Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Paralia Vrasna - Nea Vrasna - Asprovalta

- - - - -
  • Please log in to reply
135 replies to this topic

#37
nissos

nissos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 04.10.2010
Nu s-a intors nimeni din Asprovalta anul acesta?
Noutati, poze...am auzit de la cineva care a fost ca nu le-au placut marea, a batut vantul si au adus alge la mal. Este permanent sau poate a fost o intamplare?
Pentru comparatie, se merita pentru la anul, 2012, sa aleg Asprovalta sau Thassos - Limenaria?

Edited by nissos, 08 August 2011 - 14:57.


#38
April26

April26

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 754
  • Înscris: 11.05.2009

View Postnissos, on 8th August 2011, 15:55, said:

Nu s-a intors nimeni din Asprovalta anul acesta?
Noutati, poze...am auzit de la cineva care a fost ca nu le-au placut marea, a batut vantul si au adus alge la mal. Este permanent sau poate a fost o intamplare?
Pentru comparatie, se merita pentru la anul, 2012, sa aleg Asprovalta sau Thassos - Limenaria?

Thassos
Este altceva.

#39
andraboo

andraboo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 19.06.2009

View PostPSC, on 2nd June 2011, 09:51, said:

Cunoaște cineva hotelul Al Mare din Asprovalta? Din prezentarea de pe site, pare a fi unul luxos. La o căutare sumară n-am găsit informații despre tarife.
Buna

Tocmai am revenit din sejurul petrecut in Nea Vrasna, vila Alexandra.
A fost frumos, este o statiune linistita, pentru familii. Noi am stat 6 nopti si chiar a fost mai mult decat suficient.
Sincer iti recomand Thassos. Noi am fost in 2009 si a fost super.

#40
Madhya

Madhya

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.08.2011

View Postandraboo, on 11th August 2011, 20:23, said:

Buna

Tocmai am revenit din sejurul petrecut in Nea Vrasna, vila Alexandra.
A fost frumos, este o statiune linistita, pentru familii. Noi am stat 6 nopti si chiar a fost mai mult decat suficient.
Sincer iti recomand Thassos. Noi am fost in 2009 si a fost super.

Buna ziua!
Am vazut ca ati revenit din Nea Vrasna Asprovalta vila Alexandra.
Se poate sa-mi dati mai multe amanunte cum se ajunge la aceasta vila? nu am reusit sa o localizez pe nici o harta.....
Ati mers cu sejur de la agentie?
Multumesc anticipat pt orice amanunt  :)

#41
Maverick99

Maverick99

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 15.04.2008
Anul acesta nu a fost nimeni in Vea VR. sau Asprovalta ? Nimeni nu posteaza nimic?

#42
patrick19

patrick19

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 11.08.2009
salutare,

Plecam in 12 august in Stavros, aproape de Asprovalta. locatia e f.draguta in poze, cu referinte f bune pe booking, de la toate natiile de pe pamant  :) , o rezervare de ultim moment care sper sa fie super ok.
Vom fi pentru prima data in acea zona si va rog frumos sa-mi dati niste idei de excursii, ce anume ar trebui vazut in zona.
A vizitat cineva Kavala? ar trebui vazuta sau poate mai bine altceva?

multumesc mult.

#43
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,745
  • Înscris: 26.08.2008
Pai ai asa, la o prima strigare:
1) ruinele orasului Philippi (15 km de Kavala) cu cea mai cunoscuta ruina: Inchisoarea, unde a fost inchis Sf Pavel imediat dupa sosirea sa in Europa, in 49 d. Hr; Tot aici, in urma pierderii bataliei din 42 i.Hr s-au sinucis Brutus si Caius, asasinii lui Cesar.
2) Kavala cu:
-- Imaretul;
-- cetatea cu zona numita Panagia, locul nasterii lui Mehmet Ali, devenit pasa al Egiptului
-- Muzeul de Arta populara si moderna;
-- Muzeul de arheologie
-- Apeductul;
3) orasul antic Amphipolis, pe valea raului Strimoniko;
4) Xanthi cu un bogat Muzeu de folclor;
5) poti cobora spre bratul Athos al Halkidiki si sa faceti o croaziera pt a vedea manastirile ; nu ratati in Ouranopoli vizitarea Turnului si a muzeului de icoane de langa acest turn. Tot coborand spre Athos, puteti sa va abateti prin Stagira (locul nasterii lui Aristotel) si sa vizitati parcul tematic dedicat acestuia.
6) escapada in Salonic.

Poate va indurati si veniti si voi cu un review (pret cazare, conditii) si niste imagini dupa vacanta.

Edited by BlueKing-69, 07 August 2012 - 21:53.


#44
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,855
  • Înscris: 04.07.2010

View Postpatrick19, on 7th August 2012, 20:43, said:

... Vom fi pentru prima data in acea zona si va rog frumos sa-mi dati niste idei de excursii, ce anume ar trebui vazut in zona.
A vizitat cineva Kavala? ar trebui vazuta sau poate mai bine altceva? ...
Salutare !

Subscriu la tot ce a scris @BlueKing-69.
Mai poți căpăta idei și de aici.

Sănătate și sejur plăcut !

#45
Maverick99

Maverick99

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 15.04.2008

View Postpatrick19, on 7th August 2012, 21:43, said:

salutare,

Plecam in 12 august in Stavros, aproape de Asprovalta. locatia e f.draguta in poze, cu referinte f bune pe booking, de la toate natiile de pe pamant  :) , o rezervare de ultim moment care sper sa fie super ok.
Vom fi pentru prima data in acea zona si va rog frumos sa-mi dati niste idei de excursii, ce anume ar trebui vazut in zona.
A vizitat cineva Kavala? ar trebui vazuta sau poate mai bine altceva?

multumesc mult.

Merita sa mergi in Kavala, este un oras  frumos si cosmopolit un fel de Monaco al Greciei. Fiind in zona nu rata Salonicul este superb.
Iti atasez cateva foto din Kavala.

Attached Files



#46
Maverick99

Maverick99

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 15.04.2008
Este o vila simpla fara pretentii. Camera este compusa din 2 sau 3 paturi destul de confortabile, o minuscula noptiera si un sifonier. Nu gasesti un scaun sau o masuta...lucru destul de neconfortabil. Partea nepalacuta a vilei este ca se aude fiecare soapta , fiecare miscare, usile se trantesc....nu ai pic de intimitate.
Distanta la plaje este de 5 minute. Gasesti aproape de vila magazine , taverne , o cofetarie cu prajituri delicioase...
Transporul cu autocarul a fost ok s-au respectat opririle si pauzele anuntate.
Toate cuvintele de lauda doamnei Lucica- ghidul nostru local(este cazata chiar in aceasta vila), este  foarte draguta cu turistii , foarte bine documentata si toata increderea ca daca este o problema o rezolva.

#47
Utilizator

Utilizator

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 422
  • Înscris: 07.11.2005
Attached File  Vrasna - Faleza noaptea.JPG   209.01K   57 downloadsȘi câteva imagini 2013 dintr-o zonă mai puțin frecventată de prietenii Softpediei.

Attached Files



#48
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,745
  • Înscris: 26.08.2008
Pai de ce nu si povestesti cate ceva de prin zona? Desigur, daca ai ce.

#49
Utilizator

Utilizator

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 422
  • Înscris: 07.11.2005
Am încercat anul acesta, la un minim de cheltuieli, să-mi potolesc obsesia farmecului grecesc, câteva zile în Paralia Vrasna la http://www.afroditer...r/en_start.html.
Situată între două zone puternic comerciale (Asprovalta și Stavros) mi-a oferit, spre surpinderea mea câte puțin din toate (asta fiindcă am avut și independența dată de mașină în max.18km în jur!).
Am revenit în România foarte plăcut impresionat, mulțumit și nederanjat de nimic și nimeni.
Pentru ochi și suflet este suficient tot ce ne înconjoară, dar e mai ușor să surprinzi totul acolo.
Paralia Vrasna cu vila Afrodite
Attached File  Paralia Vrasna cu vila .JPG   266.65K   78 downloads și
Attached File  Paralia Vrasna - Rasarit de soare.JPG   117.67K   77 downloads în fața vilei la începutul unei zile de vis.

#50
Utilizator

Utilizator

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 422
  • Înscris: 07.11.2005
O altă zonă mai puțin frecventată de utilizatorii acestui site. Am vizitat-o seara și mi s-a părut o atmosferă superbă.
Las fotografiile să vă spună o poveste de seară (noapte). Neavând trepied am fotografiat de ici de colo...

Attached Files


Edited by Utilizator, 29 August 2013 - 15:32.


#51
muresandorel

muresandorel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 25.04.2006
cine imi recomanda o cazare buna pt o familie cu un copil de 15 ani?

#52
muresandorel

muresandorel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 25.04.2006
Hai sa incerc alfel.
A fost cineva cazat la ARMIRIKI ROOMS?
sau la HOTEL KARATSIS?
sau la STUDIOS ALEXANDRA???

#53
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,855
  • Înscris: 04.07.2010
Mie mi-a făcut cu ochiul Rihios Hotel, însă celălalt cuplu dorea un apartament (copilul lor are 14 ani), ceea ce hotelul nu are.
Însă e situat excelent, practic pe plaja din Stavros. Şi are şi piscină.

Eu fac cazarea mai mult prin booking.com, şi am tot căutat o cameră dublă + un apartament cu dormitor şi living, exact aşa cum presupun că doriţi şi voi, dar nu am găsit.
Până la urmă am renunţat la Asprovalta şi am rezervat în Thassos, ceea ce poate ar fi mai bine şi pt. voi.


Sănătate şi tcb !

#54
muresandorel

muresandorel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 25.04.2006
mai incerc o data
A fost cineva cazat la ARMIRIKI ROOMS? sau ceva despre nea vrasna?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate