Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 

Greutate corporala

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
madalin19

madalin19

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 04.07.2010
am 1.85 si 65 kg adica sunt ffff slab si vreau sa ma ingras dar oricat as manca nu se lipeste nimic de mine - mi-am facut analizele acum 2 saptamani si sunt in regula - ce sa fac:((

#2
errai

errai

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,154
  • Înscris: 08.05.2010
Poate te ajuta, eu am 1.89 si 82 kg, mananc numai carne... + ceva legume, dar carnea de porc,oaie,pui si peste nu lipseste din alimentatie saptamanal + cel putin un pahar de lapte in fiecare zi  ^_^

#3
mariux21

mariux21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 04.11.2006
Dar paine(mai mult de o paine pe zi), cartofi, paste si dulciuri mancati fratilor?  ca alea ingrasa amestecati-le intre ele + carne si o sa reusiti asta in cazul in care nu aveti probleme cu metabolismul(pancreasul nu secreta destula insulina).

Edited by mariux21, 16 July 2010 - 13:09.


#4
N.i.c.e_B.o.y.

N.i.c.e_B.o.y.

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 819
  • Înscris: 13.08.2007
Cati ani ai?

Edited by N.i.c.e_B.o.y., 16 July 2010 - 13:09.


#5
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,788
  • Înscris: 13.01.2005
KFC, McDonalds etc.

#6
mariux21

mariux21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 04.11.2006
E mai ieftin cu dulceatza pe paine mai ales ca se coc fructele acu :))

#7
danutHD

danutHD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,909
  • Înscris: 17.06.2009
Cand am intrat la facultate, eram la fel ca tine. 1.85 cca 65 de kg.

Intr-un an am pus cca 10 Kg pe mine. De atunci greutatea mea variaza: scade in sesiune si creste in restul anului. Acum, de exemplu, am 1.85 si 71Kg. Mi-ar placea sa ajung pe la 80, dar mi-ar placea sa adaug kilogramele practicand un sport si dezvoltandu-ma, dar nu am momentan timpul necesar. In cca 12-13 luni situatia se va schimba. :bouncey:

#8
madalin19

madalin19

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 04.07.2010
am 19 ani si mananc dulciuri,carne zilnic insa nu fac exces ca nu e bine si 0 rezultate - de mentionat ca nu am un program zilnic in ceea ce priveste alimentatia - mananc de cate ori imi e foame

#9
INVISSIS

INVISSIS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 439
  • Înscris: 25.01.2010

 madalin19, on 16th July 2010, 13:57, said:

am 1.85 si 65 kg adica sunt ffff slab si vreau sa ma ingras dar oricat as manca nu se lipeste nimic de mine - mi-am facut analizele acum 2 saptamani si sunt in regula - ce sa fac:((

Depinde de metabolismul fiecaruia. Sunt oameni care cum mananca ceva, cum pun pe ei si vor da jos cu greu kg in plus. Altii, ca si tine, mananca tone de alimente, dar de-abia se vede, si daca o perioada mananca mai putin, imediat incep sa slabeasca.
Daca nu se depune nimic, asta e. Eu zic sa te bucuri de metabolismul pe care l-ai mostenit, nu ai factori de risc suplimentari pentru boli cardiovasculare sau pulmonare. Numai sa nu fumezi sau sa bei.

#10
madalin19

madalin19

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 04.07.2010
nu beau, nu fumez nu iau in greutate si nici nu scad in greutate:| insa mai vreau 5 kg - am auzit ca este un sirop peritol care ar ajuta....

#11
Manimal

Manimal

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 05.04.2005
luatul in greutate cu mancare inseamna un singur lucru - la un moment dat o sa strangi colaci pe burta, apuca-te de un sport pentru ca sa iti dezvolti musculatura, e mult mai sanatos decat sa te indopi cu carbohidrati oricum

#12
gaby2007st

gaby2007st

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 71
  • Înscris: 27.05.2007
Eu am 1.95 și cam 68-70 de kg, și la mine singura metodă care a funcționat a fost sala, pe care ți-o recomand și ție. Momentan nu mai fac dar sper să mă reapuc cât de curând.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate