Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 

Cel mai performant smartphone Android

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
Dheus

Dheus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,166
  • Înscris: 28.05.2009

View Postpandurub, on 23rd August 2010, 11:20, said:

Galaxy S e singurul care respecta toate cerintele si exista acum in Romania. Restul sunt speculatii.
:lol: Sunt speculatii? Nu, doar indisponibile pe aici, pe la noi. In rest, Galaxy S este bun, dar i-l strica romul, ca pe toate cu Android. Dupa un custom rom devine mai bun.

#20
pandurub

pandurub

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 346
  • Înscris: 10.08.2009
Sunt speculatii ca oricum in romania nu avem CDMA 800/1200 sa putem sa luam in cosiderare Droid x si Evo 4g

#21
aoprea

aoprea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 494
  • Înscris: 14.04.2005
domnu panduru
daca nu stiai Droid x si Droid2x sunt/vor fi disponibile si in versiuni pentru Europa aka Milestone 1 / 2  cu GSM (nu doar pentru america  Droid CDMA)

#22
Just_Cavalli

Just_Cavalli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 17.11.2009

View Postaoprea, on 2nd September 2010, 10:19, said:

domnu panduru
daca nu stiai Droid x si Droid2x sunt/vor fi disponibile si in versiuni pentru Europa aka Milestone 1 / 2  cu GSM (nu doar pentru america  Droid CDMA)
Serios ? Eu zic sa te documentezi mai bine.

O mica comparatie intre Milestone 2 si Droid X http://www.gsmarena....p;idPhone2=3473

#23
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Milestone 2 = Droid 2. Droid 2 e CDMA, Milestone 2 e GSM.
Droid X model superior lui Droid 2, e tot CDMA, iar momentan nu se stie daca va avea si o versiune GSM.  
"Droid™" e marca inregistrata a Lucasfilm Ltd. si este folosita sub licenta numai in SUA de catre cel mai mare operator american - Verizon.
Gama Droid cuprinde atat modele de la Motorola (Droid, Droid 2, Droid X) cat si modele de la HTC (Droid Eris si Droid Incredible).
E simplu : Droid pentru SUA, Milestone pentru restul lumii.

Edited by antinVidia, 02 September 2010 - 13:26.


#24
aoprea

aoprea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 494
  • Înscris: 14.04.2005
just cavali daca te uiti mai bine pe gsmarena vedei ca ce am spus eu este corect

http://www.gsmarena....tone_2-3495.php
Motorola MILESTONE 2 (GSM) =   Distributed as Motorola DROID 2 in the USA  For Verizon Also known as Motorola DROID 2 A955 (CDMA)
http://www.gsmarena....p;idPhone2=3475


http://www.gsmarena....estone-3001.php
Motorola MILESTONE (GSM) = Distributed as Motorola DROID in the USA (CDMA)

dupa cum spune si antinVidia "E simplu : Droid pentru SUA, Milestone pentru restul lumii"

#25
Just_Cavalli

Just_Cavalli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 17.11.2009
Motorola DROID X nu are echivalentul pentru Europa...

#26
crazyAlex

crazyAlex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 548
  • Înscris: 06.02.2007
Daca vreau sa laud Samsung Galaxy S, atunci ma fac ca uit de calitatea materialelor din care este fabricat, de faptul ca nu are blitz, de suportul mai slab oferit de Samsung si amintesc doar de calitati (hardware si ecran mai bun). Daca vreau sa laud HTC Desire, atunci ma fac ca uit de autonomia slaba a bateriei, ecranul mai slab in lumina soarelui si ridic in slavi calitatea mai buna a fabricatiei, Sense Ui-ul, Androidul 2.2 si suportul HTC.

Hai sa fim obiectivi si sa ne dam seama ca cel mai bun telefon pentru noi, nu este neaparat cel mai bun si pentru ceilalti. Unora le plac jocurile, altii nu pot sa lucreze fara tastatura QWERTY, altii lucreaza mult in text si le trebuie neaparat trackball-ul, unii vor eleganta etc, etc.

Orice model de telefon, fie el  iPhone 4 sau mai noul HTC Desire HD, poate sa fie facut praf din cuvinte, da' fiecare il cumpara pentru ce ii trebuie lui. Ca si cauciucurile, nu poti sa gasesti unul care sa fie bun la toate (viteza, ploaie, macadam, asfalt uscat, zapada) insa trebuie sa ti-l alegi pe cel care iti trebuie tie.

Eu am ales HTC Desire. Stiu ca nu este cel mai bun, da' fiti siguri ca i-am avut toti concurentii in mana. Pentru ce imi trebuie mie, Desire este cel mai bun ca pret/calitate, iar daca banii nu erau o problema, alegeam iPhone 4 si-l umpleam de aplicatii scumpe.

#27
Just_Cavalli

Just_Cavalli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 17.11.2009
Blitzul e o mare porcarie.... folositor doar pe post de lanterna. La cate update-uri a fost scoase pentru Galaxy S numai de suport prost nu se poate spune ca a avut parte.
Iti trebuie un bibelou sau un smartphone performant ?

90% din timp la ce te uiti? Cumva la ecran ? Galaxy S si Iphone 4 "matura" pe jos cu Desire.

Sunt de parere ca Desire e un telefon foarte bun dar e depasit  de concurenta.

Desire HD e o "banana" cu ecranul ala de 4.3 inch. :deadtongue:

Edited by Just_Cavalli, 25 September 2010 - 18:33.


#28
Blogatu

Blogatu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 16.06.2010
Eu am de o luna un HTC Desire si chiar sunt multumit. Si eu stiu ca puteam face o alegere mai buna, dar ma multumesc momentan cu atat :D
Pentru fotografii si filme am camere dedicate. In ceea ce priveste aplicatiile, am gasit destule interesante iar viteza de reactie in meniuri si grafica sunt foarte bune.

#29
Just_Cavalli

Just_Cavalli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 17.11.2009
Eu un telefon bun, sa il stapanesti sanatos!

#30
pro-m-t-u

pro-m-t-u

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 322
  • Înscris: 19.01.2004
Primul review complet pentru Samsung Galaxy Nexus http://samsungmobile.../post.php?id=80

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate