Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

rata de refresh

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
Valigow

Valigow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 475
  • Înscris: 09.07.2007
Eu ma gandeam sa cumpar adaptorul asta(e cu 3 lei mai ieftin):
https://www.emag.ro/...b/pd/DMQC7MBBM/
si sa folosesc cablul HDMI primit. Daca nu e ok, tre sa comnad repede varianta ta, ca e ultimul pe stoc.
Sper sa am tot varianta gratuita de transport ca la emag(il ridic de la showroom-ul din Iasi).

#20
shmu

shmu

    Clickahoolic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,460
  • Înscris: 09.01.2008
da, e ok si adaptor. defapt acasa am adaptor pt laptop (hp elitebook) si functioneaza ok.
nu am testat pe 75Hz, dar ar trebui sa mearga.

#21
Valigow

Valigow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 475
  • Înscris: 09.07.2007
Oricum intentionam sa renunt la conexiunea VGA, dar nu pot sa inteleg, acelasi calculator, acelasi cablu(schimbat cu altul pt. mai multa siguranta), jaful vechi de Horizon merge cu 75 herti si smecherul nou de LG nu ! Am incercat si cu rezolutii mai mici, tot nu merge.

#22
shmu

shmu

    Clickahoolic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,460
  • Înscris: 09.01.2008
nu prea merge sa-i schimbi rezolutia si refresh rate-u asa cum ai tu chef.
pana la urma gandeste-te ca in spate ai o matrice de pixeli. daca ai 1920 x 1080 pixeli, cam cum ai vrea sa-i imparta la diferite rezolutii? nu prea merge asa usor si prin urmare unii producatori / la unele serii de monitoare au decis sa nu suporte.

#23
Valigow

Valigow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 475
  • Înscris: 09.07.2007
Da, ai avut dreptate cu cablul HDMI si adaptorul Displayport, merge la 75 hertz.
Multumesc de sfaturi Shmu si Roexplorer !

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate