Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

durere laba piciorului

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
DanyOtelul

DanyOtelul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 14.09.2007
in jur de 3 saptamani alerg de luni pana sambata pe stadion(pe zgura) pentru a ma antrena ptr scoala de agenti de politie.
de ieri m-a luat o durere la ambele picioare deasupra labii piciorului(deci cum ar veni intre degete si glezna..nu in talpa!).
nu stiu de la ce este aceasta durere si cum sa fac sa scap de aceasta, ptr ca ma doare foarte tare in momentul cand ridic piciorul de jos si raman pe pingea, ...altfel nu am cum sa alerg 50 de metri la viteza decat pe pingea, ptr ca asa am o viteza mai mare..dar in momentul cand piciorul este relaxat cand stau jos nu ma doare deloc.
deci a mai patit cineva asa ceva?..cum as putea sa scap de durere ..de la adidasi nu cred ca este..ca de 3 saptamani nu am avut nici o problema...au talpa foarte subtire adidasii totusi si cred ca asta ar fi o mica problema...voi ce ziceti?..de alergat alerg pe zgura nu pe ciment..acum sper sa veniti cu un sfat si pentru mine..multumesc frumos

as fi recunoscator daca ati veni cu un sfat sa scap cat mai repede de aceasta durere ca sa pot exersa in continuare alergarea de 50 de metri...este insuportabila durerea cand alerg pe pingea:((...nu am cum sa alerg pe calcaie

Edited by DanyOtelul, 02 August 2010 - 17:33.


#2
scrisit

scrisit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,230
  • Înscris: 01.12.2007
Ti s-au "incalicat" venele.

#3
DanyOtelul

DanyOtelul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 14.09.2007

 scrisit, on 2nd August 2010, 18:33, said:

Ti s-au "incalicat" venele.

asta mi-a mai zis cineva...dar nu am crezut...cam in cat timp as putea sa scap de durere?..nu stii?

#4
scrisit

scrisit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,230
  • Înscris: 01.12.2007

 DanyOtelul, on 2nd August 2010, 18:35, said:

asta mi-a mai zis cineva...dar nu am crezut...cam in cat timp as putea sa scap de durere?..nu stii?

Pai... depinde pe mine de obicei ma tine intre 3 zile si 2 saptamani. Sincer, nu stiu vreo metoda rapida de vindecare. Din ce am auzit poti incerca cu Ben (is) Gay sau o crema de genul, (FastumGel, etc). Sau... Cum se zice in popor, sa te traga cineva. Adica masaj cu apa si sapun pe zona respectiva, dar facut de cineva care stie.

#5
DanyOtelul

DanyOtelul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 14.09.2007
ptr mult ptr raspuns si ptr sfat!

altcineva mai are vreun sfat sa-mi dea?sau mai are vreo idee ce am?..sau acesta este singurul diagnostic

#6
Selam

Selam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,804
  • Înscris: 04.02.2007

 DanyOtelul, on 2nd August 2010, 18:35, said:

asta mi-a mai zis cineva...dar nu am crezut...cam in cat timp as putea sa scap de durere?..nu stii?
Daca vei continua efortul, va disparea de la sine, parerea mea.De unde esti ?

#7
scrisit

scrisit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,230
  • Înscris: 01.12.2007

 Selam, on 2nd August 2010, 18:44, said:

Daca vei continua efortul, va disparea de la sine, parerea mea.De unde esti ?

Am incercat si eu asta de cateva ori, fara succes din pacate.
Poate la el e altfel.

#8
DanyOtelul

DanyOtelul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 14.09.2007

 Selam, on 2nd August 2010, 18:44, said:

Daca vei continua efortul, va disparea de la sine, parerea mea.De unde esti ?

voi incerca maine ..poimaine sa fortez sper sa-mi treaca in 3 zile maxim sa mai am timp sa mai exersez..eu sunt din galati..dai si tu la campina cumva?

#9
Selam

Selam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,804
  • Înscris: 04.02.2007

 DanyOtelul, on 2nd August 2010, 18:54, said:

voi incerca maine ..poimaine sa fortez sper sa-mi treaca in 3 zile maxim sa mai am timp sa mai exersez..eu sunt din galati..dai si tu la campina cumva?
Nu forta, fa ca de obicei. Daca fortezi, sa nu inrautatesti situatia.
Nu, eu sunt in anul II acum la Geografie, in Bucuresti, dar am dat bacul la sport si am patit ceva cam ca tine.
Oricum, bafta la antrenamente.

#10
DanyOtelul

DanyOtelul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 14.09.2007

 Selam, on 2nd August 2010, 18:58, said:

Nu forta, fa ca de obicei. Daca fortezi, sa nu inrautatesti situatia.
Nu, eu sunt in anul II acum la Geografie, in Bucuresti, dar am dat bacul la sport si am patit ceva cam ca tine.
Oricum, bafta la antrenamente.

ms sper sa fie bine..

#11
DanyOtelul

DanyOtelul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 14.09.2007
au trecut 3 zile de cand ma tot dor picoarele..si durerea inca este la fel de puternica..ce sa mai fac nu stiu:(..

#12
scrisit

scrisit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,230
  • Înscris: 01.12.2007

 DanyOtelul, on 4th August 2010, 14:20, said:

au trecut 3 zile de cand ma tot dor picoarele..si durerea inca este la fel de puternica..ce sa mai fac nu stiu:(..

Incearca, creme cum ti-am sugerat mai sus. D-astea pentru muschi, Fastumgel, Bengay, etc. Poate merge si cu d-aia chinezeasca.

#13
Bianca9087

Bianca9087

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 13.10.2020
10 ani mai târziu :)) .. a trecut? Am și eu aceeași problema acum după ce am alergat vreo 4 zile încontinuu (eu ma antrenez pentru probele de la armata). Nu am găsit nimic care sa mă ajute iar durerea este îngrozitoare când pășesc.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate