Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 

Egreat EG-R1 Media Player HD, (chipset Realtek)

- - - - -
  • Please log in to reply
6229 replies to this topic

#2755
JohnnyUSA

JohnnyUSA

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,021
  • Înscris: 27.01.2006

Quote

Cred ca trebuie cumparata una de R1A.

Eu asta am facut, astept sa-mi soseasca.

Paste Fericit tuturor! La Multi Ani!!

#2756
djasu82

djasu82

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 03.01.2007

View Postjumpinjk, on 23rd April 2011, 16:41, said:

Curata cu alcool fereastra dupa indepartarea sigiliului... Atentie sa fie ceva ce nu ataca plasticul.
-jk
Cred ca trebuie schimbat ledul ircu unul mai performant , asa am patit si eu la unele telecomenzi , abia bateau iar cu una micuta pentru toate aparatele o indrept in tavan de la 10 m cu ir invers fata de aparat si comanda :D . Am schimbat ledul de la telecomenzi si surpriza semnal puternic cat cuprinde  bafta.

#2757
conu

conu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,630
  • Înscris: 30.10.2005
Pai sa inteleg ca ai schimbat ledul IR la telecomanda de la  R6A ?
Si acum ,pentru cei care se pricep :
1.chiar nu se poate face ceva cu transmiterea raw (pe optical) si a celorlalte tipuri de sunet, in afara de 5.1 ???????????
2.Si sa pot face off la sunetul pe hdmi ????????????
Acum m-am prins de urmatoarea chestie : daca sunetul e 5.1 (fie el DTS sau AC3) ,il ascult in sistem (prin optical) , daca sunetul e altfel il ascult in difuzoarele televizorului.
Tare chestia cu sunetul la 1 ca sa nu mai aud in televizor :) , ca daca e 0 nu mai aud deloc in sistem :)
Si uite asa : daca e sunet pe 2 canale , musai sa dau sonor din cutiuta , ca sa ascult la televizor.
Faza cu schimbatul setarilor nu-mi place , mi se pare mai apropiata de adevar varianta mea .
Exista un fisier de test (samsung oceanic ..... are peste 40 bitrate) : pe Icybox mai intrerupe , pe R6A imi apar distorsiuni de culori si nu-l pot vedea deloc (imi apare cam 80% cate o culoare pe ecran).
Doar astea 2 probleme le-am observat pana acum .
Va tin la curent cu ce mai gasesc  (daca mai gasesc ! :)).
Later edit : care e forumul unde trebuie sa ma uit dupa parola ? (la o aplicatie din IMS)

Edited by conu, 23 April 2011 - 22:12.


#2758
ileg-Al

ileg-Al

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 312
  • Înscris: 24.12.2005
ileg-Al_rev12_ro - Egreat 1.0.5.39 (+DMD) + ACRyan.rar

Link: https://www.mediafire.com/ileg-Al

In primul rand va urez tuturor un PASTE FERICIT ! Sa va aduca IEPURASUL tot ce va doriti !

Pe urma vreau sa va ""supun atentiei" ultima varianta de fw ileg-Al - rev12. Am promis ca dupa ce ma refac un pic incerc sa tin pasul cu ai mei colegi de fw neoficiale, asa ca iata si release-ul meu ;-)

Modificari... o groaza, mai mult sau mai putin vizibile  :naughty:

Enumar cateva de care imi aduc aminte acum:

- fix accesare infosite si in cazul folosirii conectarii pe WiFi. Adresa de accesat din browser este IP media player. Pe urma enjoy !
- adaugat script de update hdforall (Video Online) - Sectiunea IMS -> System tools -> Player Tools -> Online Update (FW vine cu versiunea 22.04.2011, dar deja o noua versiune este disponibila, asa incat va invit sa testati scriptul) - Sfatul meu este sa folositi des aceasta facilitate, deoarece VB6ROCOD este foarte activ in realizarea de update-uri ;-)
- adaugat script de management al configuratiei (salveaza pe stick setarile existente, incarca de pe stick setarile salvate, reseteaza setarile la default) - foarte util in cazuri de upgrade repetat de fw - Sectiunea IMS -> System tools -> Player Tools -> Manage Configuration Settings
- fix skin DMD care in interfata de browsing (All, Movie, Music, Photo) lasa "urme" pe linia de meniu la modificarea optiunilor
- cosmetizari ale interfetei IMS -> System Tools : Icons, rectificari texte, etc
- modificat scriptul de prognoza meteo pe 5 zile, astfel incat acum se seteaza orasul din Infosite, iar acesta apare si in IMS -> Weather sub butonul Romania. In pozele atasate puteti vedea un exemplu cu schimbarea din Rosiori de Vede in Bucharest, cum s-a realizat din Infosite si care este rezultatul pe player.

Va invit sa testati cu incredere si astept impresii, comentarii, critici  :thumbup:

Multumiri CS, kingul, vb6rocod si toti ceilalti pentru munca depusa si pentru ajutor  :worthy:

Respekt !

Attached Files



#2759
paulpopescu

paulpopescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 29.04.2004
Salut la toata lumea !!! un PASTE FERICIT !!!

Sunt proaspat posesor EG-R6A si nu reusesc sa vad nimic de pe un folder sharuit, WIN7 :(

hellp

thx

imi cer scuze daca problema a fost rezolvata in acest post, dar nu am avut timp sa citesc cele 156 de pagini. le citesc cand o sa am timp sunt convins ca pot invata multe.

#2760
THE BOSS

THE BOSS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 378
  • Înscris: 01.10.2005

View Postdjasu82, on 23rd April 2011, 18:08, said:

Cred ca trebuie schimbat ledul ircu unul mai performant , asa am patit si eu la unele telecomenzi , abia bateau iar cu una micuta pentru toate aparatele o indrept in tavan de la 10 m cu ir invers fata de aparat si comanda :D . Am schimbat ledul de la telecomenzi si surpriza semnal puternic cat cuprinde  bafta.

Astept comentarii pro si contra la acest aspect si daca chiar da rezultate bune, imediat am plecat sa cumpar un alt led ir... dar stai... oare care sunt acelea mai performante? :confuzzled:

#2761
JohnnyUSA

JohnnyUSA

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,021
  • Înscris: 27.01.2006
ileg-Al, felicitari pentru update si mii de multumiri. Din pacate, dupa ce am facut update, nu ma mai pot conecta la PC prin Lan de nici o culoare, folosesc aceleasi setari cu care ma conectam inainte de update, din pacate, orice as face, sunt intampinat de acelasi mesaj: "Logon Fail"

#2762
conu

conu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,630
  • Înscris: 30.10.2005
R6A :Playerul are o folie de protectie transparenta pe partea din fata,numai aia unde se afla si ledul albastru. Dupa ce o dai jos performantele telecomenzii se inbunatatesc.
Nu foarte mult , dar se imbunatatesc.
Unghiul nu se imbunatateste si trebuie sa ai rabdare 1/2 secunda ca sa reactioneze.
Merge binisor.

Edited by conu, 24 April 2011 - 09:39.


#2763
paulpopescu

paulpopescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 29.04.2004
am rezolvat !!!! MULTUMESC ileg-Al !!!!

#2764
ileg-Al

ileg-Al

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 312
  • Înscris: 24.12.2005

View PostJohnnyUSA, on 24th April 2011, 10:15, said:

ileg-Al, felicitari pentru update si mii de multumiri. Din pacate, dupa ce am facut update, nu ma mai pot conecta la PC prin Lan de nici o culoare, folosesc aceleasi setari cu care ma conectam inainte de update, din pacate, orice as face, sunt intampinat de acelasi mesaj: "Logon Fail"


Multumesc, trebuie sa verific, nu am schimbat nimic pe partea asta, dar mai stii...

Imi poti da te rog mai multe detalii: MP este conectat LAN prin DHCP sau FIX, ce windows folosesti ? Banuiesc ca te referi la accesarea de pe MP a unui folder sherat in Win...

#2765
JohnnyUSA

JohnnyUSA

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,021
  • Înscris: 27.01.2006

View Postileg-Al, on 24th April 2011, 11:00, said:

Multumesc, trebuie sa verific, nu am schimbat nimic pe partea asta, dar mai stii...

Imi poti da te rog mai multe detalii: MP este conectat LAN prin DHCP sau FIX, ce windows folosesti ? Banuiesc ca te referi la accesarea de pe MP a unui folder sherat in Win...

MP este conectat la Lan prin DHCP, Windows 7 Ultimate SP1 x64.
Da, ma refer la un folder share in Windows.

M-am gandit ca ar fi de la update de fw pentru ca anterior foloseam ultimul tau fw si totul era ok. Ma conectam la retea din MP cu user si pass si era ok.

#2766
ileg-Al

ileg-Al

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 312
  • Înscris: 24.12.2005

View Postvictoryp, on 10th April 2011, 20:06, said:

salut.am si eu o intrebare:cand vreau sa vad trailere pe cinemarx.ro dupa cateva secunde se intrerupe,aveti idee de ce?
Folosesc ilegal rev 11.mersi


Fixed de catre VB6ROCOD. Instaleaza ultima versiune de fw - rev 12 si apoi poti face update-uri online la hdforall (video online).

#2767
cristianstoica

cristianstoica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,182
  • Înscris: 20.12.2010
Buna 'JohnnyUSA'

Incearca sa nu faci confuzie intre  FW custom,

FW rev2xb  CS
ileg-Al_CS_rev2xb - Egreat 1.0.5.39 + ACRyan + mede8er v4 r5249

View PostJohnnyUSA, on 20th April 2011, 21:30, said:

Am primit si eu astazi acest Media Player, instalat ileg-Al_CS_rev2xb - Egreat 1.0.5.39 + ACRyan + mede8er v4 r5249. Ce pot spune, extrem de multumit.

Am conectat MP-ul printr-un router la PC, am reusit sa dau share unui folder in care am filme HD, dupa accesarea folderului nu toate fisierele sunt vazute din pacate. Unele dintre ele au nume foarte lungi. Am facut un test in sensul ca am redenumit unul dintre ele in 1.mkv si a fost imediat recunoscut. De aici am tras concluzia ca sunt niste probleme cu citirea fisierelor cu nume lungi pe retea.

Stiti cumva cum pot rezolva asta? Multumesc anticipat.

si

FW rev12_ro ileg-Al
ileg-Al_rev12_ro - Egreat 1.0.5.39 (+DMD) + ACRyan.rar

View PostJohnnyUSA, on 24th April 2011, 10:15, said:

ileg-Al, felicitari pentru update si mii de multumiri. Din pacate, dupa ce am facut update, nu ma mai pot conecta la PC prin Lan de nici o culoare, folosesc aceleasi setari cu care ma conectam inainte de update, din pacate, orice as face, sunt intampinat de acelasi mesaj: "Logon Fail"

View PostJohnnyUSA, on 24th April 2011, 11:19, said:

MP este conectat la Lan prin DHCP, Windows 7 Ultimate SP1 x64.
Da, ma refer la un folder share in Windows.

M-am gandit ca ar fi de la update de fw pentru ca anterior foloseam ultimul tau fw si totul era ok. Ma conectam la retea din MP cu user si pass si era ok.

CS

Edited by cristianstoica, 24 April 2011 - 12:31.


#2768
ileg-Al

ileg-Al

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 312
  • Înscris: 24.12.2005
Salut Johnny USA, CS,

Se pare ca va urma rapid un update (poate rev13 :rolleyes:, poate 12 bis :-)), care va rezolva si micile probleme care mi-au scapat... Scuze, dar de asta zic mereu ca e bine sa testati. De unul singur nu poti gasi toate situatiile problematice...

Thanks agains CS pentru suport  :thumbup:

Respekt,

ileg-Al

View Postcristianstoica, on 24th April 2011, 13:28, said:

Buna 'JohnnyUSA'

Incearca sa nu faci confuzie intre  FW custom,

FW rev2xb  CS
ileg-Al_CS_rev2xb - Egreat 1.0.5.39 + ACRyan + mede8er v4 r5249



si

FW rev12_ro ileg-Al
ileg-Al_rev12_ro - Egreat 1.0.5.39 (+DMD) + ACRyan.rar





CS

Edited by ileg-Al, 24 April 2011 - 15:16.


#2769
JohnnyUSA

JohnnyUSA

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,021
  • Înscris: 27.01.2006
Nici o problema Ileg-Al. Apreciem munca voastra, astept cu nerabdare update-ul :-)

Acum am ajuns acasa si te pot ajuta cu feedback de indata ce postezi noul FW ;-)

Edited by JohnnyUSA, 24 April 2011 - 15:19.


#2770
istratepingui

istratepingui

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 19.11.2009
Felicitari Ileg_Al pentru ultimul fw, se poate rezolva si problema celor ce folosesc adaptor wireless (rt3070) activat prin infosite, dar care pentru al putea folosii trebuie sa lase reteaua nesecurizata pentru ca securizat wpa nu merge ?

#2771
ileg-Al

ileg-Al

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 312
  • Înscris: 24.12.2005

View Postpaulpopescu, on 24th April 2011, 11:00, said:

am rezolvat !!!! MULTUMESC ileg-Al !!!!


Poti sa postezi aici ce versiune de fw folosesti, ce versiune de win7 (32x sau 64x) ai,  cum ai facut exact sau sa dai linkul unde este descrisa procedura ? Sunt mai multi care stiu ca au intampinat probleme si poate ar fi de ajutor.

Respekt !

ileg-Al

#2772
JohnnyUSA

JohnnyUSA

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,021
  • Înscris: 27.01.2006
Pana la update-ul de fw de astazi, eu am folosit pasii de mai jos si a functionat:

Quote

Pt a putea accesa orice din Win7 trebuie:

Pentru accesul pe resurse sunt 2 variante: GUEST sau USER.

- pentru GUEST - trebuie activat userul GUEST (default este disabled) din Computer Management - Local Users and Groups. plus atribuirea unor drepturi din security policy - vezi mai jos (by default, GUEST NU are acces din retea!) ...

- pentru USER - acesta trebuie sa EXISTE sub ACELASI NUME, sa aiba PAROLA si sa aiba ACEEASI PAROLA si sa fie ACTIVAT. ATENTIE! USERUL TREBUIE SA AIBA O PAROLA! ORICE, dar sa NU fie empty! Altfel nu se face autentificarea.

Am subliniat si ACELASI / ACEEASI, pentru ca e o greseala des intalnita ... Daca brei sa intri ca user GIGI cu parola NELU, atunci pe computerul accesat trebuie sa existe userul GIGI cu parola NELU !!!

De asemenea, si USERUL trebuie setat cu niste drepturi din security policy (mai degraba verificate aceste drepturi de acces din retea, pentru ca grupul USERS are acces implicit).

- pentru Security policy: Start - RUN: secpol.msc --> Local Policies -> User Rights Assignment ->

a. adaugat GUEST sau USERUL respectiv la Acces this computer from network

b. sters GUEST sau UESRUL respectiv din Deny access this computer from network (Deny are INTOTDEUNA prioritate in fata lui ALLOW!)

Dupa toata minunea asta - unii pasi sunt facuti (in general) automat de OS in cursul setarilor, dar e bine sa verificati ... macar prima data cand faceti asta - sa "va dati mana"

Acum trebuie adaugat user-ul si la drepturile shareurilor respective: click dreapta pe resursa sharata --> Sharing and Security, si verificati existenta lui GUEST sau USER_X:

Cand am intrat cu Egreat in retea am vazut dosarul share-uit (care a fost pus la share in prealabil cu setarea pt user-ul creat) am pus user-ul creat la Win7 si parola aleasa si a mers.
Eu am reusit asa.

Mai este o varianta pe care eu personal nu am testat-o pentru ca, mi se pare cam "insecure":

Quote

If your computer is windows7 system,pls modify your registry ,then try again.
how to modify registry:

1.open HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\Lsa\
2.double click everyoneincludesanonymous , change to 1
3. double click NoLmHash ,change to 0
4. open HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\LanManServer\Parameters
5. double click restrictnullsessaccess ,change to 0
6.reboot computer,then try again.

Precizez ca din Win7 pot pune la share doar ce este in C\Users\Public
Cand am intrat cu Egreat la Win7 mi-a fost cerut user si parola.Nu am completat nici un camp si am dat OK.In prealabil la calc cu Win7 am setat din AdvanceSharing sa nu mai ceara parola .
PS. Am uitat sa spun ca am avut ceva probleme si din cauza firewall-ului care la mine era realizat de KasperskyPure la care a trebuit sa caut prin setari sa gasesc firewall-ul si sa adaug reteaua mea ca Homenetwork sau trusted.

Metode preluate de aici.

Edited by JohnnyUSA, 24 April 2011 - 20:07.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate