Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Gaseste-ti telefonul furat!

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
old_jhon

old_jhon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,117
  • Înscris: 17.05.2009
Cu aceasta aplicatie poti sa aflii pozitia GPS a telefonului tau, sa il blochezi, sau sa stergi toate datele personale de pe el, cu un simplu sms. Mai multe in clipul acesta.

Download aici




Am testat doar functia #locate# si #lock#, nu si #wipe# :), si merg 100%.

Apropo nu este numai pentru Symbian, merge si pe Win Mo, si pe Android

Edited by old_jhon, 06 August 2010 - 11:24.


#2
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004
Mere si pe Iphone?:)

#3
old_jhon

old_jhon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,117
  • Înscris: 17.05.2009
Din pacate nu :). Pentru a verifica lista de telefoane compatibile, da-ti click aici

#4
rvic77

rvic77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,129
  • Înscris: 03.12.2004
1. Se pot face abuzuri-ii instalez aplicatie colegului meu cand e la WC si pe care sunt suparat  :thumbup: cred ca nici un operator de la noi nu trimite comanda de blocare telefon de la o terta persoana ! Ati incercat vreodata coduri de retea sa vedeti cat de putine sunt permise de catre operatori ?
2. Cum naiba afli pozitia gps la un telefon care nu are GPS, de exemplu N73 ?
3. Cred ca e doar o reclama a celor de la F-Secure, iar stiti cum e cu reclamele si cu 'adevarul' din ele

#5
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,445
  • Înscris: 19.04.2009
eu mi-am cumparat un antivirus [] si, imi da aceasta posibilitate...printr-un singur SMS trimis pe telefon, il blocheaza si sterge toate datele din el, si imi trimite coordonatele.

Edited by lex404, 06 August 2010 - 12:10.


#6
rvic77

rvic77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,129
  • Înscris: 03.12.2004

View Postlex404, on 6th August 2010, 13:10, said:

eu mi-am cumparat un antivirus [] si, imi da aceasta posibilitate...printr-un singur SMS trimis pe telefon, il blocheaza si sterge toate datele din el, si imi trimite coordonatele.
hm.... ai incercat ? Aplicatia nu poate fi dezinstalata ? Adica daca hotul e destept chiar nu o poate scoate ? Nici la service la baieti ? tare ma indoiesc....

#7
add2005

add2005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,046
  • Înscris: 28.05.2006

View Postlex404, on 6th August 2010, 13:10, said:

eu mi-am cumparat un antivirus [] si, imi da aceasta posibilitate...printr-un singur SMS trimis pe telefon, il blocheaza si sterge toate datele din el, si imi trimite coordonatele.
Deobicei cand iti fura cineva telefonul, arunca prima data cartela...
La ce mai trimiti tu sms ? :)))

#8
old_jhon

old_jhon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,117
  • Înscris: 17.05.2009
Eu am testat programul asta pe un Nokia 5800. Am trimis mesajul de localizare dupa digi si a inceput sa caute sateliti. Dupa ce s-a conectat la sateliti am primit inapoi pe digi msg cu link pe google maps. Acum normal ca poti sa ii faci ce zici u colegului tau :) nu te opreste nimeni, dar cu o conditie, colegul tau sa aiba un telefon din lista de mai sus  :lol:

View Postadd2005, on 6th August 2010, 13:15, said:

Deobicei cand iti fura cineva telefonul, arunca prima data cartela...
La ce mai trimiti tu sms ? :)))


Din ce am fazut in videoclip, inca nu am incercat, dar o sa incerc, atunci cand schimbi cartela, trimite automat un sms la numarul de telefon care l-ai salvat tu in program, si asa faci rost de nr nou de telefon. :)

#9
_FTW_

_FTW_

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 227
  • Înscris: 06.08.2010
Degeaba ca s-au smecherit hotii si la telefoane inteligente nici nu baga in ele vreo cartela, butoneaza offline. Cand gaseste cumparator, ala vine si isi baga in el cartela lui si pleaca.
Tot fara telefon ai ramas.

#10
add2005

add2005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,046
  • Înscris: 28.05.2006

View Postold_jhon, on 6th August 2010, 13:20, said:

Din ce am fazut in videoclip, inca nu am incercat, dar o sa incerc, atunci cand schimbi cartela, trimite automat un sms la numarul de telefon care l-ai salvat tu in program, si asa faci rost de nr nou de telefon. :)
Atunci ii bine. Atata ca trebuie sa ai GPS in telefon ca sa-ti trimita pozitia :)
Daca ii asa, atunci poti sa-l prinzi pe ala care ti l-o furat.

#11
rvic77

rvic77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,129
  • Înscris: 03.12.2004
cel mai simplu e sa ai tel cumparat cu acte in regula si operatorul sa-l blocheze dupa IMEI, lucru care insa nu se intampla in Ro...

#12
old_jhon

old_jhon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,117
  • Înscris: 17.05.2009

View Post_FTW_, on 6th August 2010, 13:27, said:

Degeaba ca s-au smecherit hotii si la telefoane inteligente nici nu baga in ele vreo cartela, butoneaza offline. Cand gaseste cumparator, ala vine si isi baga in el cartela lui si pleaca.
Tot fara telefon ai ramas.


Si tot il gasesti, pentru ca atunci cand cumparatorul o sa bage cartela lui, o sa stii unde e si te duci peste el, eventual cu politia si o sa iti iei telefonul inapoi. Bine inteles daca ai acte pe el.

#13
_FTW_

_FTW_

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 227
  • Înscris: 06.08.2010

View Postold_jhon, on 6th August 2010, 13:45, said:

Si tot il gasesti, pentru ca atunci cand cumparatorul o sa bage cartela lui, o sa stii unde e si te duci peste el, eventual cu politia si o sa iti iei telefonul inapoi. Bine inteles daca ai acte pe el.

O iei prin mana. Trebuie sa deschida ancheta, ''sa stranga dovezi si probe'' ca de obicei, ca ala poate sa zica ca tu i-ai vandut telefonul in caz ca e pe mana si stie de la ce fel de om a cumparat. Ca in general astea furate sunt vandute imediat si la preturi mai mici de catre tigani. Pici tu de vinovat.
Politistii oricum nu fac nimic, foarte rar se poate intampla sa contacteze ei firma de telefonie si sa faca verificari mai departe. Suntem in romania si suntem serviti ca atare.
Doar in instanta ai sanse sa-ti recuperezi telefonul, si nu merita banii dati pe avocat. + ca unii poate nu mai au actele telefonului.

#14
SpeedDemon

SpeedDemon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 18.05.2009
Ai actele telefonului pe care e trecut IMEI-ul? Mai clar de atata ca e telefonul tau nu se poate. ;)

#15
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005

View Post_FTW_, on 6th August 2010, 15:47, said:

Doar in instanta ai sanse sa-ti recuperezi telefonul, si nu merita banii dati pe avocat. + ca unii poate nu mai au actele telefonului.
Nu e adevarat. In cazul in care se localizeaza telefonul se duce politia la usa lu ala si daca nu are acte (si evident nu are) telefonul se confisca.
Nu ajungi in nicio instanta. Poate ala ajunge sa depuna marturie cum a intrat in posesia telefonului.
Si zic asta in calitate de pagubit de 2 telefoane din care mi-au adus unu inapoi si mi-au zis si unde l-au gasit. Practic asa l-au gasit si pe prostila ala de hot pentru ca il vanduse pe mai nimic unei rude care s-a varsat imediat la ancheta.

Edited by onlyone, 14 August 2010 - 19:54.


#16
CMVD

CMVD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,482
  • Înscris: 31.01.2010

View Postlex404, on 6th August 2010, 12:10, said:

eu mi-am cumparat un antivirus [] si, imi da aceasta posibilitate...printr-un singur SMS trimis pe telefon, il blocheaza si sterge toate datele din el, si imi trimite coordonatele.

Stie cineva despre ce antivirus este vorba?

Edited by CMVD, 15 August 2010 - 21:13.


#17
SpeedDemon

SpeedDemon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 18.05.2009
Kaspersky, oricum si restul fac asta.

#18
Drag0n_X

Drag0n_X

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,758
  • Înscris: 17.04.2007
De aplicatia Lookout Mobile Security ce stiti? In market este gratuita.M-ar interesa o astfel de aplicatie care sa ma ajute in caz ca doamne fereste mi se fura telefonul. Dar o aplicatie care sa activeze la comanda mea 3G + GPS si sa il localizeze cat mai exact. (eventual sa il si blocheze)

Edited by Drag0n_X, 16 June 2011 - 12:22.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate