Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Saw VII (2010)

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#37
HLG

HLG

    Like a baws!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,100
  • Înscris: 08.07.2007
Sper sa nu continue seria si sa se opreasca la 7.

#38
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,727
  • Înscris: 28.12.2008
Și eu zic că e de ajuns, deja devine enervant.

#39
Jo3y

Jo3y

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,337
  • Înscris: 09.08.2007
Nu am mai vazut de pe la 2-3  , dar asta chiar mi-a placut :D

#40
malmoth

malmoth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 11.10.2006
Cred ca singura scena in care s-a folosit CGI a fost cea cu femeia sfartecata de carucior. Poate mai aparte a fost capcana de la atelierul auto, cand s-a folosit pentru prima data o alta metoda de retinere - stiti care, nu vreau sa ma gandesc la ea (in trei filme am vazut pana acum ca au "profitat" de idee, cel;e doua sunt Wax House si Scar 3d).
In rest aceleasi eviscerari si plictis regizoral - o unealta de tortura folosita de doua ori. Primele serii au fost cum au fost (1,2 si 4, ca 3 era ceva de grup), 5 si 6...

Edited by malmoth, 30 January 2011 - 02:21.


#41
magul132001

magul132001

    Twisted mind,twisted soul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,684
  • Înscris: 14.09.2007
Pana mea! Trecand pe langa slabiciunile punctate de ceilalti, nu putea sa traga o concluzie mai transanta? Ceva gen o caseta cu Jigsaw care sa releve un greater good sau ceva, care sa compenseze macar in parte ororile indurate. Mie asta mi s-ar fi parut cel mai ok final.
Asa au lasat-o iar in aer, parca nici ei nu stiu daca vor sa continue sau nu.

#42
malmoth

malmoth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 11.10.2006
Nu mai stiu ce sa faca, totul a fost o razbunare pusa la cale de cei din spatele lui Jigsaw, o exploatare a slabiciunilor celorlalti, toate victimele au fost puse fata in fata fie intre ele fie cu cei ce i-au pus in situatia de victima (nu a lui Jigsaw) sau au avut o relatie sociala sau profesionala. Producatorii nu stiu daca sa mi continue sarada sau sa faca unul final in care sa dea totul in vileag, unte, x, y e in spatele povestii din cauza ca, si s-a hotarat sa puna acest plan diabolic in aplicare sa dea o lectie. Dar n-ar mai avea farmec, povestea se termina si stii totul, asa iti explici singur ce ar fi putut sa fie.
Oricum, de la Saw incoace au aparut tot felul de clisee cu torturi, asa cum la vremea lui, Psycho a dat nastere la alte clisee.

Aia cu Hostel n-au mai intins pelteaua (si acolo era un fel de societate secreta a carei placere era sa tortureze), Saw nu se coboara la nivelul lui. In film exista o scena care se termina in camera unde a inceput totul si unde cadavrele primelor victime mai erau inca acolo - toate nenorocirile s-au petrecut pe o perioada scurta de timp, fiecare serie a avut loc daca nu simultan atunci la intervale scurte una de alta.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate