Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cenzura in masa comentarii youtube

Sa folosim antivirus, antimalware?

mesaj suspect . . .

Film original sau pirat?
 Cum poti inregistra CD-uri in for...

Ceainaria celor pasionați de...

Probleme la acoperis din cauza in...

Transferuri instant intre bancile...
 player video

Carrefour Act for good

Parcare gratis in Bucuresti pentr...

Rovinieta prin SMS pentru masina ...
 Viteza mica Usb 3.2 gen.1 header

Cerificat atestare fiscala pentru...

Schimbare destinatie imobil din l...

Dorsalgie

Aplicatie care rezolva probleme de programare liniara prin algoritmul Simplex

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

nicolae_ciprian_andrei

nicolae_ciprian_andrei

New Member

• Grup: Members
Acesta este primul meu program mai serios.A fost scris in perioada studentiei mele care s-a incheiat de ceva timp si de care imi este deja dor, dar dintr-un motiv anume nu l-am postat pe nicaieri.
As dori sa aflu niste pareri despre el mai ales de la cei care au facut in facultate o materie care s-a numit matematici aplicate sau cercetari operationale si care isi mai aduc aminte cate ceva despre algoritmul simplex.

Attached Files

GoldenClaw

GoldenClaw

Junior Member

E chiar fain. Mi am adus aminte macar cum arata problema. Chiar daca rezolvare nu.
Bravo pentru idee.

Programul are si el limitele lui.  :peacefingers:

edwwward

edwwward

New Member

View Postnicolae_ciprian_andrei, on 3rd August 2010, 11:21, said:

Acesta este primul meu program mai serios.A fost scris in perioada studentiei mele care s-a incheiat de ceva timp si de care imi este deja dor, dar dintr-un motiv anume nu l-am postat pe nicaieri.
As dori sa aflu niste pareri despre el mai ales de la cei care au facut in facultate o materie care s-a numit matematici aplicate sau cercetari operationale si care isi mai aduc aminte cate ceva despre algoritmul simplex.

Salut!

Desi introduc corect, zic eu, codul de identificare, imi spune ca nu este valid. Cum pot remedia problema?

Multumesc!

nicolae_ciprian_andrei

nicolae_ciprian_andrei

New Member

View Postedwwward, on 8th September 2010, 17:22, said:

Desi introduc corect, zic eu, codul de identificare, imi spune ca nu este valid. Cum pot remedia problema?

Salut, caseta aceea de dialog nu iti cere sa rescrii codul afisat.
Deci acolo sunt de fapt 2 coduri diferite unul este codul unic de identificare (cel afisat) pe care trebuie sa mi-l trimiti prin email, cod in baza caruia iti voi genera un alt cod pereche numit cod de activare pe care va trebui sa il introduci in caseta aceea de text "inregistarnd" astfel aplicatia. Motiviul pentru care initial am implementat acest tip de inregistrare a fost pentru ca doream sa comercializez aplicatia in cazul in care ar fi avut cautare dar o perioada de timp voi genera coduri de activare gratis (mai ales ca stiu ca exista destui studenti cu temele nefacute si cu prea putin timp liber).Codul unic de identificare este generat in functie de platforma hardware pe care ruleaza aplicatia deci fiecare calculator are un cod unic de identificare diferit (motiv pentru care se si numeste unic)

Deci cine doreste sa isi inregistreze aplicatia trebuie sa imi trimita codurile unice de identificare la care voi raspunde intr-un interval de timp rezonabil (sper! de obicei imi citesc mailurile la timp dar mai am si perioade cand stau departe de calculator cate o saptamana doua).
Si o ultima mentiune, ambele arhive trebuiesc descarcate pentru a putea dezarhiva aplicatia, din cate vad prima parte a arhivei a fost descarcata de mai multe ori decat cea de a doua.
Toate cele bune.

nicolae_ciprian_andrei

nicolae_ciprian_andrei

New Member

Si adresa de mail la care se pot trimite codurile unice de identificare este nicolae_ciprian_andrei [@] yahoo [.] com       (fara spatii si paranteze)

bestofandra

bestofandra

New Member

pls....ce e de facut in cazul acesta:.....This trial installation has expired............deci asta se intampla cand incerc sa instalez programul...

Edited by bestofandra, 04 April 2011 - 09:41.

andrea32

andrea32

New Member

Am si eu un proiect de facut OPTIMIZAREA CAPACITATII AEROPORTULUI PRIN METODA PROGRAMARII LINIARE. Ma poate ajuta cineva cu materiale?
Multumesc anticipat,
Andreea

b110bds

b110bds

New Member

Salut. Nu pot instala programul pe telefon. Fac eu ceva gresit ? Sau merge doar pe laptop?
Multumesc

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate