Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus
 Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...
 Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...
 Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping
 

7600

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
norocel

norocel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 11.11.2003
salutare,
a facut cineva cursul de 7600 ?

#2
Jay`Z

Jay`Z

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 03.01.2004
poate ai putea sa detaliezi un pic, ca eu nu stiu de niciun curs cisco pt "7600"

#3
norocel

norocel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 11.11.2003

View PostJay`Z, on 9th August 2010, 23:26, said:

poate ai putea sa detaliezi un pic, ca eu nu stiu de niciun curs cisco pt "7600"

C7600 - Cisco 7600 Series Essentials v2

http://www.globalkno...y=United States

Edited by norocel, 10 August 2010 - 08:15.


#4
rolion

rolion

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 779
  • Înscris: 28.07.2005

View Postnorocel, on 10th August 2010, 07:09, said:

C7600 - Cisco 7600 Series Essentials v2

http://www.globalkno...y=United States


Fara a jigni si fara a sti ceva despre experienta ta in networking....acel monstru este de atins numai de CCIEs...juniorii li se permite accessul numai pentru a-si clati privirea ! :)

Incearca CCNA -> CCNP experienta o tona -> CCIE !

bafta.

#5
norocel

norocel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 11.11.2003

View Postrolion, on 23rd August 2010, 20:09, said:

Fara a jigni si fara a sti ceva despre experienta ta in networking....acel monstru este de atins numai de CCIEs...juniorii li se permite accessul numai pentru a-si clati privirea ! :)

Incearca CCNA -> CCNP experienta o tona -> CCIE !

bafta.

:) Am facut deja cursul

#6
rolion

rolion

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 779
  • Înscris: 28.07.2005

View Postnorocel, on 24th August 2010, 13:18, said:

:) Am facut deja cursul


Care curs,scuza-ma te pierd ! !

Acel echipamnet este pentru Enterprise Level,nu vad nici o firma mica sa iti permita asa ceva...si daca isi permite,cam greu de justificat la persoana care semneaza cec-ul !!
In Romania,poate RomTelecom-ul sa aiba asa ceva sau un alt mare ISP !

Oricum,este ceva sa poti sa bagi cablul de consola si sa ii dai 'enable' la acel monstru... :)

#7
norocel

norocel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 11.11.2003

View Postrolion, on 25th August 2010, 00:44, said:

Care curs,scuza-ma te pierd ! !

Acel echipamnet este pentru Enterprise Level,nu vad nici o firma mica sa iti permita asa ceva...si daca isi permite,cam greu de justificat la persoana care semneaza cec-ul !!
In Romania,poate RomTelecom-ul sa aiba asa ceva sau un alt mare ISP !

Oricum,este ceva sa poti sa bagi cablul de consola si sa ii dai 'enable' la acel monstru... :)


De cursul de 7600 zic , facut cu tot cu laboratoare la globalknowledge

Edited by norocel, 25 August 2010 - 08:25.


#8
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Ce vi se pare asa wow la un 7600? E un router, destul de destept insa nu e sfantul Graal, doar un alt echipament made by Cisco. :| Nu trebuie nu stiu ce curs / cursuri / certificari Cisco pentru a te juca cu un 7600.

PS: Cred ca toti ISPistii din RO including ex Evolva si ex Airbites au / au avut routere Cisco 7600. La 100.000 bucata de sasiu e o "nimica" toata :D.

#9
Jay`Z

Jay`Z

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 03.01.2004

rolion said:

[...]....acel monstru este de atins numai de CCIEs...juniorii li se permite accessul numai pentru a-si clati privirea ! :) [...]
[...] In Romania,poate RomTelecom-ul sa aiba asa ceva sau un alt mare ISP ! [...]

Heh, acuma sa nu exageram, eu am configurat la 7600 de m-am saturat si nu sunt decat un biet ccna :)
In ziua de azi 7600-le este ceva destul de comun incepand cu companiile de marime medie, niste echipamente mai impresionante si exclusiviste as putea sa zic ca sunt seria CRS-1/3
De exemplu in reteaua RoEduNet, 7600-uri sunt "cacalau", la fel si la RDS, iti spun din experienta.

Kagaroth said:

[...]Nu trebuie nu stiu ce curs / cursuri / certificari Cisco pentru a te juca cu un 7600.[...]
de acord, insa sa facem diferenta intre a da niste ip-uri pe interfete si rute....si a configura ceva gen firewall service module

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate