Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Legi privind femeia in Islam

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
2507 replies to this topic

#2467
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View Postpetre81, on 08 septembrie 2016 - 17:40, said:

Asa este, de aia vin toti arabetii din OM in Europa, de violent ce este crestinsmul...

Crestinii nu sunt violenti. Doar aia care SE DAU crestini sunt violenti.

#2468
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007
Oricum, s-a aratat ca in islam se pot controla femeile. La "crestini" avem rata a divorturilor mare si natalitate scazuta, ca sa nu-si strice ele silueta, sa mai poata prostii si altii pe langa soti.

Edited by zexelica, 11 September 2016 - 14:09.


#2469
lefcadio

lefcadio

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,323
  • Înscris: 11.06.2016

View Postpetre81, on 08 septembrie 2016 - 17:40, said:

Asa este, de aia vin toti arabetii din OM in Europa, de violent ce este crestinsmul...
Numai cu cacaturi din astea de demonizati stiu islamofilii veni sa vomite pe aici.Posted Image

#2470
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013
Cine cunoaste putin orientul, peninsula arabica, stie ca societatea este bazata pe triburi, familii, hamule.
Mai stie ca viata e grea in terenul ala arid, nicsipos plin de furtuni de nisip si calduri de 45 grade.
Asa a aparut portul care acopera intreg corpul, de regula de culoare neagra.
Si mai stie ca onoarea tribului o reprezinta comportarea femeilor.
Barbatii conduceau caravanele, se razboiau,, calatoreau cu schimburi de marfuri.
Asta cu mult inainte de aparitia islamului care nu a schimbat prea mult.
A transformat insa idolii la care se rugau triburile in unul singur, ca la evrei , adoptand monoteismulstil evreisc.

Onoare...onoarea este de mare pret si azi in acele locuri.
Din pacate, asa cum puiul de taran a iesit la oras si s-a stricat, asa si acele populatii s-au stricat cand "civilizatia" a ajuns pe nisipurile lor.
Cand omul alb le-a impartit teritoriul si le-a pus conducatorii ce i-a dorit el.
Cand a sapat pamantul lor si le-a luat cam tot ce continea.
Cand i-a fugarit cu arcanul si i-a facut sclavi.
Cand i-a crestinizat cu forta.
Cand i-a invrajbit si pentru ca nu se omorau suficient de repde i-a inarmat cu arme sofisticate si i-a antrenat in a omora....

Sa continui ?
Nu, caci continuarea e foarte tragica dar nu pentru acea zona.

#2471
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007
Deci, faci organizatie sa le punem cearceaful pe pifometru la cumetre sau nu?

#2472
lefcadio

lefcadio

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,323
  • Înscris: 11.06.2016

View Postzexelica, on 19 septembrie 2016 - 11:14, said:

Deci, faci organizatie sa le punem cearceaful pe pifometru la cumetre sau nu?
Crede-ma, nu ti-ar place, orice ti-ar fi facut vreuna.

#2473
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View Postlefcadio, on 22 septembrie 2016 - 08:53, said:

Crede-ma, nu ti-ar place, orice ti-ar fi facut vreuna.
Stimabile, din punctul asta de vedere am kilometrajul dat peste cap. Crede-ma ca ar fi la fix. Nu ar opri total, insa ar fi singura metoda pozitiva sa inceteze decaderea asta morala.

#2474
lefcadio

lefcadio

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,323
  • Înscris: 11.06.2016
Pai nu prea... ca sa vorbesc si eu ca tine, astea-s doar metode lumesti, stimabile.
Care ca toate metodele lumesti nu au cum da rezultate.
Omul nu se imbunatateste fara sa fie inspirat direct si fara voia lui, nu tot tu repetai asta?

Eu zic altfel: exista libera alegere, dar e necesar si un cadru anume, pentru sufletele instabile si slabe.
Acum e bordel, de acord, iar sufletele slabe o iau alandala.
Dar instaurarea unei cenzuri drastice pentru o parte a sufletelor nu rezolva nimic, in mod logic: unu la mana ca toata lumea e vinovata de deriva (cel mai simplu exemplu ar fi ca pentru adulter trebuie minim doi, de regula de sex opus), doi la mana, cenzura nu fabrica oameni morali ci doar ipocriti. De acord, ipocrizia e un rau foarte necesar, dar e un rau.
De acord, aia care au luat credite-n franci elvetieni sunt vinovati prin lacomie si imprudenta, dar initiatorii dezastrului is bancile.
Faptul ca interzici oamenilor sa mai ia credit sau sa foloseasca franci elvetieni nu rezolva nimic, initiatorii raman tot sus si coc altceva.
La fel si-n alte domenii civile, economice sau morale. Sufletele slabe au vina lor dar si mai vinovati is cei care au corupt legile si opinia publica si-au inclinat-o spre instabilitate si iresponsabilitate.
Nu e o solutie sa cenzurezi o parte din pulime.

Edited by lefcadio, 04 October 2016 - 15:09.


#2475
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007
Eh, chiar daca nu e o solutie, mi-ar place rezultatul :lol: :lol:

#2476
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/e129YxRf48c?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

nu stiu aproape nimic din islam dar poate ar trebuie sa invatati de la conducatorul lor

Edited by legit10, 06 September 2017 - 12:18.


#2477
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View Postlegit10, on 06 septembrie 2017 - 12:13, said:


nu stiu aproape nimic din islam dar poate ar trebuie sa invatati de la conducatorul lor

islamul nu e ong....nu are conducator

#2478
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013
Nu stiu cum sunt alte legi privind femeile in Islam, dar deputateke au piper nu gluma...

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/8vdRuQueQ7c?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by vio69a, 15 September 2017 - 23:50.


#2479
grrrrr

grrrrr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,007
  • Înscris: 02.12.2016

View Postlegit10, on 06 septembrie 2017 - 12:13, said:

nu stiu aproape nimic din islam dar poate ar trebuie sa invatati de la conducatorul lor
Din jihad stiu tot ce am nevoie.

Saudia lasa in sfarsit femeile sa conduca, dar multi barbati spun ca ei in familiile lor nu le vor lasa.
http://www.breitbart...-women-driving/

#2480
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013
buna dimineata este si un topic pe subiect si este si o veste buna, in care o acticvista pentru drepturile femeilor a castigat lupta cu comservatorismul
fara sa i se taie capul, fara sa fie biciuita
Totul se datoreaza activistei pentru drepturilor omului, Manal Al Sharif, informaticiana, 32 de ani.

Cum ar zice unii, o nenorocita de multiculturalista

in 2011 a condus in semn de portest masina pe strazile Riadului filmand traseul.
A postat filmul care a avut un succes imens in lume
Arestata pentru 10 zile pentru conducere fara permis, a continuat sa lupte pentru diverse drepturi ale femeilor Saudite.
A reusit anul acesta cand a aparut si cartea povestii ei.

Attached File  dda9942ca272be2f575a8deb442af942d2d44142.jpg   25.01K   4 downloadsAttached File  daring-to-drive-9781476793023_hr.jpg   217.33K   4 downloads

O remarcabila femeie musulmana

PS
Breitbart spune nu familiile

Edited by vio69a, 05 October 2017 - 11:50.


#2481
salomee

salomee

    Au incercat sa ne ingroape dar nu au stiut ca suntem seminte...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,335
  • Înscris: 25.01.2013

View Postvio69a, on 15 septembrie 2017 - 23:49, said:

Nu stiu cum sunt alte legi privind femeile in Islam, dar deputateke au piper nu gluma...

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/8vdRuQueQ7c?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


S-au inspirat de la Hrusciov :)

#2482
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013
Da, merita sa ne aducem aminte.....
Iar barbatii sa fie atenti ca pantofii femeilor au tocuri cui.....

Attached File  hrusciov-onu.jpg   21.17K   6 downloads

Attached File  162620-12-20110331235341.jpeg   26.37K   4 downloads

Edited by vio69a, 05 October 2017 - 19:20.


#2483
grrrrr

grrrrr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,007
  • Înscris: 02.12.2016
De ce nu valoreaza nimic permisiunea de a conduce in Saudia:
http://www.debbiesch...s-bs-heres-why/
Au in continuare nevoie de insotitor barbat!

Edited by grrrrr, 16 October 2017 - 12:41.


#2484
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007
In islam sunt chestii nasoale, da. Dar la noi te face orice femeie. Cu plans si escrocherie sentimentala. Noi ce facem cu cazurile cand ca sa te faca si sa-ti ia copiii, numai din ambitie, se da cu capul de usa, se duce la medico legal si la militie? Va spun eu, va condamna nevinovati. Si cunosc atatea cazuri. Sau, iau ordin de rstrictie si te cheama ca sa "discuti" si suna la 112...... Iti face si poza, iar cand vine militia e deja plansa de 10 minute.
Nedreptatea din islam mi se pare nevinovata fata de ce ne fac ele. O femeie daca da in tine tie nu-ti raman semne, iar daca tu te aperi ea are vanataie. Cine credeti ca va castiga la un proces?
La noi iti iau copiii, n-au nicio rusine sa te insele si dupa aia sa-ti ceara partaj, iar legal barbatii sunt victime in orice situatie. Cunosc baieti agresati si batuti de femei, iar la militie si medico legal rad de ei. Iar tu daca dai o palma unei isterice care da in tine cu pumnii si picioarele esti bagat la inchisoare.
Am prieten caruia fosta sotie nu-i da copilul sa-l vada de 3 ani. Si are suport legal, ca daca e racit copilul nu ti-l da.
Asa ca, oricat urasc nedreptatile din islam, as prefera regulile lor referitoare la femei.

Edited by zexelica, 25 October 2017 - 10:48.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate