Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...
 AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital

Ce valoare stabiliti la RSSI la u...
 

Legi privind femeia in Islam

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
2507 replies to this topic

#343
nazdaq

nazdaq

    Feralia Genitalia

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,089
  • Înscris: 24.11.2012

View PostKhassim, on 03 octombrie 2013 - 19:34, said:

Lasa si tu aburelile de analfabeti. Posted Image
Mahomed SAWAS dicta insotitorilor sai scribi ce sa scrie.

khassime...cine sau ce afirma ca coranul e divin si infailibil iar mohamed e profetul lui alah? ce surse ai ca sa dovedesti asta?

Edited by nazdaq, 03 October 2013 - 19:36.


#344
Khassim

Khassim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 602
  • Înscris: 17.09.2013

View Postnazdaq, on 03 octombrie 2013 - 19:30, said:

nu-mi spune ca ai si uitat despre ce discutam aici...mai khassime mai.

uite, te ajut: vorbeam despre ilegalitatile comise de imamii ce aproba casatorii religioase fara certificat de casatorie.
si tu ne spuneai ca legea romaniei se contrazice cu coranul, aje ca wtf, e normal sa incalci legea romaniei.
N-am uitat. Dar a tine o ceremonie la geamie fara sa fi trecut in prealabil la starea civila nu mi se pare ceva dramatic. Doar tie ca islamofoba ca sa ai si tu un prilej sau pretext in plus ca sa manjesti Islamul. Cum a aparut pretena ta Mihaela cu povestea, cum ai intrat in modul mitraliera anti-Islam. Asculta si tu un harlam shake, consuma-ti energia cu altceva. :)

View Postnazdaq, on 03 octombrie 2013 - 19:35, said:

khassime...cine sau ce afirma ca coranul e divin si infailibil iar mohamed e profetul lui alah? ce surse ai ca sa dovedesti asta?
Este vorba de credinta. Credinta vie transmisa din generatie in generatie. Intrebare de gradinita.

#345
nazdaq

nazdaq

    Feralia Genitalia

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,089
  • Înscris: 24.11.2012

View PostKhassim, on 03 octombrie 2013 - 19:37, said:

N-am uitat. Dar a tine o ceremonie la geamie fara sa fi trecut in prealabil la starea civila nu mi se pare ceva dramatic.

acea ceremonie a incalcat legea romana.
unde tragem linia intre legalitate si ilegalitate, atunci?
de la o ceremonie ilegala la geamie pana la indemnul la jihad impotriva necredinciosilor cat mai este?
si tu de ce parte te situezi?


View PostKhassim, on 03 octombrie 2013 - 19:37, said:

Doar tie ca islamofoba ca sa ai si tu un prilej sau pretext in plus ca sa manjesti Islamul.
defineste "islamofoba".
altfel ma vad silita sa te apelez "islamofren".
doar asa, ca sa raspund unui cuvant inexistent in dex cu altul, la fel de inexistent.

View PostKhassim, on 03 octombrie 2013 - 19:39, said:

Este vorba de credinta. Credinta vie transmisa din generatie in generatie. Intrebare de gradinita.
deci voi nu aveti nicio dovada CLARA ca coranul e dorinta lui alah, infailibil si yadayada?

View PostKhassim, on 03 octombrie 2013 - 19:39, said:

Credinta vie transmisa din generatie in generatie.
din generatie in generatie s-a transmis si obiceiul de circumcizie si de crime de onoare si s-a vazut ca nu-s idei foarte bune...si nici de la dumnezeu :P

View PostKhassim, on 03 octombrie 2013 - 19:39, said:

Intrebare de gradinita.
cu un raspuns de acelasi nivel.

Edited by nazdaq, 03 October 2013 - 19:44.


#346
Khassim

Khassim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 602
  • Înscris: 17.09.2013
Te-am lasat, nu meriti efortul.

Recomand si la restul musulmanilor ce mai citesc aria sa puna aceasta persoana pe ignore.

#347
nazdaq

nazdaq

    Feralia Genitalia

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,089
  • Înscris: 24.11.2012

View PostKhassim, on 03 octombrie 2013 - 19:52, said:

Te-am lasat, nu meriti efortul.

Recomand si la restul musulmanilor ce mai citesc aria sa puna aceasta persoana pe ignore.

khassime, chiar nu vezi cat de imposibil e sa faci prozelitism si apologie islamica pe forumurile care au LIBERTATE DE EXPRIMARE?
te-ai intrebat de ce aceasta libertate dauneaza islamului?
faptul ca nu poti aduce argumente logice si viabile pentru islam intr-o lume cu libertate de opinie si exprimare nu-ti trage niciun semnal de alarma cu privire la acele "asa-zise adevaruri" pe care le tot propovaduiesti?

cum de "adevarul absolut" al islamului nu poate fi demonstrat intr-o LUME LIBERA si se prabuseste ca un castel de carti de joc la primele 'shpe intrebari ale unei atee? cum de nu gasiti suficiente dovezi si argumente pentru aceasta?

no, multam de ignore.
mi-ai demonstrat cu aceasta ocazie cat de subred este esafodajul pe care-ti sustii toate teoriile. si cat de incapabil este islamul (poate doar cel propovaduit de tine, totusi, lol) sa supravietuiasca in libertate si modernitate.

Edited by nazdaq, 03 October 2013 - 20:04.


#348
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View PostTinkerbelle, on 03 octombrie 2013 - 14:11, said:

A petrecut 10 ani din viaţă cu tipul. Dacă până atunci nu şi-a dat seama ce hram poartă, cum zice Popascu, îşi merită soarta.
Adica victima este vinovata pe motiv ca s-a dus cu copilul pe care-l avea in custodie in Syria si nu a mai putut pleca de acolo.
Mai mai, cata compasiune la Sofica

View Postpopascu, on 03 octombrie 2013 - 17:05, said:

Cred ca daca actul respectiv era ilegal s-ar fi sezizat autoritatile,nu ?
Pai era fals
Adica sirianul si-a planuit furarea copilului.
S-a dus la shaikh ala i-a eliberat un certificat de casatorie islamic in araba, presupusa sotie nici nu era prezenta.
So, despre ce discutam
Sediul ligii functioneaza langa universitatea ecologica chiar la piciorul podului grozavesti
Casa era a unui palestinian bogat, doctor, deschisese si moschee in casa
Devine chiar interesant.

View PostKhassim, on 03 octombrie 2013 - 19:52, said:

Te-am lasat, nu meriti efortul.

Recomand si la restul musulmanilor ce mai citesc aria sa puna aceasta persoana pe ignore.
Recomanda sa-si bage vata in urechi sa inchida ochii si sa fie gata sa performeze o crima impotriva lui nazdaq ca are tupeul sa va vare adevarul in fata.
Doar este curat fanatic.
Cum sta bine unui extremist.

View Postnazdaq, on 03 octombrie 2013 - 17:25, said:

nu.
legea specifica clar: poligamia este interzisa si se pedepseste conform legii.
de fapt legea romana cere declaratie pe proprie raspundere pentru cei ce urmeaza a incheia un contract legal de casatorie, in care declara nu au contractat alte mariaje[musulmanilor in mod special datorita frecventelor practici islamice de poligamie]
pentru ca in caz de ceva sa raspunda penal pentru fals in declaratii
poate mihaela reuseste sa ne puna o copie a contractului fals incheiat la centrul islamic sau sa mi-l trimita pe pm, sa sesizez autoritatile romane prin prieteni.
si presa
bineinteles
abuzurile islamice trebuie sa inceteze
cum sa incheie liga o casatorie islamica daca partenera nu avea habar de asa ceva
pai pe logica asta, maine liga culturala islamica emite acte prin care considera palatul parlamentului teritoriu musulman par exemplu, nu.?

View PostKhassim, on 03 octombrie 2013 - 17:41, said:

Deci recunosc ca fundatiile platesc pentru constructia ori repararea geamiilor, pentru activitati sociale, evenimente, seminarii cu invitati doctori in teologie islamica, organizarea de cursuri de limba araba si asa mai departe.
care reparare a geamiilor?
alea tradionale ce tin de muftiatul romaniei se repara de la buget
muftiul nu va inghite
este satul pana peste cap de abuzurile, fanatismul, minciuna si toate practicile turbate care le importati in europa.
va reparati geamiile voastre, o scoala gratis nu sunteti in stare sa aveti in functiune asa ca lasa-ne.
cat este taxa la scoala islamica ce functioneaza la moscheea din colentina per copil?
dupa ce li se spala mintea, mai platesc si parintii bani
eu nu inteleg cum va tolereaza ministerul programa paralela.

View Postpopascu, on 03 octombrie 2013 - 17:58, said:

musulmanii sunt atat de putini in Romania incat nu cred ca este vreun pericol din aceasta parte.
pai putini si uite ca au un centru islamic care incurajaza rapirea de cetateni romani sub paravanul promovarii culturii sau whatever.
adica si cand sunt in minoritate se tin de manarii, falsuri incalcari ale legii
cand or sa fie majoritari iti dai seama ca pune mana pe pusca si te ucide daca-i ceri socoteala pentru fals

View Postpopascu, on 03 octombrie 2013 - 18:18, said:

asa ma gandeam si eu...mai ales ca dupa 11 septembrie,tot ce inseamna fundatie/miscare islamica este atent supravegheata oriunde in lume,
iar cum in Romania nu cred sa fie asa multe,cred ca nu le-ar fi scapat nimic serviciilor secrete nici macar acel banal act de casatorie emis de un preot musulman
da mai
mi se pare normal
ba unii musulmani se ofera gratuit ca sa beneficieze de protectie
aia de nu stiu sa scrie bine incep compozitia cu sayyid jeneral Posted Image

pana una alta a scapat un shaikh cu un contract de mariaj islamic fals
mihaela te rog pune o copie on line ca sunt curioasa cine-i shaikh-ul din romania care a facut asta
tot sunt in proces cu muftiul romaniei pe nerecunoasterea diplomelor de shaikh
si indruma pe respectiva sa ia neaparat legatura cu muftiul romaniei.
o va ajuta cu siguranta avand in vedere lupta lui cu extremistii de la taiba si alte organizatii islamice.

Edited by ThinkAbout, 03 October 2013 - 20:45.


#349
nazdaq

nazdaq

    Feralia Genitalia

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,089
  • Înscris: 24.11.2012

View PostThinkAbout, on 03 octombrie 2013 - 20:37, said:

aia de nu stiu sa scrie bine incep compozitia cu sayyid jeneral Posted Image
vreau sa evidentiez acest citat pentru toti cei ce-i contesta lui thinkabout cunostintele, simtul umorului si modul in care le manifesta pe primele doua pe softpedia.

cunoscatorii stiu de ce. ;)

#350
popascu

popascu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,775
  • Înscris: 22.04.2008
Ii intrevad la orizont si un premiu Pulitzer :)

#351
nazdaq

nazdaq

    Feralia Genitalia

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,089
  • Înscris: 24.11.2012

View Postpopascu, on 03 octombrie 2013 - 21:55, said:

Ii intrevad la orizont si un premiu Pulitzer Posted Image

nu te teme, popascule.
premiul pentru reciclarea unei glume senile de catre un reciclat cont soldatesc nu se va revoca.
ce ti-e si cu verzii astia...

Edited by nazdaq, 03 October 2013 - 22:44.


#352
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View Postpopascu, on 03 octombrie 2013 - 21:55, said:

Ii intrevad la orizont si un premiu Pulitzer Posted Image
orizontul meu are alt target.
unul tinta :D

#353
searcher-star

searcher-star

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,274
  • Înscris: 07.01.2009

View PostKhassim, on 03 octombrie 2013 - 18:54, said:

1Islamofobia este definita in limbile natiilor pe care romanii le considera civilizate. Islamofobia o gasesti in dictionarul Oxford.
2Crestinofobia nu. Pentru ca asa ceva nu exista.
1Natiunile sinucigase, conduse de comunisti posedati care nu mai stiu cum sa-si dea fratii pe mana voastra.
2Asta ar fi o gluma buna, daca n-ar fi tragic.
Crestinismul e MULT mai criticat ca Islamul. Dar asta e, nu-i asa, ceva OBIECTIV, de la sine inteles...

View PostKhassim, on 03 octombrie 2013 - 18:58, said:

Daca Coranul e fabricat, inseamna ca Biblia si Tora sunt si ele fabricate in aceasi masura.
De ce? Doar e cel mai nou si mai dezlanat, amestecand si incurcand chestii din primele...

View PostKhassim, on 03 octombrie 2013 - 19:34, said:

Lasa si tu aburelile de analfabeti. Posted Image
Mahomed SAWAS dicta insotitorilor sai scribi ce sa scrie.
De aia nu se stie ordinea Surelor, sau incep unele cu litere sau franturi de cuvinte cu rost de neinteles?

View Postnazdaq, on 03 octombrie 2013 - 19:35, said:

khassime...cine sau ce afirma ca coranul e divin si infailibil iar mohamed e profetul lui alah? ce surse ai ca sa dovedesti asta?

View PostKhassim, on 03 octombrie 2013 - 19:39, said:

Este vorba de credinta. Credinta vie transmisa din generatie in generatie. Intrebare de gradinita.
Deci Nazdy, nu te mira, el ti-a raspuns foarte coranic aici, exact ca Mo.
Cand l-au intrebat ce dovezi are, el a zis, "pai vorbele mele in sine, ce altceva, necredinciosi de rea-credinta increzuta ce s'teti voi!"

View PostKhassim, on 03 octombrie 2013 - 18:43, said:

Cei doi termeni nu exista in limba romana. Nu exista nici macar ca si notiuni. Incearca sa te mentii in domeniul acestei realitati, daca se poate.
Realitatea definita de aliatii vostri demonizati din Media?

View PostKhassim, on 03 octombrie 2013 - 18:00, said:

Linistiti-va, pentru Dumnezeu nu valoreaza nimic actul acela civil semnat de trufasi si kufaar.
O exprimarea destul de limpede...

Edited by searcher-star, 04 October 2013 - 12:13.


#354
Edgaroropsitul

Edgaroropsitul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,844
  • Înscris: 11.02.2013

View PostTinkerbelle, on 03 octombrie 2013 - 15:54, said:

Fii serios, Edgare. O femeie normală, educată şi echilibrată nu cade pe spate la primul arăboc întâlnit în cale. Căzutul pe spate are loc abia după ce cunoşti bărbatul şi ajungi la concluzia că e inteligent, cultivat, curtenitor, discret, cu bun-simţ şi are în general un comportament elegant.

Evident, pt. o femeie cu gândire rudimentară, aceste criterii sunt lipsite de importanţă. Important e să fie viril, cu barbă şi să ştie repara instalaţiile.

Exact asta am insinuiat. Era bun timp.inainte cu cativa ani buni  in care intrebau romance la alt forum romanesc  unde am avut onoarea  sa cunosc pe doamna Viorica  (inclusiv sa beau cafea cu ea sicu altii la o cafenea din Tel Aviv) la care incontinu intrau tinere romance care intrebau cum pot sa emigreze la Israel ca romance crestine  si asta nu in cautare de munca ci in cautare de barbat. Unele scriau ca disperate,altele intrebau cum se trece la Judaism. Mie aceste replici nu mi se pareau cumpanite dar tin minte ca doamna Viorica avea pentru ele o reteta sigura care o prezenta inca o data si inca o data.

Sunt cu deplin acord cu tine. O femeie cu educatie si scoala nu ajunje la asa un hal.  Israelienii au au proverb care se potrivedste aci:
Un om cu experienta stie cum sa iasa dintr-o problema. Un om  destept nu intra in asa problema.  Din pacate,se pare ca doamna nici experienta nu are.

#355
Tinkerbelle

Tinkerbelle

    Post Tenebras Lux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,305
  • Înscris: 22.04.2013
Ai băut cafea cu Viorica? Ce onoare!

Şi cum îşi bea cafeaua, Viorica? Neagră şi fără zahăr? Posted Image

View PostEdgaroropsitul, on 04 octombrie 2013 - 13:27, said:

O femeie cu educatie si scoala nu ajunje la asa un hal.
E de la sine înţeles. :)

Edited by Tinkerbelle, 04 October 2013 - 13:39.


#356
nazdaq

nazdaq

    Feralia Genitalia

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,089
  • Înscris: 24.11.2012

View PostEdgaroropsitul, on 04 octombrie 2013 - 13:27, said:

O femeie cu educatie si scoala nu ajunje la asa un hal.
Un om cu experienta stie cum sa iasa dintr-o problema. Un om  destept nu intra in asa problema.  Din pacate,se pare ca doamna nici experienta nu are.
edgare...e posibil sa ai dreptate.
dar jocurile sunt deja facute iar jeni e intr-o situatie disperata.
ceea ce nu s-ar fi intamplat daca respectivul centru islamic nu incalca legea romana.
iarasi nu s-ar fi intamplat daca jeni ar fi fost informata clar despre pericolele si abuzurile pe care le poate intampina o femeie in situatia ei la o vizita in dar-al-izlam.

orice incercare de a prezenta aceste riscuri este sanctionata ca "islamofobo-zionista-cruciata-hate-speech-whatever" iar numarul femeilor victime creste an de an ca un tribut adus corectitudinii politice suicidale.

sunt curioasa daca acel centru isi va admite impostura si va declara oficial ca acel certificat este NUL si NEAVENIT.
sunt curioasa daca autoritatile se vor sesiza si vor ancheta pe cei responsabili cu eliberarea acelui certificat ilegal.

#357
Edgaroropsitul

Edgaroropsitul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,844
  • Înscris: 11.02.2013

View Postmihaela5, on 03 octombrie 2013 - 15:58, said:


In religia islamica sotul nu este dator sa informeze sotia despre alta sotie sau cand doreste sa se insoare cu una noua. Chiar am asistat la o discutie contradictorie intre musulmance  pe situl islamul azi despre acest subiect . Musulmancele se chinuie cu tot felul de contracte prenuptiale sa se fereasca de a-i mai aduce sotul inca una pe cap dar multe dintre romance habar nu au de legile si obiceiurile musulmanilor si asa cum am mai spus pe siturile islamice nu o sa le spuna nimeni adevarul . Acolo o sa fie prostite cu cat de minunat este islamul si cate drepturi da el femeilor . Realitatea insa o  le ajunge din urma cand este  de obicei  prea tarziu .

Inca o mie de ani,europenii nu o sa inteleaga mentalitatea si traditia musulmana. De exemplu: Islamul cere ca musafiri la casa ta sa se bucure de o buna primire. Cand vii la un cort a beduinilor,imediat ti se face ceai tare si mult indulcit sau se toaca boabe de cafea si se face cafea proaspata. Femeile sunt programate. Se iveste o tava cu orez si daca este timpse taie o gaina sau gaine si daca oaspetul este important,se taie si o oaie sau capra.  Problema este ca in moment ce oaspetele iese din cort, el nu se mai bucura de legea musulmana  a ospetirii si oaspetele poate sa primeasca   un cutit in spate ca beduinul a pus ochii pe ceasul,telefonul. aparatul de fotografiat sau pe portmoneul  musafirului.
Alta:  Cand musulmanii nu pot invinge in lupta sau razboi,ei nu fac armistitiu sau pace. Coranul ii indrumeaza sa faca numai "hudna", o incetare a luptei  pe un timp nementionat. Musulmanii lasa deschisa optia lor sa deschida un nou razboi in moment ce ei cred ca  de data asta vor fii victoriosi.

Ce stiti voi europenii ?!

#358
nazdaq

nazdaq

    Feralia Genitalia

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,089
  • Înscris: 24.11.2012
in speranta de a aduce mai multa acoperire media despre acest abuz, atasez contractul ilegal eliberat de acel centru islamic precum si traducerea autorizata a acestuia.

jeni marica, mama in cauza...sustine ca semnatura de pe contract NU ii apartine.

Attached Files


Edited by nazdaq, 04 October 2013 - 13:54.


#359
Edgaroropsitul

Edgaroropsitul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,844
  • Înscris: 11.02.2013

View PostTinkerbelle, on 03 octombrie 2013 - 16:20, said:

Ey, nu m-ai crezut când ţi-am spus că şi aici în România Sharia e aplicată neoficial, pe ascunziş. Posted Image
De asta eram şi eu de acord cu aplicarea Shariei într-un cadru bine delimitat, legal. Centrele islamice care implementează Sharia trebuie înregistrate şi controlate. Astfel, abuzurile ar fi mai eficient prevenite şi eventual combătute.


Scuzati dar eu cred ca cineva aci cam greseste.  Si in Romania musulmanii pot sa se insoare cu cateva femei,ceace nu are voie un roman. La fel,un evreu se va insura cu festivitate evreiasca si nu hora si coliva romaneasca.(In gluma). Chestia este asa: Cadi (popa musulman) face nunta si da o adeverire. Adeverirea asta desigur ca se primeste in Romania de catre starea civila si se inscrie casatoria valabila si pe toate alte teritoare,nu numai cele musulmane. Asa este procedura  si in Israel.  A ne-permite la un musulman ce ii permite religia sa, asta este oprit de legile internationale. Nu conteaza ca in Saudia,dacaca roman  bei bauturi alcolice primesti 25-50 de lovituri cu biciu la piata orasului.

View PostKhassim, on 03 octombrie 2013 - 16:40, said:

Nu va alarmati, inca nu e sfarsitul lumii. Scrisul ingrosat nu-si are rostul decat daca intrati in apoplexie. Acela era un certificat care valida casatoria in fata lui Allah, nu avea legatura cu legislatia omeneasca. Invatati sa separati planul material de planul divin.

Argumentati aceasta. Cum incalca traditia musulmana legea romaneasca ? Sau iarasi va treziti vorbind din ignoranta ?

Domnul are dreptate.

#360
mihaela5

mihaela5

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,236
  • Înscris: 15.05.2007
S

View PostEdgaroropsitul, on 04 octombrie 2013 - 14:03, said:


Domnul are dreptate.

Domnul nu are dreptate . Ce a rezolvat Jeni Marica cu contractul ala fals facut in fata lui Allah ? Nu i-a folosit nici de hartie igienica.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate