Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Legi privind femeia in Islam

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
2507 replies to this topic

#325
popascu

popascu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,775
  • Înscris: 22.04.2008
Fetelor ma cheama Gina la masa...vorbim mai tarziu da ca e

#326
Khassim

Khassim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 602
  • Înscris: 17.09.2013

 nazdaq, on 03 octombrie 2013 - 18:20, said:

si constitutia romaniei este un "act civil semnat de trufasi si kufaar" pentru tine, khassime?
Constitutia acestei tari este un document fabricat de oameni, departe de a fi perfect sau aprobat divin, dar care trebuie respectat. Multumita ?

#327
nazdaq

nazdaq

    Feralia Genitalia

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,089
  • Înscris: 24.11.2012

 Khassim, on 03 octombrie 2013 - 18:43, said:

Cei doi termeni nu exista in limba romana.
un search pe dex te-ar convinge ca nici islamifobia nu este definita.
asa ca ori folosim toate cele trei cuvinte uitand de dex...ori nu folosim niciunul. Posted Image

 Khassim, on 03 octombrie 2013 - 18:45, said:

Constitutia acestei tari este un document fabricat de oameni, departe de a fi perfect sau aprobat divin, dar care trebuie respectat. Multumita ?

si atunci esti de acord ca toti cei ce o incalca sa fie pedepsiti, inclusiv centrul tau islamic?

inca ceva...doar oamenii "fabrica" documente. asa-s ei...antropoide bipede cu degete mari opozabile.

Edited by nazdaq, 03 October 2013 - 19:07.


#328
mihaela5

mihaela5

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,236
  • Înscris: 15.05.2007

 Khassim, on 03 octombrie 2013 - 18:45, said:

Constitutia acestei tari este un document fabricat de oameni, departe de a fi perfect sau aprobat divin, dar care trebuie respectat. Multumita ?
Hhaahhahaaha,  ce sa povestim Quranul nu -i un document fabricat de oameni  !  Ala l-a scris Allah direct cu mana lui ! Posted ImagePosted Image

Edited by mihaela5, 03 October 2013 - 18:51.


#329
Khassim

Khassim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 602
  • Înscris: 17.09.2013

 nazdaq, on 03 octombrie 2013 - 18:25, said:

trufasa kuffara?
Araba ta este cam ruginita. Kufaar este pluralul de la kaafir. Trufasa kaafir era corect. Dar tu ai numit-o asa, nu eu.

 nazdaq, on 03 octombrie 2013 - 18:46, said:

un search pe dex te-ar convinge ca nici islamifobia nu este definita.
asa ca ori folosim toate cele trei cuvinte uitand de dex...ori nu folosim niciunul.
Islamofobia este definita in limbile natiilor pe care romanii le considera civilizate. Islamofobia o gasesti in dictionarul Oxford. Crestinofobia nu. Pentru ca asa ceva nu exista.

#330
nazdaq

nazdaq

    Feralia Genitalia

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,089
  • Înscris: 24.11.2012

 Khassim, on 03 octombrie 2013 - 18:43, said:

Prefer lucruri utile, iar raspunsul tie pe forum nu face parte din acestea.

cat timp postezi pe forum ca sa "revendici" pentru islam dreptul de a incalca legea romana va trebui sa raspunzi la intrebari.
altfel toti cititorii ar putea crede ca islamul nu este compatibil cu legea romaniei.
si niciunul dintre noi nu vrea asta, nu? :P


 Khassim, on 03 octombrie 2013 - 18:43, said:

Nu mai pune intrebari prostesti si promit ca raspund cum se cuvine.

faptul ca nu poti raspunde la ele nu inseamna ca-s prostesti, ci ca-s deranjante.
si toti stim ca refuzul de a raspunde la o intrebare deranjanta nu poate fi decat prostesc.

#331
Khassim

Khassim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 602
  • Înscris: 17.09.2013

 mihaela5, on 03 octombrie 2013 - 18:50, said:

Hhaahhahaaha,  ce sa povestim Quranul nu -i un document fabricat de oameni  !  Ala l-a scris Allah direct cu mana lui !
Daca Coranul e fabricat, inseamna ca Biblia si Tora sunt si ele fabricate in aceasi masura.

 Tinkerbelle, on 03 octombrie 2013 - 18:35, said:

Să nu uităm de misiunile prin Brazilia...
Nu toate geamiile organizeaza aceste misiuni. Sunt doar vreo patru.

#332
mihaela5

mihaela5

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,236
  • Înscris: 15.05.2007

 Khassim, on 03 octombrie 2013 - 18:56, said:

Daca Coranul e fabricat, inseamna ca Biblia si Tora sunt si ele fabricate in aceasi masura.
Lasa tu Thora si Biblia  Khasime ca era vorba de Constitutia Romaniei . Deci cine a scris Quranul  ? Allah ? Nu tot oamenii l-au scris ?

Edited by mihaela5, 03 October 2013 - 19:07.


#333
nazdaq

nazdaq

    Feralia Genitalia

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,089
  • Înscris: 24.11.2012

 Khassim, on 03 octombrie 2013 - 18:58, said:

Daca Coranul e fabricat, inseamna ca Biblia si Tora sunt si ele fabricate in aceasi masura.
asta nu inseamna ca unele nu pot fi mai prost fabricate decat altele, comparand rezultatele...Posted Image

iar rezultatele ne spun clar ca islamul este un esec doctrinar.

Edited by nazdaq, 03 October 2013 - 19:00.


#334
Khassim

Khassim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 602
  • Înscris: 17.09.2013

 nazdaq, on 03 octombrie 2013 - 18:55, said:

faptul ca nu poti raspunde la ele nu inseamna ca-s prostesti, ci ca-s deranjante.
si toti stim ca refuzul de a raspunde la o intrebare deranjanta nu poate fi decat prostesc.
Nu-s deranjante decat prin faptul ca-s prostesti si tendentioase. Am vazut oameni destepti care nu intelegeau Islamul, dar nu puneau asa intrebari. Probabil ca e o chestie ce tine de numarul de clase terminate. Nu vreau sa speculez nimic in cazul tau.

#335
nazdaq

nazdaq

    Feralia Genitalia

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,089
  • Înscris: 24.11.2012

 Khassim, on 03 octombrie 2013 - 19:00, said:

Nu-s deranjante decat prin faptul ca-s prostesti si tendentioase. Am vazut oameni destepti care nu intelegeau Islamul, dar nu puneau asa intrebari.

ei bine, atunci raspunde la ele. sa vedem de-s mai tendentioase sau mai prostesti ca afirmatiile tale de pana acum care justificau incalcarea legilor din romania pe motiv de "incompatibilitate cu sharia".


 Khassim, on 03 octombrie 2013 - 19:00, said:

Probabil ca e o chestie ce tine de numarul de clase terminate. Nu vreau sa speculez nimic in cazul tau.
ei bine, te asigur eu ca nu vrei asta.
n-ai obosit sa faci flame? sau asta-i singura metoda pe care o stii pentru a apara islamul pe softpedia?

#336
Khassim

Khassim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 602
  • Înscris: 17.09.2013

 mihaela5, on 03 octombrie 2013 - 18:58, said:

  Khasime cine a scris Quranul  ? Allah ? Nu tot oamenii l-au scris ?
Coranul este Cuvantul lui Allah transmis Profetului SAWAS, este Revelatia noastra Divina, este o carte infailibila. Sa nu-mi spuneti acuma ca si constitutia Romaniei a fost scrisa sub inspiratie divina.

#337
nazdaq

nazdaq

    Feralia Genitalia

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,089
  • Înscris: 24.11.2012

 Khassim, on 03 octombrie 2013 - 18:54, said:

Araba ta este cam ruginita.
nu mai ruginita ca metoda ta de polemica pro-islamista pe forum.

si precizez ca eu nu stiu araba.

 Khassim, on 03 octombrie 2013 - 19:07, said:

Coranul este Cuvantul lui Allah transmis Profetului SAWAS, este Revelatia noastra Divina, este o carte infailibila. Sa nu-mi spuneti acuma ca si constitutia Romaniei a fost scrisa sub inspiratie divina.

ok...deci tu ce alegi sa respecti cat timp esti pe teritoriul romaniei, in cazul in care coranul si constitutia romaniei sunt contradictorii in ceea ce priveste o anume situatie in care iei o anume decizie?

#338
mihaela5

mihaela5

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,236
  • Înscris: 15.05.2007

 Khassim, on 03 octombrie 2013 - 19:07, said:

Coranul este Cuvantul lui Allah transmis Profetului SAWAS, este Revelatia noastra Divina, este o carte infailibila. Sa nu-mi spuneti acuma ca si constitutia Romaniei a fost scrisa sub inspiratie divina.
Lasa tu aburelile pt indragostitele convertite .  Eu te-am intrebat cine l-a scris  !  Stii sa raspunzi la intrebarea asta sau nu ?
Cine a scris Quranul ,  Allah cu mana lui ?

Edited by mihaela5, 03 October 2013 - 19:11.


#339
nazdaq

nazdaq

    Feralia Genitalia

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,089
  • Înscris: 24.11.2012

 Khassim, on 03 octombrie 2013 - 19:07, said:

Coranul este Cuvantul lui Allah transmis Profetului SAWAS, este Revelatia noastra Divina, este o carte infailibila.
cine/ce afirma ca_coranul este cuvantul lui alah, revelatia divina si infailibila?
ne poti da o referinta de necombatut?

#340
Khassim

Khassim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 602
  • Înscris: 17.09.2013

 nazdaq, on 03 octombrie 2013 - 19:10, said:

, in cazul in care coranul si constitutia romaniei sunt contradictorii in ceea ce priveste o anume situatie in care iei o anume decizie?
Nu vad cum s-ar putea contrazice. Continutul Coranului este in mod coplesitor unul ETIC si nu juridic. Ar aparea contraziceri numai daca legea tarii in care traieste un musulman l-ar impiedica pe acesta de la practicarea religiei. Daca s-ar interzice hidjabul de exemplu, acesta recunoscut ca obligatie islamica, poate ca multe din femeile musulmane ar alege sa paraseasca Romania undeva unde isi pot practica religia in pace.

#341
nazdaq

nazdaq

    Feralia Genitalia

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,089
  • Înscris: 24.11.2012

 Khassim, on 03 octombrie 2013 - 19:25, said:

Nu vad cum s-ar putea contrazice.
nu-mi spune ca ai si uitat despre ce discutam aici...mai khassime mai.
te anunt ca varianta cu "feign dead" nu merge in pvp...:P



uite, te ajut: vorbeam despre ilegalitatile comise de imamii ce aproba casatorii religioase fara certificat de casatorie.
si tu ne spuneai ca legea romaniei se contrazice cu coranul, aje ca wtf, e normal sa incalci legea romaniei.

Edited by nazdaq, 03 October 2013 - 19:33.


#342
Khassim

Khassim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 602
  • Înscris: 17.09.2013

 mihaela5, on 03 octombrie 2013 - 19:10, said:

Lasa tu aburelile pt indragostitele convertite .  Eu te-am intrebat cine l-a scris  !  Stii sa raspunzi la intrebarea asta sau nu ?
Cine a scris Quranul ,  Allah cu mana lui ?
Lasa si tu aburelile de analfabeti. :)
Mahomed SAWAS dicta insotitorilor sai scribi ce sa scrie.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate