Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Tractoare- Sfaturi tehnice- Documentatii

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
2843 replies to this topic

#1
c_predoiu

c_predoiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 25.11.2007
Am deschis acest topic in speranta ca experientele (documentate de preferinta) noastre sa fie de folos si altora. Vorbind in nume propriu, am inceput un drum greu,reparand o epava de U445 DT... asta pentru ca asa  afost sa fie. O sa incerc sa tin la curent pe cei ce doresc cu evolutia acestui demers.
Nu aveam nimic la indemana in afara de o buna pregatire tehnica, scule si vointa... Acum, sa nu mai lungesc, informatia: detin documentatia de reparatie ( din pacate in limba engleza), pentru acesta specie de tractor ( sevice manual, catalog piese de schimb). In curand o sa-mi parvina si documentatia completa a sisitemului de injectie. NU este in format pdf. Daca cineva are nevoie, cereti aici si voi scana fiecaruia si voi trimite pe mail cat de repede imi permite timpul.
Sper, la final, ca eforturile sa se concretizeze intr-un tractor functional...
  Toate bune,
Catalin

#2
dorel232004

dorel232004

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,253
  • Înscris: 04.02.2007

 c_predoiu, on 14th July 2010, 23:27, said:

NU este in format pdf. Daca cineva are nevoie, cereti aici si voi scana fiecaruia si voi trimite pe mail cat de repede imi permite timpul.
Pai eu zic sa le pui aici, daca tot te chinui sa le scanezi (paginile cerute)! In mod sigur sa vor gasi destui, poate mai timizi, sa se uite la ele daca un nevoie, cu folos, sper!

#3
c_predoiu

c_predoiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 25.11.2007
Salut,
Este o idee buna, atunci cand se va cere voi posta si pe forum raspunsul.
   Catalin

#4
Adryanow

Adryanow

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 27.12.2009
as dori si eu daca vrei documentatia de reparatie . am si eu un tractoras utb vr445 si as vrea sa il fac si eu .nu sta in treapta a 6 este cu o maneta . ok iti multumesc muuult

#5
c_predoiu

c_predoiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 25.11.2007

 Adryanow, on 15th July 2010, 02:59, said:

as dori si eu daca vrei documentatia de reparatie . am si eu un tractoras utb vr445 si as vrea sa il fac si eu .nu sta in treapta a 6 este cu o maneta . ok iti multumesc muuult
    Salut,
Scanez in seara asta si postez.
   Toate bune,
   Catalin

#6
Adryanow

Adryanow

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 27.12.2009

 c_predoiu, on 15th July 2010, 07:54, said:

Salut,
Scanez in seara asta si postez.
   Toate bune,
   Catalin


ok multumesc

#7
c_predoiu

c_predoiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 25.11.2007
Salut,
Am ajuns destul de tarziu acasa, am scanat in viteza, iar rezultatul este cel de fata.
   Daca sunt nelamuriri, atentioneaza-ma.  Fisele sunt in limba engleza, asa cum am mentionat in primul post. Aici este prezentata numai cutia(fara transmisia finala si diferentialul).
Toate bune,
    Catalin

Attached Files


Edited by c_predoiu, 15 July 2010 - 23:09.


#8
Adryanow

Adryanow

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 27.12.2009

 c_predoiu, on 15th July 2010, 22:56, said:

Salut,
Am ajuns destul de tarziu acasa, am scanat in viteza, iar rezultatul este cel de fata.
   Daca sunt nelamuriri, atentioneaza-ma.  Fisele sunt in limba engleza, asa cum am mentionat in primul post. Aici este prezentata numai cutia(fara transmisia finala si diferentialul).
Toate bune,
    Catalin
ok ms mult as vrea daca se poate si la motor multumesc

#9
c_predoiu

c_predoiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 25.11.2007
Salut,
Aici sunt ceva date despre motorul D115, asa cum am considerat eu ca ar fi util. Daca doriti alte detalii va rog sa cereti punctual ce anume doriti.
  Toate bune.

Attached Files


Edited by c_predoiu, 17 July 2010 - 23:07.


#10
Adryanow

Adryanow

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 27.12.2009
as mai dori si puntea fata simpla si monoblocul multumesc

#11
c_predoiu

c_predoiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 25.11.2007
Salut,
Scuze pentru neprezenta, dar trebuie sa mai facem si ce trebuie, in curand voi da curs cererii tale.
  Toate bune,
  Catalin

#12
c_predoiu

c_predoiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 25.11.2007
Salut tuturor,
Am revenit, ceva cam tarziu, cu raspunsul la ultima cerere. Urmeaza si lista pieselor de schimb pe zona descrisa (sper sa-mi fac timp ceva mai repede pentru task-ul propus).
  Toate bune.

Attached Files



#13
carstica

carstica

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 29.08.2010

 c_predoiu, on 31st July 2010, 00:57, said:

Salut,
Scuze pentru neprezenta, dar trebuie sa mai facem si ce trebuie, in curand voi da curs cererii tale.
  Toate bune,
  Catalin
  Salut,
  Am observat ca esti an tema cu partea mecanica,dar spune-mi te rog,in partea electrica ai ceva?Te-as
ruga sa-mi dai si mie instalatia electrica u445 sa vad daca m-as descurca antrucat a mea este varza.
Multumesc.

#14
ionutb71

ionutb71

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 23.01.2010
am si eu documentatie pentru carraro 720,intereseaza pe cineva?.aproape toate tractoarele straine au transmisie cararro.in acelasi timp am si eu o rugaminte:am rupt o planetara pe fata,partea scurta de la roata pana la articulatia rotii,ma poate ajut
a cineva?daca stiti o punte fata pe undeva,la un centru de dezmembrari va rog un semnal!
acesta e tractorul

Attached Files



#15
liviu9

liviu9

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,244
  • Înscris: 20.04.2006
Daca se poate m-ar interesa si pe mine ceva de utilizare si intretinere a tractorului u445 si de asemenea instalatia electrica (socrul meu tocmai a achizitionat un u445 second cu remorca si are niste cabluri rupte /conexiuni facute gresit dupa ce s-au rupt  respectiv priza lumini semnalizare pentru remorca si mai sunt ceva chestii lipsa/defecte pe bord );eu ma pricep la automatizari electrice insa nu as vrea sa bajbai intrucat cand ajung pe acolo abia am timp sa stau 4-5 ore duminica.

As vrea sa ma pot ocupa cat de cat de utilaj intrucat pentru un fir smuls din lampa de semnalizare cineva de la service i-a schimbat lampa cu totul (ce-i drept l-a costat doar 10 RON si acum are si rezerva ca pot sa o repar eu pe cea veche) ,insa banuiesc ca pt priza  si bord l-ar costa mult mai mult;
Nu e vorba ca suntem chitrosi insa pentru achizitionarea tractorului s-a imprumutat o parte din bani si ... poate il pot ajuta sa nu mai dea si la reparatii daca le pot face eu.

Multumesc
Liviu - YO7HLQ

#16
c_predoiu

c_predoiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 25.11.2007
Salut tuturor,
Cu scuzele de rigoare pentru intarziere :
  Dotarea electrica generala pentru tractoarele UTB  35 -45 CP.
Sper sa va fie de folos,
Toate bune.

Attached Files



#17
gcom61

gcom61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,824
  • Înscris: 21.01.2007
Felicitari pt documentatia pt U445;personal a trebuit sa ma descurc singur atat la cutie,motor cat si la partea electrica pe care am refacut-o total.

#18
vcristi

vcristi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 10.01.2010
AM un DTC de 45CP si am cauciucuri de  13,6/28 pe spate si de 7/20 pe fata. Este bine sau trebuie altfel echilibrate tinand cont si de faptul ca de multe ori trebuie sa cuplez fata.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate