Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

viata in regie

- - - - -
  • Please log in to reply
68 replies to this topic

#55
pushyk18

pushyk18

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 08.08.2010
Imi pare bine ca aud asta...oricum nu ma asteptam sa fie altfel..insa abia astept sa vad cu ochii mei cum este..mai intai trebuie sa prind un loc....mi s-ar parea ciudat sa nu ofere cazare la toti cei care vor cel putin la mine la facultate unde suntem decat 50 la buget..si din aceia o gramada sunt din bucuresti sau nu vor..in fine..de asemenea mi se pare ciudat ca sun sa cer informatii si nimeni nu stie nimic..daca ei nu stiu atunci cine???cert este ca abia astept sa vin acolo sa imi cunosc colegii sa imi fac prieteni...si daca se poate sa nu am nici o restanta:D

#56
XON-XOFF

XON-XOFF

    Big Fat Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,442
  • Înscris: 27.05.2006

View Postionutmocanita, on 21st September 2010, 19:49, said:

tare asta!

Ce-i așa anormal ? acum un timp se putea cumpăra un soi de abonament, ți se dădeau niște cartele și pe global ieșea mai ieftin masa decît dacă plăteai la fiecare masă cu bani... doar că varietatea era mai mică, și în general erau separatecantinele cu bani de cele cu cartele. Pe undeva prin anii 90 s-a abandonat sistemul, dar alte universități din lume îl practică.

În Germania de ex, am fost o dată la o cantină, mi s-a dat și mie o cartelă, și nu numai că mîncarea și selecția erau excelente (2-3 opțiuni la felul principal + desert + băuturi - un soi de împinge-tava de la IKEA) dar mai ales mergea REPEDE. La cantinele cu bani din UPB uneori stai la coadă de te plictisești...

#57
ionutmocanita

ionutmocanita

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 27.06.2010
---
S-au dus de mult acele "abonamente". In Germania e "in Germania"!

Edited by Lucian_M, 21 September 2010 - 21:27.


#58
mausyo

mausyo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 372
  • Înscris: 20.06.2007
Uhm ... XON-XOFF de unde ai dat quote ? Ca nu reusesc sa gasesc postul.
Oricum, din cate am observat vorbeati despre cantina. Vroiam sa intreb daca e in siguranta sa mancam de acolo si cam cat costa o masa.

Edited by mausyo, 22 September 2010 - 10:11.


#59
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Povestea aia cu Germania nu are nici o relevanta: e pur si simplu vorba de un cip/card pre-paid si pur si simplu platesti cu el mai rapid/curat/simplu/exact decit cu bani cash cu care ai tot felul de probleme (trebuie sa-i pazesti, sa-i dai in primire, etc).

#60
XON-XOFF

XON-XOFF

    Big Fat Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,442
  • Înscris: 27.05.2006

View Postmausyo, on 22nd September 2010, 11:10, said:

Oricum, din cate am observat vorbeati despre cantina. Vroiam sa intreb daca e in siguranta sa mancam de acolo si cam cat costa o masa.

Da, ești la fel de în siguranță ca în orice local din București. Prețurile sînt ceva mai mici. Cu circa 100-150 mii îți iei o masă de prînz (3 feluri, fără băuturi). Dacă ești vegetarian ieși sub 100 de mii.

#61
mwlambo

mwlambo

    Always watching you

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 10.12.2006
Buei, stimati colegi de suferinta in ale suferintei, mai ales aia care se plang de Regie: veniti sa stati in Tei si sa dati 10 lei dus, 10 lei intors pe taxi sa ajungi Regie la vreun club. Cine vrea sa invete, invata si in Regie, cum au facut-o sute de mii de oameni inaintea voastra. Facultatea, pana la urma, asta inseamna: bautura, femei si invatat - toate 3 obligatorii. Pe cine deranjeaza zgomotul sa se mute in Drumul Taberei sa stea in blocuri de babe si mosnegi.

#62
Biohazardel

Biohazardel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 30.04.2008
salut am intrat si eu anul acesta la energetica la poli:D puteti sa imi spuneti si mie cum e in p26 sau in caminele de la energetica? multumesc

#63
Carrman

Carrman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,107
  • Înscris: 06.08.2010

View PostBiohazardel, on 26th August 2011, 01:25, said:

puteti sa imi spuneti si mie cum e in p26 sau in caminele de la energetica?
baia este comuna, asa ca oricand te pot viola aia "mai mari"!

#64
al3xUnder

al3xUnder

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 04.03.2009

View PostCarrman, on 26th August 2011, 08:21, said:

baia este comuna, asa ca oricand te pot viola aia "mai mari"!
Lasa mai copii nu ii mai speria :))

#65
Drag0n_X

Drag0n_X

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,758
  • Înscris: 17.04.2007
Am stat in p26 si e varza... cel mai rau e la WC ne-am obisnuit tare greu cu wc-uri dalea turcesti :| in camera daca iti aranjezi un pic e ok. O sa stati 3 in camera. Normal ar trebui 2 ca e tare putin spatiu...

#66
sdeliar

sdeliar

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 10.07.2011
Despre 27 ce puteti spune?

#67
Drag0n_X

Drag0n_X

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,758
  • Înscris: 17.04.2007
Idem

#68
catalish

catalish

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 15.09.2011
Stie cineva cum sunt camerele in P9?

#69
claudiupb

claudiupb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 05.11.2009
Sunt module de cate doua camere. Fiecare camera este de 4 oameni si are baie proprie. Holul de la intrare este la comun, este suficient de mare incat sa bagi 2-3 frigidere. Camerele nu sunt foarte mari.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate