Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Copilul meu o să facă aia și ailaltă

- - - - -
  • Please log in to reply
96 replies to this topic

#91
lelali

lelali

    Vrăjeală, multă vrăjeală!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,645
  • Înscris: 07.11.2009

 BlueSky2009, on 8th August 2010, 20:00, said:

Offtopic : Consideri ca e ok sa creasca fara tata ?  :confuzzled:
:confuzzled:  si daCA Creste fara tata, unde e problema?

nu stiu de ce unii dintre voi au impresia ca e un handicap lipsa tatalui. :huh:
mai lipseste sa se afirme ca : "bun, rau, asa cum e, betiv, tampit, e tac'tu si tu tre sa te supui!"   :mellow:

#92
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006

 abancor, on 9th August 2010, 15:45, said:

Ca sa revenim la discutia generala, si a mea a fost la balet intre 4 si 5 ani, a decis singura ca nu are ce cauta acolo, la inot citeva sedinte, progresa in stilul "tot pe loc, tot pe loc", asa ca am renuntat, si a invatat singura cind a cazut de pe saltea in piscina, iar in doua zile a prins inclusiv gustul sariturilor si scufundarilor, asa ca n-o mai duc la profesor, schi a facut cu monitor si a invatat, patinaj la fata locului, iar acu vrea calarie. A fost de vreo 7 ori, peste vacanta am intrerupt, pentru ca e mai mult plecata, astept sa vad daca cere singura din nou la toamna. Daca nu cere, nu o mai duc. Problema e ca nu are chef de chestii repetitive, cum ar fi antrenamente, sau exercitii (cam seamana cu mine, eu am abandonat orice activitate extrascolara numai la gindul ca de acu inainte fiecare marti dupa-amiaza imi e ocupata, si nu se poate asa ceva, sa nu vad si eu cum e dupa amiaza de marti in parc sau acasa!, sau fiindca la fiecare sedinta faceam acelasi lucru).

Are (cel putin declarativ) pasiunea animalelor. Nu e arta, nu e sport, dar e un hobby. De doi ani declara ca se va face veterinar, salveaza orice musca vede cazuta in balta, mingiie toti maidanezii de pe strada, e permanent zgiriata sau muscata de cotoi, dar nu se lasa in a il mingiia dupa propriul chef, de aia a si cerut la calarie (de drag de cai).

Vorbesc la persoana I pentru ca eu scriu pe forum, dar in aceste dileme si decizii e implicata si nevasta-mea, ofcors!

da, cunoaștem. Ăsta cu "m-am plictisit de activități repetitive" e un alt motiv pentru care eu nu mi-am trimis fiica la tot felul de chestii: nu vreau să decidă, la un moment dat, "am încercat când eram mică și nu mi-a plăcut", copiii renunță foarte repede, și în plus, a mea nu-i ceea ce se numește un copil ambițios, merge pe linia de minimă rezistență. Nu, tăticu', dacă vrea chitară, lasă că are vreme și la 16 ani, când o fi convinsă că fix aia vrea, decât s-o trimit acum și să nu aibă chef de a treia "ședință" pen'că o dor deștele. Cel mic, în schimb, nu se plictisește la fel de repede, mai ales dacă vede că ce face e aplicabil (un mic inginer, da).

 lelali, on 9th August 2010, 18:45, said:

:confuzzled:  si daCA Creste fara tata, unde e problema?

nu stiu de ce unii dintre voi au impresia ca e un handicap lipsa tatalui. :huh:
mai lipseste sa se afirme ca : "bun, rau, asa cum e, betiv, tampit, e tac'tu si tu tre sa te supui!"   :mellow:

well, blue al nostru se pricepe grozav de bine la copii, ce te bagi tu?

#93
CICI&Co

CICI&Co

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,944
  • Înscris: 22.08.2007

 abancor, on 8th August 2010, 23:33, said:

Fii-mea nu da pe dinafara de dorinta de a exersa, de a repeta, eu n-as forta-o, dar daca se iroseste vreun talent?!
Poate nu instrumentul a plictisit-o, cât rutina.
Copiii au mereu nevoie de noutate.
Schimbă-i programul de studiu, locația, poate chiar profesorul.

 abancor, on 9th August 2010, 15:45, said:

tocmai am descoperit o vecina care are pian, si am vorbit sa o lase sa repete
Ah, bun.  :)

#94
CICI&Co

CICI&Co

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,944
  • Înscris: 22.08.2007

 sebulbus, on 8th August 2010, 20:03, said:

Din partea mea, al meu sigur n-o sa creasca fara tata.
Ești minunat, știi?  :)
M-am tot gândit dacă să o zic pe forum sau nu...

#95
Carrman

Carrman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,107
  • Înscris: 06.08.2010
eu o voi face pe a mea... Monica Colmbeanu!

#96
lelali

lelali

    Vrăjeală, multă vrăjeală!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,645
  • Înscris: 07.11.2009

 adadoi, on 10th August 2010, 14:25, said:

well, blue al nostru se pricepe grozav de bine la copii, ce te bagi tu?
:lol:  bine, ma! ma duc sa stau la coada!

 Carrman, on 11th August 2010, 08:31, said:

eu o voi face pe a mea... Monica Colmbeanu!
cu sau fara virinel?

#97
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,149
  • Înscris: 28.06.2005

 lelali, on 11th August 2010, 10:16, said:

:lol: bine, ma! ma duc sa stau la coada!
Cam  ulte cozi la tine. :angry:

Ah da. Copilul meu știe de pe-acuma ce vrea: să fie lăsat în pace.
Leit tac'su.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate