult pe MCM Mangazone... poate ma ajuta cineva  :) , filmu a fost difuzat noaptea, era cu 2 baieti si o fata care purtau niste costume robotice, se bateau cu un demon care poseda sau infecta animalele (o imagine pe care mi-o amintesc este aceea a unei pisici posedate care nu mai avea stomacu si ii se vedea coastele). In anime sora unuia din baieti din echipa este convertita la "partea intunecata" de catre demonul sef; costumele robotice se activau printr-un ceas sau ceva asemanator care era la incheietura. Merci anticipat

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate