Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 

Produs naturist multiplicator celule stem

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
bogdan78

bogdan78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 29.06.2005
Cu totii stim ce sunt celulele stem. Exista un produs care mi-a fost prezentat de un reprezentant al unei firme al carei nume nu-l mentionez. Pe mine ma intereseaza strict pentru efecte, daca exista ceva studii pe acest tip de produse si efectele lor pe afectiuni. Ca medic sunt sceptic cand aud: acest produs vindeca diabetul, scleroza multipla, s.a.m.d. sau dupa 6 luni de tratament cu acest produs pacientii cu diabet tip 1 nu au mai avut nevoie de insulina pentru o perioada de la 21 la 35 de luni. In acelasi timp sunt deschis si spre medicina complementara, insa nu vreau sa recomand altora produse placebo care nu sunt chiar ieftine. Trebuie sa mentionez numele produsului, ca sa nu fie o discutie pur abstracta: Olympic stem cell. Sper sa nu deranjeze acest lucru pe moderatori. Ma intereseaza discutia din partea medicilor care au intrat in contact cu asemenea produse sau cei care au auzit si au experimentat asa ceva.

#2
dricsulescu

dricsulescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 02.07.2009
cred ca numele produsului spune totul :D
cred ca reprezentatul/a ala era destul de frumos/frumoasa de te-a prostit in halul asta.
totusi, daca aparea o chestie de genul  care sa si functioneze nu crezi ca vuiau ziarele zile in sir?

#3
bogdan78

bogdan78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 29.06.2005
Nu e vorba sa ma fi prostit. Era un domn cu care am discutat toate aspectele problemei. Ai citit printre randuri mesajul meu, ca dovada raspunsul tau in aceasta problema. Referitor la vuitul ziarelor a fost o stire la Protv pe aceasta tema pe care o gasiti aici. I-am cerut studii efectuate cu acest produs reprezentatului firmei din Ungaria. Ma intereseaza daca sunt persoane care au auzit, au experienta cu acest produs si au cunostinta de studii efectuate pe anumite afectiuni. Nu cred in medicamentele miracol, dar daca intr-o anumita masura amelioreaza si imbunatatesc viata pacientilor, merita incercat.

#4
dricsulescu

dricsulescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 02.07.2009
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/BaHzl2thrDg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

asta e o chestie gasita linga filmul ala postat pe youtube

totusi, un singur reportaj dat pe protv, o televiziune 'extrem de obiectiva' si care probabil a mai facut si ea un ban cinstit dintr-o reclama mascata ar trebui sa ne convinga? asta e tot?
si cercetatorii astia maghiari ce au descoperit suplimentul asta alimentar cine sunt? au mai descoperit ceva pina acum? eu nu am auzit de ei prea multe, de altfel nici nu stiam ca ungaria exista in lumea cercetarii medicale.
mi-a mai placut si nenea ala bagat la inaintare cu titlul de medic medicina alternativa sau ceva de genul. fuarte frumos

Edited by dricsulescu, 16 July 2010 - 08:56.


#5
bogdan78

bogdan78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 29.06.2005
Singura referire din partea Ministerului Sanatatii cu privire la aprobarea produsului e aici. Produsul nu trebuie sa fie etichetat cu mesaje de prevenire, tratare vindecare. Probabil asa este, insa prezentarile lor in powerpoint fac referire exact la lucrurile astea: trateaza, amelioreaza diabetul tip II, tip I, scleroza multipla, hepatita C, etc. M-am lamurit. Din pacate verisoara mea a intrat deja in afacere.

Edited by bogdan78, 16 July 2010 - 21:47.


#6
Cristian_A

Cristian_A

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 26.09.2011
Noutăți Cercetare Scleroza Multiplă

http://scleroza-multipla.blogspot.ro/

#7
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
Daca avea studii serioase il inregistrau ca si medicament, faptul ca l-au inregistrat ca si supliment spune multe: asa nu trebuie sa dea socoteala nimanui, doar procuraturii daca Doamne fereste cineva da coltu'. NU se va intampla ca ptr ca aceasta chestie nu va vindeca pe nimeni, nu va omora pe nimeni. Costul de 350 lei este imens, probabil ca cel de fabricatie nu depaseste 10-20 lei/flacon.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate