Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Casete miniDV

- - - - -
  • Please log in to reply
75 replies to this topic

#73
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002
sunt moka dar lasi si tu 60ron baccis :P

Edited by GunX, 25 April 2011 - 10:34.


#74
cavalerunegru

cavalerunegru

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 02.05.2011

View PostGunX, on 25th April 2011, 10:33, said:

sunt moka dar lasi si tu 60ron baccis :P

Salut,

stiu ca suntem in 2011 si toata lumea filmeaza in HD, dar m-am orientat citind zeci de forumuri si am cumparat un VX2100 folosit maxim 100 de ore. Pretul a fost de 800 de euro + 200 de euro pentru cateva acessorii (incarcator + 2 baterii mari, wide VLC-HG0758, mircrofon senneiser, lampa sony, parasolar, geanta). Motivul... vreau sa fac cateva filmari botezuri, nunti la cunostinte in Italia si aici romanii nu prea cer HD in plus nici pretul nu e mai mare de 300-400 pe nunta(fotografiatul inclus in acelasi pret).

Din cate am citit pe acest post aici este destul de important modelul de casete folosit de primul proprietar.

Avand in vedere ca acest Thread a fost deschis cativa ani in urma... s-a schimbat ceva la modelul casetelor sau e preferabil pentru un VX2100 sa se foloseasca minidv Sony si TDK? Sa caut in magazine inscriptia "ME" pe casete?
Fiind in 2011 se merita pretul la care am cumparat VX-ul sau la banii astia puteam sa imi iau ceva mai bun calitativ...

Sper sa nu fiu off-topic si tin sa multumesc tuturor celor care isi ofera suportul si au rabdarea sa posteze pe acest forum si sa ajute amatorii sa devina "amatori mai buni" :).

#75
sandybell

sandybell

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 08.11.2006
dupa ce-i faci o curatire (la un service autorizat sau la un meserias care se pricepe!) cumpara si tu  un singur fel de casete (eu pe Vx-ul meu merg pe Panasonic, care la noi e in jur de 2 euro bucata) trage  SP si nu LP, foloseste o singura data caseta(eu am mai filmat si a doua oara pe casete,fara probleme... dar pe riscu meu :) ) si mare atentie la editare.
pretul e bun ...daca totul se prezinta ok!
bafta la bani...daca nu dovedesti la filmat, te ajut :D ... :OK:

#76
nirosbog

nirosbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,800
  • Înscris: 22.10.2005
Curand incepe sezonul nuntilor.Asigurati-va din timp stocul de casete TDK originale.
Detalii in semnatura.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate