Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Cine m-a Inervat azi

* * * - - 1 votes
  • Please log in to reply
11976 replies to this topic

#11809
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017
Cele de firma , si este logic . Cind esti cu masina de firma , ai treaba nu sa stai dupa toti oparitii . ...si normal , ai si tupeu , ca plateste firma , asigurarile ...

#11810
bani002

bani002

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 774
  • Înscris: 03.11.2006
Se vede ca n-ati avut o masina de la servici!
O busesti, o repari. Nu platesti reparatia, dar tu te duci la asigurari, tu te duci la service, tu ramai fara masina pe perioada reparatiei, tu nu poti sa iti faci targeturile.
Cu alte cuvinte, pentru orice om normal, o masina de firma e la fel ca una personala.

Se vede ca n-ati avut o masina de la servici!
O busesti, o repari. Nu platesti reparatia, dar tu te duci la asigurari, tu te duci la service, tu ramai fara masina pe perioada reparatiei, tu nu poti sa iti faci targeturile.
Cu alte cuvinte, pentru orice om normal, o masina de firma e la fel ca una personala.

#11811
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017

View Postbani002, on 08 ianuarie 2019 - 18:24, said:

Se vede ca n-ati avut o masina de la servici!
O busesti, o repari. Nu platesti reparatia, dar tu te duci la asigurari, tu te duci la service, tu ramai fara masina pe perioada reparatiei, tu nu poti sa iti faci targeturile.
Cu alte cuvinte, pentru orice om normal, o masina de firma e la fel ca una personala.
.....
Mesajul de mai sus , este al unuia care are masina de firma de jdeani ....si stie ce si cum . Stie cum stau lucrurile si cum se baga bani personali in masina de firma , dar si cum se foloseste masina personala in interesul firmei , pe moca .
Asa ca parerea ta este discutabila . Indiferent ce faci si cum faci , degeaba faci ca tot masina de/pe  firma este , deci are alt statut ......
Aici totusi nu discutam de soferii de duba care folosesc masinile in interes personal , ca masina de familie ...

#11812
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 71,984
  • Înscris: 15.06.2007
Nu s-a intamplat azi, dar mi-am amintit de zilele trecute cand a nins putin. Pe bulevard, toti mergeau ca melcul, in zona cu limitare de 70!  Zapada avea maximum 1-2cm, era si topita in unele locuri. Pe banda 2 merga un "rege al soselelor" cu BMW  cu cel mult 25km/h, iar pe banda 1 se circula mai repede, cu masini d'astea de popor, Logan, skoda, Opel, etc. Degeaba un semnal acolo, un blit, BMW ul musai sa stea pe banda 2, sa depasim pe dreapta ca meltenii.

Edited by tfmercedez, 10 January 2019 - 00:50.


#11813
MicroEdge

MicroEdge

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,268
  • Înscris: 16.08.2016
E normal sa mergi mai încet când e mazga pe jos :) Nu știi niciodată dacă prinzi gheata exact când vrei sa frânezi :)

#11814
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 71,984
  • Înscris: 15.06.2007

View PostMicroEdge, on 13 ianuarie 2019 - 19:38, said:

E normal sa mergi mai încet când e mazga pe jos :) Nu știi niciodată dacă prinzi gheata exact când vrei sa frânezi :)
pentru asta e buna frana de motor. Am cuplat si treapta 1 , blocand rotile intra in treapta 1-a, si apoi se rezolva si oprirea.

Ghețuș intalnesti mai degraba pe stradutele laturalnice, unde nu se iau nici un fel de masuri de curatare a zapezii, nu se da nici cu sare.

#11815
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,527
  • Înscris: 08.03.2017
Ma duc la un supermarket si las masina in parcare exemplar , cand ma intorc un Passat lipit de fundul meu , la prima vedere am crezut ca asa viteza a avut de s-a oprit in mine, scot din viteza si o imping 10 cm mai in fata , Passatul lipit de mine , imping vw-ul , surpriza, misca dracovenia - clar omul a uitat sa lase in viteza sau frana de mana . Am plecat si i-am pus o piatra la roata avand in vedere ca masina o lua la vale si la 10 metri intra intr-un gard de bari de fie solid , clar o zgaria serios, era panta usoara si sigur nu se mai oprea. Dupa cat de blamat a devenit VW in urma scandalului foloseste metoda romaneasca de a pupa in fund "seful" Posted Image

Attached Files



#11816
mannes

mannes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,703
  • Înscris: 30.04.2006

View Posttfmercedez, on 14 ianuarie 2019 - 02:30, said:

pentru asta e buna frana de motor. Am cuplat si treapta 1 , blocand rotile intra in treapta 1-a, si apoi se rezolva si oprirea.

Ghețuș intalnesti mai degraba pe stradutele laturalnice, unde nu se iau nici un fel de masuri de curatare a zapezii, nu se da nici cu sare.
asta se face cel mai usor din cutia manuala. sunt in cautari de masina noua si ce am pe lista nu prea gasesc cu manuala

#11817
Adrexx

Adrexx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,216
  • Înscris: 22.12.2015
Ca un facut, mai ales prin centrul  europenei si fascinantei  urbe  Bucuresti, dupa ce  strazile  sunt inguste , de abia  poti  trece ( o singura  masina...nu doua  una pe langa  alta... ) , mai sunt unii  aproprietari  pe  la curti  care  considera  trotuarul si  strada  de langa  casa  lor  proprietate  /loc  rezervat  lor.

In  speta  pe  Strada  Italiana.Capre  metalice  pe  partea  carosabila....in limbaj de  OUG  de  circulatie  - obstacole  nesemnalizate  si  neautorizate.
Unul singur  este  de ajuns.
Scandal,  amenintari  de ambele  parti.
Ha, lei de  genul asta  am mai calmat  eu...cu reclamatii  unde trebuie.
Inca  mai exista  organe  abilitate...Posted Image

#11818
gabrolio

gabrolio

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,246
  • Înscris: 01.07.2007
Astazi: drum national cu denivelari, mergeam constant cu 100 km/h si imi scosesem ochelarii de soare sa ma sterg putin cu un servetel de transpiratie, cand vad ca intra in depasire un Ford fiesta mai vechi si chiar daca eram pe o panta usoara descendenta vad ca se chinuie sa ma depaseasca, ma uit in lateral si vad masina plina, la un moment dat imbecilul ma claxoneaza sa il las sa ma depaseasca. Am luat piciorul de pe acceleratie si il las sa se duca, in spate la luneta plen de bagaje si in masina 4 sau 5 persoane, mare dobitoc. Cu siguranta avea motor pe benzina si nu il mai ajuta in depasire, dar de ce nu pricep unii cat poate masina?!

Mi s-a mai intamplat o chestie asemanatoare cu patru pusti cu o solenza care trageau saracii de ea sa ma depaseasca si nu reuseau, acelasi comportament cu claxonul, dar nu se gandesc deloc sa franeze ei si sa revina pe banda in spatele meu, eu unul asa procedez daca vad ca nu duce masina.

Edited by gabrolio, 08 March 2019 - 16:49.


#11819
DannyMC

DannyMC

    Bug freak

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,976
  • Înscris: 09.05.2009
Ar fi mai bine daca ar sti cat poate masina inainte sa intre in depasire!

#11820
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,128
  • Înscris: 19.09.2005
vineri seara in fata blocului...
un grabit in spate... flasuri cat cu prinde...
incetinesc dau semnal dreapta, incerc sa fac o parcare latera si se baga ala piezis pana in gard... wtf...
bai nene chiar asa? ce vrei ba! si pleaca... ok.
parchez ascutitoarea in alta pate, si mut golful (care era in spatele locului unde vroiam sa pachez) pana la 5cm de grabit. dupa 20min pleaca ala din fata si bag ascutitoarea in fata si-i acopar orice sansa de a iesi de acolo...
deja a dat de 10-15ori ture la masina...
daca chiama politia isi ia amenda ca parcat pe trotuar... + plus ca s-a luat la cearta cu unu care i-a ridicat stergatoarele cand dadea ocol la masina.

luni dimineata pleca cu taxi la servici ca eu plec la 13:30

#11821
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,655
  • Înscris: 15.12.2009
Kiril ... tu esti ?

#11822
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,128
  • Înscris: 19.09.2005
?

#11823
DannyMC

DannyMC

    Bug freak

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,976
  • Înscris: 09.05.2009
@ arg https://forum.softpe...0-miscarea-spb/   Posted Image

Edited by DannyMC, 17 March 2019 - 22:33.


#11824
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,321
  • Înscris: 04.05.2006
Razbunarea este arma....des folosită 🙄

#11825
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,128
  • Înscris: 19.09.2005
vreo juma de ora a stat pe langa masina si am invatat cateva injuraturi noi.
acu e asa dragut cm asteapta cuminte in masina.



#11826
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
vezi sa nu ti taie cauciucurile

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate