Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Miniatur Wunderland - Monaco

Familia Simpson

plata impozit profit actiuni trad...

Extras de cont cu semnatura elect...
 Ce parere aveti despre ascasa.de ...

Sfat achizitie bmw e92 320d

switch Gigabit POE pentru toate e...

Triunghi
 Relatie, vorbit prin mesaje

Radon!

S-a ocupat Dumnezeu de formarea o...

Windows 10 Pro - Automatic Repair...
 Purici pisica apartament

Romania se afla in top 5 cele mai...

Dividende 2023 declaratia unica A...

kit placa de baza si procesor pen...

doresc sa achizitionez o imprimanta

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

infern0

infern0

Junior Member

• Grup: Members
Salut doresc sa achizitionez o imprimanta , profesionala sau semiprofesionala , pretul sa nu depasesca 1000 ron .
Scopul in care doresc sa o folosesc este urmatorul creare de pliante , eventual format a4 indoit in 2 .
As dori sa fie de preferabil color , culoarea care doresc sa printez este rosu in general , dar in acelasi timp mi-as dori sa imi fie si rentabila ma refer la costuri , adica pret tus , pret h artie , deoarece as dori sa ies mai ieftin ca si la o tipografie de preferabil sau daca nu costul  aproximativ costul la fel.
Ce mi-ati recomanda ?

Edited by infern0, 29 July 2010 - 23:31.

alexcontador

alexcontador

Member

• Grup: Banned
ti-as recomanda un HP model mai vechiut, pentru ca astea noi sunt gandite pe conceptul imprimanta ieftina/consumabile execrabil de scumpe. de multe ori e mai rentabil sa iti iei alta imprimanta decat sa schimbi cartusele...

vvvvvvv

vvvvvvv

New Member

• Grup: Members
1. IEFTIN: Fa un calcul: Epson SX cu CISS aproximativ 350 lei. Poate fi si un BX (pentru office). Cu un plin la CISS am scos peste 5000 pagini color cu mii de poze= 0,07lei/pagina.Teoretic daca se golesc toate cele 4 culori costa 40-50 lei reumplerea = 0,01 lei/pagina indiferent daca e color sau negru. Altceva mai ieftin nu stiu sa existe.
2. Rapid si fiabil HP K5400 + CISS (cam 200 ron)
Cauta pe www.1A.ro la anunturi: CISS

Edited by vvvvvvv, 28 October 2010 - 22:57.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate