Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 

traseu timisoara - iasi sau oradea iasi ?

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
ciprian_crismaru

ciprian_crismaru

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 19.07.2010
salut !

   am nevoie de cateva sfaturi legat de traseele timisoara - iasi sau oradea-iasi. vreau sa ajung la iasi (in jur de 12 august 2010) si nu am mai fost in RO de vre-o 2 ani. vin dinspre budapesta si ma gandesc ce traseu sa urmez sa ajung la iasi.

   nu conteaza ca am de ocolit, doar sa nu-mi rup masina pe undeva ...; am o Skoda Octavia combi 2009 (cam noutza) diesel, si nu as stresa-o asa tare la prima intalnire cu locurile mioritice :))

   deci pe unde se circula mai bine ? puncte forte: drum acceptabil, nu foarte aglomerat si cat mai putine gropi etc.

   as aprecia orice sugestie!

   multam fain!

   ciprian

#2
dvlsim

dvlsim

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 28.09.2007
Evita ORADEEEEA!:):)

Adica poti sa intri prin Vama Bors-Oradea ( aici e prapad ) pana la intrarea in jud Cluj, de colo incolo.. e bine bine.

#3
StGermain

StGermain

    RL 118

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,517
  • Înscris: 04.04.2004
Cu privire la TM - IASI

TM - Arad - Deva - Sibu - Brasov - Onesti - Bacau - Iasi.

Singura parte proasta, adica cu denivelari este in trecatoarea Magura, cel dintre Onesti si Bacau. In rest drumul este fara repros, doar aglomerat pana la Sibiu.

Daca cumva te uiti pe harta si ti se pare ca e mai aproape sa o iei din TM direct pe Lugoj, nu pica tentatiei. Intre Lugoj si intersectia drumului Arad - Deva drumul este extrem de peticit si tine vreo 50 km.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate