Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 

pop-up

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
meaby

meaby

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 26.07.2010
acum am inceput sa lucrez in HTML deci luati-ma mai usor  :nonobad:  ca nu prea le am . sunt "Incepator"  Am si eu un site si vreau sa imi fac un pop-up.Deci as vrea sa arate cam asa : Cand intra cineva pe site sa se incarce site-ul si sa apara un o fereastra(pop-up) cu o imagine cu link adica atunci cand dau click pe ea sa ma redirectioneze catre un o pagina web.Parte cu imaginea cu link as putea sa o fac dar nu stiu cum sa fac sa se deschida acea fereastra pop-up.

#2
Paullik

Paullik

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,760
  • Înscris: 05.07.2008
Majoritatea browserelor bune blocheaza abureli din astea, deci o sa te chinui degeaba.
PS:
Goagle iz ya friend.

#3
ThunderSS

ThunderSS

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,102
  • Înscris: 27.09.2007
Folosesti javascript, mai exact metoda window.open.
http://msdn.microsof...651(VS.85).aspx

Asta este totusi metoda lenesului. O metoda mult mai placuta utilizatorului este cea in care acel "pop-up" este de fapt parte din web siteul tau si nu ii sare in fata sa il sperie.

#4
vladul_care_este

vladul_care_este

    TV / Radio & Satelit Maniac

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 27.01.2009
pop-up-urile astea sunt foarte enervante si majoritatea userilor o sa il inchida automat,fara a mai arunca o privire.asta daca trece de pop-up blocker-ul majoritatii browserelor.daca vrei sa iti faci reclama,un banner in pagina respectiva ar fi mai ideal si mai accesibil de facut,daca zici ca te pricepi la HTML.

#5
meaby

meaby

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 26.07.2010
Banner am pe site dar as vrea sa stiu cum se face un pop-up.Daca cineva stie cum se face intr-un mod anume ( ff usor  :D  )  astept raspuns.

#6
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,441
  • Înscris: 10.08.2005
@ThunderSS ti-a dat link

Ai intels ceve de pe pagina respectiva?

#7
meaby

meaby

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 26.07.2010

View PostMarianG, on 26th July 2010, 23:39, said:

@ThunderSS ti-a dat link

Ai intels ceve de pe pagina respectiva?
Sa zic sincer nu am inteles prea multe.Un site in romana sau cineva sa explice in romana cred ca mi-ar folosi, stiu eu engleza dar nu sunt englez :D . Nu cred ca e mult de explicat .  :notangel:

#8
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,441
  • Înscris: 10.08.2005
Ar fi fost destul sa vezi
window.open("Sample.htm",null,
	"height=200,width=400,status=yes,toolbar=no,menubar=no,location=no");
Se dechide pagina sample, inalta 400, lata 200, fara bara de status, fara bara de instrumente, fara afisare adreasa.

Edited by MarianG, 30 July 2010 - 12:42.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate