Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Investitie imobiliara in strainat...

Plita inducție gorenje IC340...

info schimbare buletin sectorul 4

Aplicație nivel scazut baterie
 Importul de cod extern avantaje v...

Alegere sistem usi glisante\...

Am primit credit in avans desi op...

Restituire prima casco dupa instr...
 3 ani dobanda fixa vs 5 ani fixa?

Sfaturi recuperare cont facebook

Piese pentru trenul de rulare Meyle

o masina legendara, Moskvitch 408
 Problema Service - Preturi diferite

IP Camera HikVision nu o gasesc i...

Cand devine un film clasic?

Cu mașina spre Budapesta ...

Ce mmorpg sa incerc

- - - - -
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

androcks

androcks

Member

• Grup: Banned
Vreau sa incerc ceva free fara taxe.
stilul meu de joc.
imi plac miscarile rapide/fantomatice,cu anumite vraji,gen scut sau arma vrajita.
Si ma gandeam ce sa joc,ca virgula Cabal nu-l inteleg, guild wars 2 ca ranger e fain,dar nu e free,metin2 is sura,si deja la lvl 38 bat war de 60... deci ce sa joc? :D si ce rasa in joc sa fiu.

gabridobre

gabridobre

Junior Member

• Grup: Members
4Story

androcks

androcks

Member

View Postgabridobre, on 5th August 2010, 15:06, said:

4Story
am jucat dar nu stiu ce caracter sa-mi fac.

Codename

Codename

Regele și Regina Cașcavalului

View Postandrocks, on 5th August 2010, 15:22, said:

am jucat dar nu stiu ce caracter sa-mi fac.
Ăsta e motiv? Guild Wars merită să îl cumperi dacă tot îți place pentru că nu are taxă lunară.

androcks

androcks

Member

View PostCodename, on 5th August 2010, 15:50, said:

Ăsta e motiv? Guild Wars merită să îl cumperi dacă tot îți place pentru că nu are taxă lunară.
m-am uitat in shop,dar nu am vazut unde sa-l cumpar,decat niste carti novele.

Somebody_alx

Somebody_alx

Junior Member

View Postandrocks, on 5th August 2010, 13:53, said:

Vreau sa incerc ceva free fara taxe.
stilul meu de joc.
imi plac miscarile rapide/fantomatice,cu anumite vraji,gen scut sau arma vrajita.
Si ma gandeam ce sa joc,ca virgula Cabal nu-l inteleg, guild wars 2 ca ranger e fain,dar nu e free,metin2 is sura,si deja la lvl 38 bat war de 60... deci ce sa joc? :D si ce rasa in joc sa fiu.

Getalife  :console:
Iti plac tie miscarile fantomatice..
Spune-ne si despre vrajile anumite care-ti plac.... ca virgula ca tine sunt multi care nu stiu ce sa joace..

androcks

androcks

Member

View PostSomebody_alx, on 5th August 2010, 16:17, said:

Getalife  :console:
Iti plac tie miscarile fantomatice..
Spune-ne si despre vrajile anumite care-ti plac.... ca virgula ca tine sunt multi care nu stiu ce sa joace..
pai ceva gen,o aura in jurul tau, pe sabie/pumnale sa fie o aura ceva. nu conteaza
4story e praf total,imi ruleaza ca si cum as avea 3 metin-uri in centru deschise.  :confuzzled:

Kernor

Kernor

New Member

ia hai ca am eu ceva ideei, am jucat  foarte multe mmorpg-uri

si am ceva ide

1.9Dragons-arte martiale foarte interesant si placut sa joci... la jocu asta trebuie sati placa sa faci grind cu prieteni obligatoriu
deoarece de la lvl 70 in sus mori de plictiseala fara prieteni

in jocu asta nu sant rase,mutanti sau ce stiu eo ce

sant 6 clanuri : League of the Beggars, Shaolin, Wu-Tang Taoists, Brotherhood of Thieves, Sacred Flower si nu cele din urma Heavenly Demon

fiecare clan are stilul lui de lupta , la level 20 intri in clan(numai la WT si HD, la celalate mai rapid daca tin minte) si la 25 iti alegi clasa va spun despre clase intrun minut :P

in acest joc exista White Clans si Black clans (ceva ca si in WoW )
White Clans : Shao,LOB,WT
Black CLans:BOT,SF,HD

asa despre clase pai sunt 4(eu joc cu HD si va spun cam cunt sunt numite la ei)
1.Blood Demon (warrior)
2.Phantom Demon (healer)
3.Fire Demon (hybrid , are cam cate ceva de la toti ca de ex, are buffuri pt altii si el ca healer, are spelluri ca si la nuker, si miscari de lupta grozave :P)
4.Storm Demon (nuker , se presupune ca are cel mai mare dmg din intreg jocul la toate clanurile , eu nu sant INCA convins de asta )

asa akm ca vam zis de clase trebuie sa va mai zic ca numele sunt diferite la toate clanurile

akm la level 100 ajungi sati iei 2nd role (o a doua clasa) poti alege aceasi clasa (ca de exemplu eu sunt Fire demon daca voi alege inca odata voi deveni Senior Fire Demon) sau o clasa diferita pentru combinatii

daca credeti ca miscarile de lupta/kung-fu sunt grozave stati sa vedeti dupa ce va luati a doua clasa
atunci vor aparea efecte si tot tacamul

asa in continuare .... hmm sa ma mai gandesc ca miam uitat ideile

aaa da ai zis de aura si tot felu de chesti pe langa sabie, da sant si dinacelea dupa ce iti rafinezi arma de la +3 in sus cred ca max e +11 da nu se stie daca sa ajuns pana akolo(cel putin eu)

la un level mare (nu sunt sigur ) cred ca poate la 140 (nu sa anuntat inca) vei ajunge sati ucizi maestrul si sa parasesti clanul, dupa aceea vei intra in unul dintre clanurile avansate :P
acelea find :Iron Fist(cred ca sant tehnici numai cu pumnul, nu stiu)
                  Union of the Noble Families (cred ca astai de nuker)
                  si inca un clan da care nui stiu numele da e condus de Thunder Emperor (crek asta e pentru warriori)

si nu trebuie sa te faci Warior, sau hybrid sau ce stiu eo ce ca sa intri in clan avansat , trebuie sa ajungi la acel nivel mai intai :))

asa sa ma gandesc
aaa da armele cu care lupta
Aproape fiecare clan are  2 clase care lupta cu pumnii (healer ,hybrid)

iar warriori au o arma specifica , in timp ce nukerii folosesc magii si tot felu

sa incepem
LoB: warriorul foloseste un staff
Wu-Tang: cei de la ei au sabie
Shaolin: ei au tot felu de bete , nu stiu pe romana cum li se zice da pe engleza stiu ca folosesc Polearms

BoT: astias mai speciali impreuna cu urm clan , bot folosesc spear la warriori , si AXE la healer si hybrid cred
SF:ei nu sunt sigur nam, jukat niciodata , stiu ca folosesc MoonWheels si Daggers
HD: ei folosesc Saberul (sau pe translatia in romana Palosu nus sigur)

asa ... un sfat Nu Jucati Pe romana
deoarece modul in care au scris e oribil
asta sa intaamplat deoarece au facut un concurs si au dat premii celor care scriau din engleza in romana
iar din pacate
presupun ca au fost doar copii...

hmm sa ma gandesc ce sa mai scriu ca ma doare mana :))

despre PvP .. ideea jocului a fost numai PvP la inceput dar pana la urma sa facut un Pool sa se voteze cine vrea si PvE
si separe ca PvE a castigat

exista 2 servere in joc ... USA si Europe
USA are 2 channeluri: PK Asura si Nirvana
Europe:Bardo

trebuie sa va spun ca are un storyline grozav daca va place genul de joc
Monstri sunt foarte diferiti ,, incepi cu paianjeni si ajung sa te bati cu ceva tip de zombii

dungeonuri asa cum sunt numite sunt interesante cu labirinturi (Cave of The Conqueror)

nu mai stiu ce sa va spun ma mai gandesc umpic si va las :P

ah ... akm lucruri rele despre joc
singurele lucruri rele sunt errorile de la gameguard sau DC(disconects)
eu am gasit o rezolvare dar daca santeti interesati intro sursa sigura
am sa fac post si va dau link

in mare parte eventuri sunt in fiecare saptamana de ex sambata asta si duminica a fost 4x Cu un BUFF foarrte generos de la GM pt 350 min

azi va fi si a fost si miercuri :P

o sa va mai spun despre jocuri umpic mai tarziu
ca ma doare umpic mana de la atata scris

TheVIP

TheVIP

New Member

Incearca cabal...

are aura mode/
battle mode/

battle mode 2( aici fiecare char are diferite astral weapon, warriorul are o coasa, Force  bladerul are un tun, Bladerul ghiare..etc)

in cabal la calss rank 18 poti purta 20 de buffe.....

Incearca GP cabal e free si destul de usor : http://cabal.gamespirate.com/

Xoner

Xoner

Junior Member

View PostKernor, on 6th August 2010, 10:37, said:

ia hai ca am eu ceva ideei, am jucat  foarte multe mmorpg-uri

si am ceva ide

1.9Dragons-arte martiale foarte interesant si placut sa joci... la jocu asta trebuie sati placa sa faci grind cu prieteni obligatoriu
deoarece de la lvl 70 in sus mori de plictiseala fara prieteni

in jocu asta nu sant rase,mutanti sau ce stiu eo ce

sant 6 clanuri : League of the Beggars, Shaolin, Wu-Tang Taoists, Brotherhood of Thieves, Sacred Flower si nu cele din urma Heavenly Demon

fiecare clan are stilul lui de lupta , la level 20 intri in clan(numai la WT si HD, la celalate mai rapid daca tin minte) si la 25 iti alegi clasa va spun despre clase intrun minut :P

in acest joc exista White Clans si Black clans (ceva ca si in WoW )
White Clans : Shao,LOB,WT
Black CLans:BOT,SF,HD

asa despre clase pai sunt 4(eu joc cu HD si va spun cam cunt sunt numite la ei)
1.Blood Demon (warrior)
2.Phantom Demon (healer)
3.Fire Demon (hybrid , are cam cate ceva de la toti ca de ex, are buffuri pt altii si el ca healer, are spelluri ca si la nuker, si miscari de lupta grozave :P)
4.Storm Demon (nuker , se presupune ca are cel mai mare dmg din intreg jocul la toate clanurile , eu nu sant INCA convins de asta )

asa akm ca vam zis de clase trebuie sa va mai zic ca numele sunt diferite la toate clanurile

akm la level 100 ajungi sati iei 2nd role (o a doua clasa) poti alege aceasi clasa (ca de exemplu eu sunt Fire demon daca voi alege inca odata voi deveni Senior Fire Demon) sau o clasa diferita pentru combinatii

daca credeti ca miscarile de lupta/kung-fu sunt grozave stati sa vedeti dupa ce va luati a doua clasa
atunci vor aparea efecte si tot tacamul

asa in continuare .... hmm sa ma mai gandesc ca miam uitat ideile

aaa da ai zis de aura si tot felu de chesti pe langa sabie, da sant si dinacelea dupa ce iti rafinezi arma de la +3 in sus cred ca max e +11 da nu se stie daca sa ajuns pana akolo(cel putin eu)

la un level mare (nu sunt sigur ) cred ca poate la 140 (nu sa anuntat inca) vei ajunge sati ucizi maestrul si sa parasesti clanul, dupa aceea vei intra in unul dintre clanurile avansate :P
acelea find :Iron Fist(cred ca sant tehnici numai cu pumnul, nu stiu)
                  Union of the Noble Families (cred ca astai de nuker)
                  si inca un clan da care nui stiu numele da e condus de Thunder Emperor (crek asta e pentru warriori)

si nu trebuie sa te faci Warior, sau hybrid sau ce stiu eo ce ca sa intri in clan avansat , trebuie sa ajungi la acel nivel mai intai :))

asa sa ma gandesc
aaa da armele cu care lupta
Aproape fiecare clan are  2 clase care lupta cu pumnii (healer ,hybrid)

iar warriori au o arma specifica , in timp ce nukerii folosesc magii si tot felu

sa incepem
LoB: warriorul foloseste un staff
Wu-Tang: cei de la ei au sabie
Shaolin: ei au tot felu de bete , nu stiu pe romana cum li se zice da pe engleza stiu ca folosesc Polearms

BoT: astias mai speciali impreuna cu urm clan , bot folosesc spear la warriori , si AXE la healer si hybrid cred
SF:ei nu sunt sigur nam, jukat niciodata , stiu ca folosesc MoonWheels si Daggers
HD: ei folosesc Saberul (sau pe translatia in romana Palosu nus sigur)

asa ... un sfat Nu Jucati Pe romana
deoarece modul in care au scris e oribil
asta sa intaamplat deoarece au facut un concurs si au dat premii celor care scriau din engleza in romana
iar din pacate
presupun ca au fost doar copii...

hmm sa ma gandesc ce sa mai scriu ca ma doare mana :))

despre PvP .. ideea jocului a fost numai PvP la inceput dar pana la urma sa facut un Pool sa se voteze cine vrea si PvE
si separe ca PvE a castigat

exista 2 servere in joc ... USA si Europe
USA are 2 channeluri: PK Asura si Nirvana
Europe:Bardo

trebuie sa va spun ca are un storyline grozav daca va place genul de joc
Monstri sunt foarte diferiti ,, incepi cu paianjeni si ajung sa te bati cu ceva tip de zombii

dungeonuri asa cum sunt numite sunt interesante cu labirinturi (Cave of The Conqueror)

nu mai stiu ce sa va spun ma mai gandesc umpic si va las :P

ah ... akm lucruri rele despre joc
singurele lucruri rele sunt errorile de la gameguard sau DC(disconects)
eu am gasit o rezolvare dar daca santeti interesati intro sursa sigura
am sa fac post si va dau link

in mare parte eventuri sunt in fiecare saptamana de ex sambata asta si duminica a fost 4x Cu un BUFF foarrte generos de la GM pt 350 min

azi va fi si a fost si miercuri :P

o sa va mai spun despre jocuri umpic mai tarziu
ca ma doare umpic mana de la atata scris

Felicitari !!!Ai explicat perfect! Sincer eu am o problema la 9Dragons cand il instalez la Update imi da o eroare!Se incarca pana la 90 % + si apoi da o eroare ..

Ce iti recomand eu ? Talisman Online. E frumos jocul si e si free !

Kernor

Kernor

New Member

Ok oameni buni mam intors si sa va dau alte idei

ia sa vedem.....
astea o sa fie mai scurte

1.Archlord
in archlord sunt 3 factiuni/rase : Human,Orcs,Moon Elf

Archlord am jukat aku 1 an si daca tin bine minte
erau 3 clase primare cu diferite nume la fiecare dintre rase

Warrior,Mage,Archer

nu stiu multe despre joc sincer
din cate imi amintesc stiu ca puteai cumpara Chantra(bani in joc cu bani reali) facand trade cu gold din joc, erau ceva playeri ce vindeau...

magii are cu sutele jocu
dacati bagi Pietre in arma(pietre elementale) ea o sa straluceasca si as mai departe
exista combinatii diferite

monstrii sunt foarte variati din fericire , trebuie sa invetzi sai apreciezi
dungeon : hmm dacami aduk bn aminte era de la lvl 15 si faceai un exp de rupeai cu Sorcererul(orc mage) deci e foarte tare jocu
la inceput daca vrei poti incepe sati faci de mancare
sau elixire pt ccine stie ce
miaduk aminte ca puteai face elixire sa te transformi in bestii ca de ex paianjenu

aaah ce fain era sa fugaresc noobi cu paianjenu in oras:P
skilluri: sunt interesante au si o animatie bunicica nu poti sa te plangi la warrior , la archer si aleas faine dar cand vine vorba de mage pfoai viatza fain e :P

in orice caz in jocu asta e vorba la PvE de potiuni
multe multe potiuni de viatza cand esti mage si sti sa te folosesti de el :D
credetima eu faceam lvl ff usor ....
la lvl 25 ajungi sa te bati bosii foarte faini
ca de ex un boss de lava si pietre

jocul e grozav
are si PvP la greu ... e super sa mergi sai privesti pe aia mari cum se bat :D
poti intra si tu daca te crezi tare
PK apai aici avem ce vorbi
in archlord daca iti facea cineva PK puteai sa te duci undeva si sa pui o recompensa pe capu lui... sti cum fugea playeru? MANCA PAMANTU asa de rapid hahaha creka erau vreo 10 incepatori cel fugareau :P

poti face si tu pk normal

asa ideea jocului e ca

odata ajuns la lvl mare poti merge sa te lupti cu Archlordul (va spun mai multe despre el curand)
si daca il infrangi cine la batut devine Archlord pt o luna ( ca si un fel de gm, dar fara comenzi)

Archlord:
archlordu are niste armuri pe el cat o casa
si rupe tot :D
poate schimba vremea .. sa ninga daca vrei, are soldati la care le face summon sal apere si nui de gluma cu el :P
credetima am vazut odata in viata pe IceCube(numele lui) cand a fo archlord

pot sa spun cam uitat ceva despre clase... la Moon Elf este o clasa care este un summoner pur sange
adik isi aduce tot felu de monstri de la ceva zane la unicorni in toata firea sau ce mai stiu eu ce
in continuare

jokul e grozav are detoate dar si la acesta trebuie sa faci un grind URIAS nu gluma

graficile sunt numai buna si inventivitatea la creearea monstrilor e uimitoare :P
tot ce pot sa zic

e cal recomand gamerilor care chair vor sa faca un grind adevarat

Peace:P

Xoner sincer as dori sa te ajut dar nu am mai intalnit aceasta problema , daca doresti am sa ma documentez
si am sa incerc sati dau un raspuns desi nu sant sigur
pana atunci sper sa nu fac ceva greseala la forum :D

lucikozo

lucikozo

New Member

cum zicea si TheVIP incearca cu mare incredere Cabal...e chiar foarte fain...uita-te pe youtube la niste filmulete...btw daca chiar vrei sa incepi sa-l joci serios sa faci rost de lucruri faine si bani mai bine incepi pe un svr privat...Elite Cabal e cel mai bun dupa parerea mea...are rate-uri foarte bun...oficialul e plin de boti si abia faci ceva bani....
de asemenea ti-as recomanda si silkroad, dar oficialu sucks si private nu prea mai stiu sa fie on...

androcks

androcks

Member

Cabal am incercat,dar ma cam dispera izolarea de lume,eram o zana =)  si nu stiu de ce ma atacau toate animalele automat.
am sa incerc silkroad.
am un coleg de clasa care joaca ca disperatu cabal :)

crysty23

crysty23

New Member

eu zic sa incerci Battle of the Immortals.

JmLoVe

JmLoVe

New Member

View Postcrysty23, on 7th August 2010, 13:16, said:

eu zic sa incerci Battle of the Immortals.

si cum este acest joc??

Edited by Codename, 16 August 2010 - 07:52.

Xoner

Xoner

Junior Member

View PostJmLoVe, on 15th August 2010, 09:34, said:

si cum este acest joc??

Exista YouTube stii? [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/m30S-U7kqY8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Xoner, 16 August 2010 - 19:20.

Mirceagab

Mirceagab

New Member

Silkroad online recomand, eu joc pe playsro

SoldierHair

SoldierHair

Active Member

View PostMirceagab, on 22nd November 2011, 09:45, said:

Silkroad online recomand, eu joc pe playsro
And your point is?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate