Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 

Cine m-a Inervat azi

* * * - - 1 votes
  • Please log in to reply
11978 replies to this topic

#11611
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017
Rosu este , dar este cu dus-intors ....

#11612
AndreiMarianCiprian

AndreiMarianCiprian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 643
  • Înscris: 11.02.2014
Cum adica e cu dus-intors ?

#11613
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,860
  • Înscris: 06.10.2003
Sâmbăta trecută - pchiloții wannabi de drifturi.

Am crezut că-l strâng de gât pe idiot - vede bine că tocmai ce ne dădeam jos din mașină, că-s copiii lângă portiera deschisă, că e gheață pe jos și tot face drifturi pe gheață lângă noi. Cred  că mai bine de o jumătate de oră a tremurat carnea pe mine că-mi putea nenoroci copilul.

Edited by shiva, 25 January 2018 - 17:53.


#11614
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,473
  • Înscris: 04.05.2006
Tocmai a trecut prin fata mea o salvare, mergând cu girofarul și sirena activate pe Radu Beller, pe contrasens, ca era coada la semafor. Nimic anormal pana aici. Dar șoferul vorbea la telefon, ținând telefonul la urechea stanga, cu mâna dreapta și volanul cu mâna stanga, prins undeva la ora 2. Oare așa mult costa un handsfree? 😳

Nu m-a enervat, dar e cel mai potrivit loc in care sa îl fac de ras :))

#11615
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,860
  • Înscris: 06.10.2003
Inmatricularea mașinii - la jumătatea lui martie - la  7 fără un sfert dimineața. De râsul-plânsul. În timp ce fac copiii fără număr la toate actele și completez alte formulare la fel de inutile (ce repetă toate informațiile din contractul de vânzare - cumpărare).

#11616
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,145
  • Înscris: 19.09.2005
e, asa e cu inmatricularile....
anul trecut am reusit o inmatriculare si un permis, din februarie pana in noiembrie
dar cine se plimba acum?

Edited by arg, 31 January 2018 - 09:43.


#11617
ccf_cristi

ccf_cristi

    Asa si?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,497
  • Înscris: 13.10.2010
Asa de mult dureaza schimbarea permisului? Posted Image

#11618
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,145
  • Înscris: 19.09.2005
schimbarea dureaza 10min la coada si 2ore pana se tipareste cartonul...

#11619
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,860
  • Înscris: 06.10.2003
Well ... se pare că am de plătit impozit pe locul de parcare închiriat de la primărie, pentru care oricum plătesc separat, doar cu ITP si RCA valabil. DAR ... impozitul asta face cât restul impozitelor pe apartament, cotă teren și mașină la un loc. Și are și 13 mp.

Posted Image Posted Image Posted Image

Nici nu știu din ce parte s-o rezolv. Impozit la chirie, suprafețe inexistente ....

Edited by shiva, 21 February 2018 - 13:25.


#11620
DannyMC

DannyMC

    Bug freak

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,992
  • Înscris: 09.05.2009
Cum sa platesti impozit pe ceva ce nu este in proprietatea ta?

#11621
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,473
  • Înscris: 04.05.2006

View Postshiva, on 21 februarie 2018 - 13:25, said:

Well ... se pare că am de plătit impozit pe locul de parcare Ăźnchiriat de la primărie, pentru care oricum plătesc separat, doar cu ITP si RCA valabil. DAR ... impozitul asta face cĂąt restul impozitelor pe apartament, cotă teren și mașină la un loc. Și are și 13 mp.

Posted Image Posted Image Posted Image

Nici nu știu din ce parte s-o rezolv. Impozit la chirie, suprafețe inexistente ....
Ce Primarie? De curios...

#11622
ccf_cristi

ccf_cristi

    Asa si?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,497
  • Înscris: 13.10.2010
Cluj mai mult ca sigur.

#11623
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,145
  • Înscris: 19.09.2005
azi a trebuit sa astept (cuminte) in masina cca juma de ora.
mai nene vine unu parcheaza in fata mea la 30-50cm (noroc ca lasasem ceva spatiu in spate)...
ok, asa e in centru inteleg dar coboara, isi ia haina din spate si arunca tigara ce trece la 20-30cm de portiera mea.... (@*%^)@*$$&@)$&%^.
imi venea sa cobor (dupa ce a plecat) si sa i-o sting pe portiera deasupra manerului sa o vada in fiecare zi.

#11624
Romanwraig

Romanwraig

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 657
  • Înscris: 14.12.2009

View Postrichelieu, on 16 decembrie 2017 - 09:33, said:

Toți cretinoizii care stau la semafor, pe banda de înainte și la stanga, dorind sa facă stanga, însă nu își semnalizează intenția decât după ce intra in intersecție. Iar noi, cei care dorim sa mergem înainte, stam ca fraierii in spatele lor, rămânând in offside acolo. Pana mea cretinule, intenția de a schimba direcția de mers, se semnalizează cu 50m înainte, nu cu 3m după! Poate își doresc și alții sa știe ce vrei tu sa faci
As adauga si cretinoizii care vor sa mearga inainte de pe banda de facut la stanga,doar la stanga ! . Ii las sa-si lipeasca mainile de claxon.

@ Ar mai fi  si categoria celor care merg cu luminile stinse pe vreme ploiasa sau cetoasa, sa faca economie de curent.. Murphy zice ca de obicei au masini gri metalizat .

#11625
buntzi

buntzi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,327
  • Înscris: 09.09.2006
Cioara nespălată care mi-a tăiat fața de pe banda 1 (eu fiind pe 2) pentru ca nici 100 m mai târziu să le taie fața celor de pe banda 1 ca să facă dreapta pe exit. A riscat două accidente ca să câștige...fix 2 mașini avans. Era și nedumirit că de ce-l claxonez...
Attached File  dobi.jpg   402.8K   39 downloads

#11626
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
ploaia asta nenorocita ...am injurat azi de cred ca se inchinau babele mele vecine ..

#11627
angelz

angelz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,844
  • Înscris: 01.12.2003
Un prost pe care era sa-l lovesc pentru ca de lene sa faca giratoriu (probabil ratase iesirea), a bagat in marsarier.

#11628
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,145
  • Înscris: 19.09.2005
Unul cu o basculanta cu numar de giurgiu ca-l durea-n bip de prioritate si ca ma face bucatele.
Doar ca la iesirea din santier a venit politia locala pentru ca nu-si spalau rotile si umpleau domeniul public cu noroi.
(uneori instant karma trebuie ajutata)

Edited by arg, 17 March 2018 - 19:38.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate