Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips
 Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

problema ping in jocuri online

Problema calculator

Samsung Galaxy A35
 

Poze cu rogue...

- - - - -
  • Please log in to reply
277 replies to this topic

#109
daniel84

daniel84

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 714
  • Înscris: 05.02.2010

 tracius01, on 18th August 2010, 23:26, said:

baieti eu nu va inteleg de pierdeti timpul cautand programele astea false, nu va vad pe nici unul dintre voi lucrand la o firma de securitate ca sa puteti spune ca le puneti pe lista neagra. daca dai o simpla cautare pe google dupa cuvinte cheie uzuale folosite de majoritatea oamenilor care cauta produse de securitate, aceste programe nu apar.
Poate nu lucram la firme antivirus dar daca vedem un virus orice noi raportam la firmele antivirus.

#110
tracius01

tracius01

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,339
  • Înscris: 11.11.2007

 daniel84, on 18th August 2010, 23:27, said:

Poate nu lucram la firme antivirus dar daca vedem un virus orice noi raportam la firmele antivirus.
tu crezi ca oamenii aia care lucreaza acolo nu stiu de existenta acestor programe? sunt o armata de baieti si fete care au ca scop gasirea de mallware.

iar daca raportati gasirea unui virus/troian etc felicitari

#111
daniel84

daniel84

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 714
  • Înscris: 05.02.2010

 tracius01, on 18th August 2010, 23:31, said:

tu crezi ca oamenii aia care lucreaza acolo nu stiu de existenta acestor programe? sunt o armata de baieti si fete care au ca scop gasirea de mallware.
Stiu ca stau o armata de oameni care incearca sa prinda virusi dar mai apar virusi de ultima ora care poate nu i-au gasit.De ce oare s-a creat VirusTotal?De ce au facut companiile antivirus email-uri unde sa trimiti virusi?Parerea mea este ca deviem de la subiect.

Edited by daniel84, 18 August 2010 - 22:35.


#112
ady1981

ady1981

    Numai o minte diabolica mai poate crede in dreptate. in Romania&

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,466
  • Înscris: 11.11.2009
o parte din cele date de mine suntpe net de cel putin 2 ani. si in mare parte nu sunt detectate nici acum,

#113
daniel84

daniel84

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 714
  • Înscris: 05.02.2010

 ady1981, on 18th August 2010, 23:46, said:

o parte din cele date de mine sunt pe net de cel putin 2 ani. si in mare parte nu sunt detectate nici acum,
Ar fi bine sa le raportezi la firmele antivirus ca sa faci un bine.

Edited by daniel84, 18 August 2010 - 22:46.


#114
ady1981

ady1981

    Numai o minte diabolica mai poate crede in dreptate. in Romania&

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,466
  • Înscris: 11.11.2009

 daniel84, on 18th August 2010, 22:46, said:

Ar fi bine sa le raportezi la firmele antivirus ca sa faci un bine.

pai vreo 3 le-am raportad de aproape 2 ani si PAUZA, UNUL  din producatori. au spus ca pe ei nu ii intereseaza, pentru ca nu fac pagube la pc, si ca daca cel care il instaeaza ii place poate sa-l cumpere

uite un ex, VIRUSTOTAL acesta a fostraportat de aproape 2 ani, atunci, a fost adaugat doar de Avira, acum vad ca este ZERO. este acelasii fisier raportat, acum a ajuns pe la versiunea 6, site-ul lor este activ si acum,

Windows 5.1.2600 Service Pack 2
Internet Explorer 8.0.6001.18702

18/08/2010 23:07:20
mbam-log-2010-08-18 (23-07-20).txt

Tipos de Análisis: Análisis Rápido
Objetos examinados: 1
Tiempo transcurrido: 4 segundo(s)

Procesos en Memoria Infectados: 0
Módulos de Memoria Infectados: 0
Claves del Registro Infectadas: 0
Valores del Registro Infectados: 0
Elementos de Datos del Registro Infectados: 0
Carpetas Infectadas: 0
Archivos Infectados: 1

Procesos en Memoria Infectados:
(No se han detectado elementos maliciosos)

Módulos de Memoria Infectados:
(No se han detectado elementos maliciosos)

Claves del Registro Infectadas:
(No se han detectado elementos maliciosos)

Valores del Registro Infectados:
(No se han detectado elementos maliciosos)

Elementos de Datos del Registro Infectados:
(No se han detectado elementos maliciosos)

Carpetas Infectadas:
(No se han detectado elementos maliciosos)

Archivos Infectados:
C:\Documents and Settings\Propietario\Escritorio\PCBugDoctor_newsetup.exe (Rogue.PCBugDoctor) -> No action taken.

Edited by ady1981, 18 August 2010 - 23:07.


#115
daniel84

daniel84

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 714
  • Înscris: 05.02.2010

 ady1981, on 18th August 2010, 23:52, said:

pai vreo 3 le-am raportad de aproape 2 ani si PAUZA, UNUL  din producatori. au spus ca pe ei nu ii intereseaza, pentru ca nu fac pagube la pc, si ca daca cel care il instaeaza ii place poate sa-l cumpere
Tu vrei sa mor?Nu face pagube la pc asta e o chestie dar macar daca site-urile sunt blocate.Dar in fine aceste programe nu prea sunt centrul infractiunilor.Antivirusi rogue aia fac pagube la pc. :naughty:

Edited by daniel84, 18 August 2010 - 23:01.


#116
MhG_51

MhG_51

    :)

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,319
  • Înscris: 04.05.2009
Nu va certati.
Uite unu dragut foc! :P
Attached File  Desktop_Security_2010.png   125.92K   59 downloads
http://www.virustota...d9b8-1282165479

#117
ear1976

ear1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,448
  • Înscris: 09.10.2006

 tracius01, on 18th August 2010, 23:32, said:

tu crezi ca oamenii aia care lucreaza acolo nu stiu de existenta acestor programe? sunt o armata de baieti si fete care au ca scop gasirea de mallware.

iar daca raportati gasirea unui virus/troian etc felicitari

Uite ca oamenii aia care lucreaza acolo chiar sunt ajutati din "joaca asta cu focul" si nu intotdeauna sunt o armata...dovada, intreaba-l pe cristi cate din "avioanele" gasite au aparut ulterior in baza lor de date (nu ma refer aici numa' la dragutii de 'pokemoni' cu care ne jucam aici, vorbeam la modul general).
Sa inteleg ca tu faci parte dintre cei care daca au dat un ban, tre' sa fie acoperit ca daca nu suna la garantie.
E ok, dreptul tau, de asta e si optional la instalarea oricarui antivirus daca vrei sa te alaturi comunitatii sau daca vrei sa raportezi un virus nou.
Dar, as dori sa fii constient de faptul ca "somnul natiunii naste monstri".
Cei care fac virusi sunt la fel de activi, ba chiar mai activi decat cei care creeaza solutii. Si de obicei, sunt cu cel putin un pas inainte. Noi vrem sa mai taiem o treapta.

In rest, lasa-ne sa ne jucam cu focul. Inteleg ca esti informat si stii sa te pazesti, asta nu inseamna ca toata lumea este la fel ca tine. Acest topic se vrea in primul rand sa fie o atentionare pentru utilizatorii mai putin avansati de pc-uri - nu tot ce zboara se mananca.

Si dup'aia, e o joaca cu focul...ne place adrenalina. Cu atentionarea "COPII NU FACETI CA NOI".

Nu stiu ce te-a deranjat, dar iti doresc o navigare usoara, departe de virusi si capcane.


Respect!

PS: Daca eu nu pun poze cu goange, asta nu inseamna ca nu ma joc cu "dansul gol in fata dansei". Am si eu momentele mele de "glorie" da' le tin pentru mine ca sa nu dau idei.

Edited by ear1976, 18 August 2010 - 23:56.


#118
ady1981

ady1981

    Numai o minte diabolica mai poate crede in dreptate. in Romania&

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,466
  • Înscris: 11.11.2009
Eu de ex, am inceput sa ma joc cu acesti rogue, cand am gasit unul si sa instalat in pc. am inceput sa vorbesc cu cei de la suport,( am mai postat si in alte locuri convorbirile mele cu ei cred ca este aproape 1 an) si a inceput sa-mi placa sa ma joc cu ei, si sai cau eu, asa pentru distractie, antivirusi de tip rogue, ii instalez doar in virtual, dar programele tip registry ii instalez si pe pc, pentru ca nu sunt periculosi, am colecti intregi cu conversati, de virusi, si  foarte multe programe rogue instalate,( am gasit unele care nu se inteleg cu altele si imi cereau sa le dezinstalez,

@: MhG_40 ala il am instalat de 2 zile, imi place cand duduia aia imi cere sa activez antivirusul

#119
MhG_51

MhG_51

    :)

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,319
  • Înscris: 04.05.2009

Quote

PS: Daca eu nu pun poze cu goange, asta nu inseamna ca nu ma joc cu "dansul gol in fata dansei". Am si eu momentele mele de "glorie" da' le tin pentru mine ca sa nu dau idei.
Si eu am vrut sa nu postez nimic, dar...
De ce nu. Sa stie lumea.
Cine vede pricepe, cine nu....

Quote

...dar iti doresc o navigare usoara, departe de virusi si capcane.

Aici o capcana:
Attached File  1.png   8.2K   58 downloadsAttached File  2.png   61.79K   59 downloads
Attached File  4.png   15.88K   59 downloads

Si te alegi cu asta:
http://www.virustota...f56b-1282167320

#120
ear1976

ear1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,448
  • Înscris: 09.10.2006

Quote

Cine vede pricepe, cine nu....

'Pokemonul' asta chiar e dragut.

Nu de cine pricepe imi e grija, cat de cei care nu "pricepe"...

#121
MhG_51

MhG_51

    :)

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,319
  • Înscris: 04.05.2009
"Dragut" e putin spus pentru un (TR/Spy;Backdoor).
:P

#122
ear1976

ear1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,448
  • Înscris: 09.10.2006
Pe bune..chiar imi place ca interfata e simpla, m-ar pacali si pe mine daca nu m-as fi ars de multe ori.

Observ ca trend-ul actual e cu interfata cat mai "clipicioasa" si sa imite cat mai bine interfetele antimalware-urilor populare - pe mine personal o interfata de genul acesta ma face sa casc ochii cat halba (eu functionez pe invers, merg pe faza "e prea frumos sa fie adevarat").
In schimb, utilizatorul de rand va da next next finish, fara sa mai fie atent la detalii - il fura peisajul sau sunt prea multe detalii pentru a le da atentie.

Pe vremuri, imi era usor sa ii vad atat timp cat eu rulam pe un win cu interfata clasica win95 si vedeam un popup gen XP dar mai evidentiat.
Intre timp, bajetii s-au desteptat, le fac din ce in ce mai discrete sau mai "cameleonistice". Mai ales ca s-a lansat moda cu GUI pe ribbonuri sau complet personalizate (vezi office, power dvd etc).

Acu' naiba le mai stie, deci userul obisnuit este atras de o interfata cu o paleta de culoare dedicata antivirusilor si trei warninguri cu rosu, sau de un icon asemanator altor shielduri...etc. Un pic de experiente neplacute anterioare...si reteta e garantata, avem cumparator.

Nu am glumit cand am zis ca autorii devin din ce in ce mai destepti.

Revenind la "pokemon"...imi place ca e simplu...si veninos.

#123
MhG_51

MhG_51

    :)

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,319
  • Înscris: 04.05.2009
Asta de aici:http://forum.softped...t...t&p=8563501 ,s-a metamorfozat.
Attached File  ss1.png   105.12K   46 downloads
Attached File  ss2.png   8.95K   48 downloads
Attached File  ss3.png   414.19K   35 downloads


http://www.virustota...e41e-1282175895

L-am vazut pe IDA le revers.

#124
ear1976

ear1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,448
  • Înscris: 09.10.2006
Nu e metamorfoza, e upgrade :D
Au scos si security suite pe langa antivirus.

L-ai testat? Are si firewall? (din poza doi pare ca da, si chiar blocheaza atacuri)  :clapping:

Edited by ear1976, 19 August 2010 - 02:27.


#125
daniel84

daniel84

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 714
  • Înscris: 05.02.2010
La fel si eu am inceput sa postez aici pentru ca am zis ca daca am timp si spatiu pe hard de ce sa nu fac acest lucru.Si apoi am inceput sa fac poze cu rogue pentru ca si eu m-am infectat cu astfel de rogue si am dorit ca sa informez oamenii.

Am gasit o pagina care scaneaza calculatorul de virusi.Oricum Norton Internet Security a blocat executabilul.

Attached Files



#126
tracius01

tracius01

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,339
  • Înscris: 11.11.2007

 ear1976, on 19th August 2010, 00:44, said:

Dar, as dori sa fii constient de faptul ca "somnul natiunii naste monstri".
Cei care fac virusi sunt la fel de activi, ba chiar mai activi decat cei care creeaza solutii. Si de obicei, sunt cu cel putin un pas inainte. Noi vrem sa mai taiem o treapta.
In rest, lasa-ne sa ne jucam cu focul. Inteleg ca esti informat si stii sa te pazesti, asta nu inseamna ca toata lumea este la fel ca tine. Acest topic se vrea in primul rand sa fie o atentionare pentru utilizatorii mai putin avansati de pc-uri - nu tot ce zboara se mananca.
Nu stiu ce te-a deranjat, dar iti doresc o navigare usoara, departe de virusi si capcane.
nu vreau sa deviez de la subiect. cum ai zis si tu citind-ul pe f. goya "somnul ratiunii naste monstri", de aceea imi traiesc viata cibernetica pe so-uri non windows  :notangel: .
Nu ma deranjat ca voi petreceti timpul gasind programe de genul asta. Am pus doar o simpla intrebare. :)

Numai bine ear1976

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate