Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus
 Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...
 Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...
 Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping
 

Green City sau Orasul verde.

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1257 replies to this topic

Poll: Green City (283 member(s) have cast votes)

Va place Green City?

  1. DA, am facut o alegere inspirata (41 votes [14.44%])

    Percentage of vote: 14.44%

  2. NU, regret alegerea facuta (26 votes [9.15%])

    Percentage of vote: 9.15%

  3. NU stiu, nu locuiesc aici dar ma intereseaza (92 votes [32.39%])

    Percentage of vote: 32.39%

  4. Nu ma intereseaza. Vreau sa vad ce au votat locatarii (125 votes [44.01%])

    Percentage of vote: 44.01%

Vote Guests cannot vote

#19
Xmihai

Xmihai

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 08.09.2005
Salutare,

Si eu am fost acolo.

1. Locatia intr-adevar cam departe dar drumul este mult mai lejer decat A1, A2 sau DN1. Am facut 10 minute in cap de la casa tiganeasca (pentru cine stie).
2. Parca locuiesti in Herastrau. Este o amenajare de vis daca ai copii. Foarte multe spatiu de consumat energiile copiilor. Plus ai un mic helesteu care va fi alimentat din raul din apropriere. Eu am crescut la curte si pe naiba daca am stat in curte. Asa ca cine vrea o curte mare pentru copii este o iluzie...nu va sta in ea atata timp cat prietenii si lucrurile interesante sunt dincolo de poarta.
3. Curtea proprie este intr-adevar mica, dar cine este fraier sa stea la el in curte cand ai atata spatiu verde. Am vazut ca acum pun niste foisoare raspandinte prin ansamblu unde poti sa te asezi sa cu prietenii la o bere.
4. Serviciile disponibile iti dau senzati de oras autonom. Ai absolut tot ce iti trebuie in cadrul ansamblului. Mai putin o biserica si un bordel :)
5. Casa este un cub, nu are nici macar acopris calsic asa cum este casa model pe care ti-o prezinta.
6. Structura este clasica, beton cu caramida si muuuuult rigips. Aici pretul de 84.000 plus TVA pentru varianta "Gri" este teapa. Aici e tot profitul lor. Eu am cerut o anexa tehnica si am vazut ca folosesc materiale clasice si nimic iesit din comun. Diferenta pana la varianta cu finisaje este o valoare pertinenta. Tot acolo ai ajunge daca cumperi varianta "Gri" si ai face singur finisajele. Deci banii lor nu sunt in finisaje ci in varianta "Gri". De asta trebuie tras la pret.
7. Compartimentarea la parter este super ok. La etaj intr-adevar este cam inghesuita situtia in care doresti sa ai 3 dormitoare. Daca vrei sa ai doua dormitoare si un derssing atunci e beton. Asta in ideea in care folosesti camera de la mijloc pe post de dressing si nu mai ai sifnoiere in camere care sa iti manance spatiul.
8. Exista posibilitatea, in cazul in care te intelegi cu vecinii, sa mai pui o mansarda peste cub. De aici lucrurile devin mai misto :)
9. Overall as cumpara dar nu as da pe varianta Gri mai mult de 60k. Din pacate stiu preturile la materiale si manopera si nu pot sa ma las pacalit.

#20
dalana

dalana

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 04.02.2009

 Bucuresteanul, on 13th September 2009, 01:55, said:

Am vizitat si eu acest ansamblu si pot spune urmatoarele(scuze daca unele lucruri s-au mai atins dar eu am alta parere):

-Locatia: foarte proasta, departe de Bucuresti, treci prin Jilava :( , peisaj dezolant plin de oamenii "colorati" etc. Cred ca nu mai e mult si iesi din Ifov. Am inteles ca sunt doua intrari cel putin pe cea principala trebuie sa tai 2 benzi ca sa te intorci spre Bucuresti, o minunatie cand ansamblu o sa fie plin iar pe DN5 se va circula mai mult ,efectiv nu o sa mai poti iesi din complex. Poate imi scapa mie ceva (caz in care imi cer scuze) dar are paza la intrarea pe strada ceea ce e  ciudat avand in vedere ca orice infracotor/aurolac paote intra prin padure fara probleme si ajunge in ansamblu. In cazul unei hot intra linisitti si iese cu masina.Dar ma rog paote sunt eu pesimist.As da nota 4 la capitolul locatie.

-Ansamblul in sine este foarte frumos, desi nu era inca terminat este verde, intri intr-o padure minunata parca ai sta intr-un parc. Nu mai zic de gradinita,scoala etc ca oricum s-a mai spus. Recomand oricui sa se plimbe pe acolo, repet in sfarsit s-a pus accent si pe spatiu in care traiesti.Nota 10 pentru ansamblu.

-"Vila":un cub cu finisaje exterioare satisfacatoare si fara nici un artificiu estetic. Fiecare cub e inpartit in 4 si fiecarui locatar ii revina cam 100 mp de gradina. Va spun sincer ca deabia daca poti sa pui cateva scune si o masa in acea gradina. Loc de parcare nu ai, se va parca in strada daca va vine sa credeti.Adica daca ai doua masini de apartament inseamna 8 masini de cub care vor bloca drumul iar daca mai ai si invitati dezastru. Agentul imobilar m-a linistit spunadu-mi ca pot parca in curte,ceea ce insemana sa nu mai am curte :rolleyes: . Oricum cred ca se referea la o singura masina, ma rog... A da si daca am inteles bine nici gazon in gradina nu o sa am in casa la cheie "pentru ca era prea greu sa faca asta pentru 400 de case pentru ca au toti gusturi diferite" :rolleyes:
Apartamentul(imi pare rau dar nu pot numi casa cand ai 3 vecini si un petic de curte) are la parter cam 60 mp, foarte frumos si spatios, sincer e o placere sa stai in atata spatiu,spatii vitrate mari, la parter ai o baie mica si "clasica " bucatarie in stil american. La etaj dezastru, daca la parter ai senzatie de spatiu, sus ai 3 dormitoare comuniste. Cel mai mare are 15 mp si chiar si in showroom(dar si in poze se vede) patul din dormitoul matrimonial "umple" toata camera de deabia ai loc sa te misti, sa mai pui inca ceva gen poate un sifonier nici vorba. Restul de doua dormitoare mai mici sunt o "tragedie comunista" ca suprafata. Baia matrimoniala e decenta. Sunt doua nivele de finisaj interior unul standard si altul standard plus pentru inca cateva zeci de mii de euro(parerea mea nu merita). Ca parti bune, care ar putea ajusta din neajunsuri, am inteles ca daca cumperi cu nu stiu cat timp inainte mai poti schimba compartimentarea si deci rezolva tragedia de la etaj transformnadu-le in doua camere si ca peste finisajul stnadard poti adauga ce vrei tu din standard plus (contra cost normal). Dar repet sa comanzi cu n luni inainte sau chiar un an mi se pare cam mult pentru o prapadita de compartimentare. Alte plusuri (desi sunt mai mult promisiuni) o sa ofere net prin fibra optica :D . Nota 6,5.

Pret (cat nu se schimba) : cam 116 000 cu tot cu tva, deci cam 1000 euro pe mp util pentru o locuinta la 20 km de (centrul) Bucuresti. Sincer sunt terenuri de vanzare in otopeni(deci in nord) cu 30 000 de euro la 500 mp si cu restul de bani 86 000 poti sa iti faci o casa de 150 mp(p+1) contruiti usor. In felul asta ai o locatie mult mai buna, ai o gradina decenta dar nu ai ansamblul acela minunat (care sincer nu trebuie subestimat, este incredibil ce frumos poate sa fie un cartier cand e sistematizat si facut cu cap). Eu unul as mai astepta sa scada pretul. Parca la 90 000 euro ar fi mult mai tentant iar la 70 000 ar fi o buna optiune(puteti sa spuneti ca visez avand in vedere ca preturile au plecat de la 150 000 euro dar asta e parerea mea).
Sunt una dintre persoanele care cauta o casa in apropierea Bucurestiului. Prin urmare, am vizitat si negociat cu toti investitorii/dezvoltatorii care ofera locuinte de acest gen. In final, am constatat ca, indiferent de locatie, dotari, preturi, etc., MAREA PROBLEMA consta in NIVELUL EXORBITANT al cotei care revine fiecarui proprietar pentru plata utilitatilor comune: Paza, iluminatul stradal, curatenie/gunoi/intretinere spatii verzi, strazi si alei, etc. In plus, nimeni nu avertizeaza potentialul cumparator ca preturile pentru consumul de apa potabila si menajera, gaze/termoficare, curent electric, precum si cele pentru utilizarea de cablu TV, telefon fix, internet, canalizare, nu fac obiectul unui contract individual cu furnizorul ci sunt impuse de catre administratia zonei. Toate aceste "nimicuri" le afli abia dupa ce incepi sa platesti intretinerea care, in cazul unui spatiu util de 100 mp, depaseste 400 euro/luna !!!

#21
Xmihai

Xmihai

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 08.09.2005

 dalana, on 16th September 2009, 14:22, said:

Sunt una dintre persoanele care cauta o casa in apropierea Bucurestiului. Prin urmare, am vizitat si negociat cu toti investitorii/dezvoltatorii care ofera locuinte de acest gen. In final, am constatat ca, indiferent de locatie, dotari, preturi, etc., MAREA PROBLEMA consta in NIVELUL EXORBITANT al cotei care revine fiecarui proprietar pentru plata utilitatilor comune: Paza, iluminatul stradal, curatenie/gunoi/intretinere spatii verzi, strazi si alei, etc. In plus, nimeni nu avertizeaza potentialul cumparator ca preturile pentru consumul de apa potabila si menajera, gaze/termoficare, curent electric, precum si cele pentru utilizarea de cablu TV, telefon fix, internet, canalizare, nu fac obiectul unui contract individual cu furnizorul ci sunt impuse de catre administratia zonei. Toate aceste "nimicuri" le afli abia dupa ce incepi sa platesti intretinerea care, in cazul unui spatiu util de 100 mp, depaseste 400 euro/luna !!!


La Green City costul de mentenanta este de 23 de euro pe luna. Ei au spus ca administrarea spatiilor va fi facut de primarie deoarece Bucsaru va dona spatiile la primaria din 1 Decembrie. In rest costurile sunt individuale si sunt contracte compania de utilitati direct.

#22
vivimar

vivimar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 30.10.2008

 Xmihai, on 17th September 2009, 05:47, said:

La Green City costul de mentenanta este de 23 de euro pe luna. Ei au spus ca administrarea spatiilor va fi facut de primarie deoarece Bucsaru va dona spatiile la primaria din 1 Decembrie. In rest costurile sunt individuale si sunt contracte compania de utilitati direct.

Ha, ha, ha. Si la metropolis au zis ca e intre 20 si 40 euro/luna (functie de ce apart are fiecare) si in dec au incercat sa bage 200 lei numai gunoiul, ca cica au facut gunoi mult cand s-au mutat. Nu crezi, citeste topicul mai pe la decembrie. :roflmaofast:

Edited by vivimar, 17 September 2009 - 17:21.


#23
Bucuresteanul

Bucuresteanul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 05.09.2009
http://www.capital.ro/articol/targul-extre...tie-125597.html

#24
vacantamijlocie

vacantamijlocie

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,802
  • Înscris: 13.08.2008

 Bucuresteanul, on 25th September 2009, 00:13, said:

http://www.capital.ro/articol/targul-extre...tie-125597.html
Vor fi 4.000 de case acolo pana in 2014 ? Asta inseamna un mic orasel ! Credeti ca va fi asa ?

#25
jap_is_q

jap_is_q

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 384
  • Înscris: 11.04.2008

 vacantamijlocie, on 25th September 2009, 12:40, said:

Vor fi 4.000 de case acolo pana in 2014 ? Asta inseamna un mic orasel ! Credeti ca va fi asa ?

acum o luna cand am fost sa vad proiectul am inteles de la agentul de vanzare ca planurile marete de dezvoltare deocamdata se amana pe un termen nedefinit
banuiesc ca restul depinde de interesul cumparatorilor si de cat de adanc e buzzunarul investitorilor

#26
Bucuresteanul

Bucuresteanul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 05.09.2009

 vacantamijlocie, on 25th September 2009, 11:40, said:

Vor fi 4.000 de case acolo pana in 2014 ? Asta inseamna un mic orasel ! Credeti ca va fi asa ?

Sper sa il realizeze, asa cum am mentionat mai devreme mi-as cumpara doar sa mai scada preturile cu vreo 30-40%.

#27
vacantamijlocie

vacantamijlocie

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,802
  • Înscris: 13.08.2008

 Bucuresteanul, on 25th September 2009, 15:30, said:

Sper sa il realizeze, asa cum am mentionat mai devreme mi-as cumpara doar sa mai scada preturile cu vreo 30-40%.
Pai deocamdata ei cresc pretul cu 1.000 Euro/ luna !

#28
Bucuresteanul

Bucuresteanul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 05.09.2009
Problema celor care cumpara :D

#29
GreenCity

GreenCity

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 27.09.2009

 psimion12ro, on 16th April 2009, 17:02, said:

Are cineva mai multe detalii despre Green City - e un proiect nou din 1 Decembrie.

Eu am aflat ceva de pret 89.000 Euro casa 150 m2 cu 100m2 curte ;) dar mai mult nu.

Daca cineva a fost la locatie poate imi spune si mie mai mult - impresii cum i s-a parut etc.

Buna psimion12ro! Daca inca mai esti interesat de proiect, pot sa iti spun ca in septembrie pretul unei case la rosu este de 85.000 eur + TVA, iar casa standard costa 117.130 eur. Ai mai multe informatii pe site-ul www.mygreencity.ro si poti sa vizitezi locatia in com 1 Decembrie (km 18).

#30
GreenCity

GreenCity

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 27.09.2009

 Xmihai, on 16th September 2009, 14:10, said:

Salutare,

Si eu am fost acolo.

1. Locatia intr-adevar cam departe dar drumul este mult mai lejer decat A1, A2 sau DN1. Am facut 10 minute in cap de la casa tiganeasca (pentru cine stie).
2. Parca locuiesti in Herastrau. Este o amenajare de vis daca ai copii. Foarte multe spatiu de consumat energiile copiilor. Plus ai un mic helesteu care va fi alimentat din raul din apropriere. Eu am crescut la curte si pe naiba daca am stat in curte. Asa ca cine vrea o curte mare pentru copii este o iluzie...nu va sta in ea atata timp cat prietenii si lucrurile interesante sunt dincolo de poarta.
3. Curtea proprie este intr-adevar mica, dar cine este fraier sa stea la el in curte cand ai atata spatiu verde. Am vazut ca acum pun niste foisoare raspandinte prin ansamblu unde poti sa te asezi sa cu prietenii la o bere.
4. Serviciile disponibile iti dau senzati de oras autonom. Ai absolut tot ce iti trebuie in cadrul ansamblului. Mai putin o biserica si un bordel :)
5. Casa este un cub, nu are nici macar acopris calsic asa cum este casa model pe care ti-o prezinta.
6. Structura este clasica, beton cu caramida si muuuuult rigips. Aici pretul de 84.000 plus TVA pentru varianta "Gri" este teapa. Aici e tot profitul lor. Eu am cerut o anexa tehnica si am vazut ca folosesc materiale clasice si nimic iesit din comun. Diferenta pana la varianta cu finisaje este o valoare pertinenta. Tot acolo ai ajunge daca cumperi varianta "Gri" si ai face singur finisajele. Deci banii lor nu sunt in finisaje ci in varianta "Gri". De asta trebuie tras la pret.
7. Compartimentarea la parter este super ok. La etaj intr-adevar este cam inghesuita situtia in care doresti sa ai 3 dormitoare. Daca vrei sa ai doua dormitoare si un derssing atunci e beton. Asta in ideea in care folosesti camera de la mijloc pe post de dressing si nu mai ai sifnoiere in camere care sa iti manance spatiul.
8. Exista posibilitatea, in cazul in care te intelegi cu vecinii, sa mai pui o mansarda peste cub. De aici lucrurile devin mai misto :)
9. Overall as cumpara dar nu as da pe varianta Gri mai mult de 60k. Din pacate stiu preturile la materiale si manopera si nu pot sa ma las pacalit.
Hi Xmihai;
Ai scris atat de frumos despre Green ca daca nu as lucra acolo, as spune ca esti angajat in departamentul de PR al companiei:). Ma bucur ca apreciezi ansamblul si ceea ce ai scris este foarte adevarat.
1. drumul Bucuresti - Green City are patru benzi si este destul de liber, comparativ cu toate celelalte iesiri din Bucuresti
2. este un decor natural superb. se poate vedea si pe site, iar cei care ajung sa vada ansamblul sunt uimiti de cata vegetatie exista. sunt multe familii ( in special familii cu copii) care aleg Green City in primul rand pentru ca are zeci de hectare de padure.
3. curtea are 110 mp/ poate fi mica pentru cei ca tine, care au crescut in curtea bunicii, dar ai remarcat bine: esti la un pas de o padure imensa. in plus, platesti cat ai plati pentru un apartament in Bucuresti si primesti casa cu etaj, curte si o multime de facilitati (restaurant, gradinita, locuri de joaca, artera cu patru benzi care leaga DN5 de centrul ansamblului, etc)
4. avem si biserica, chiar langa ansamblu. bordel nu avem si nici nu ne propunem sa facem:)
5. casa a fost regandita in urma discutiilor cu clientii. acoperisul are avantajele lui: pastreaza caldura in timpul iernii, este astfel conceput incat sa nu se supraincalzeasca etajul in timpul verii. asa cum spui tu, s-a renuntat poate la estetica pentru un plus de confort si pentru optimizarea costurilor pe care le au de platit locatarii
6. materialele folosite sunt de cea mai buna calitate. daca ai cerut anexa tehnica, ai putut sa constati asta. cat despre profit...sa nu mai pomenim cuvantul:). cand construiesti atatea facilitati cum am construit noi, care nu aduc neaparat profit ( artera cu patru benzi, drumuri astfaltate si iluminate in tot ansamblul, locuri de joaca, etc), cred ca realizezi ca orientarea nu a fost spre a obtine un profit mare ci spre a face un lucru de calitate.
7. de acord
8. se pot face multe imbunatatiri la preturi bune. avem o echipa tehnica foarte flexibila si arhitecti care pot gasi solutii pentru ceea ce vrea fiecare client in parte
9. negocierile le porti cu colegii de la vanzari:). eu zic ca este un pret corect, cel stabilit de noi, in raport cu tot ceea ce primesti.

#31
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,065
  • Înscris: 22.06.2004
cum vorbiti voi de suta de mii de euro pentru o casa mica, cu mult rigips si fara curte, ca deh... aveti spatii comune unde sa beti bere cu prietenii. unde nu mai pun ca va fi aglomeratie la iesirea din complex, daca veti manca seminte exista mari sanse sa scuipati pe bucatica de peluza a vecinului, ca stati intr-un minibloc, ca duminica se vor impleti mirosurile de la gratar si ca veti iesi cu masca de gaze pe figura....etc. va rog, dar VA ROG, cititi jurnal de casa, sau subaria cu locuinte finalizate. veti observa ca se poate sa va faceti casa care va place, pe o suprafata generoasa de teren, la bani mai putini. stiu ca toti munciti si ca nu aveti timp dar exista solutii daca aveti banii pe care vreti sa ii dati in green city. imi pare rau ca va dezamagesc dar sunt sigur ca dezvoltatorul castiga 25000-30000 euro de pe spinarea fiecaruia. cat de bine castigati pe an incat sa nu va permiteti sa luati o pauza si sa va faceti casa dorita in care puneti suflet si pe care stiti cum a-ti construit-o? va doresc succes la construit si va rog: nu ii mai imbogatiti pe toti retardatii. pur si simplu o puteti face voi singuri fara sa pierdeti nimic din banii pe care ii castigati cu atata truda

#32
Kosstel

Kosstel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 02.08.2005
Conule !   ce faci domnule  :D    lasa-i sa construiasca ca am ceva interese si eu in zona  :lol:
Acum serios vorbind, din discutii pe la "coltul blocului" ar fi de preferat pentru cei care vor locui acolo sa nu se mai faca noi constructii fiindca acestea vor lua din suprafata impadurita. In rest aceste ansambluri de locuit se adreseaza celor ce isi doresc o casa pe pamint dar fara sa-si propuna activitati in aer liber, gradinarit, peisagistica sau altele  si fara prea mari dureri de cap.
Din punctul meu de vedere si eu consider ca ar fi mai bine sa-ti faci in regie proprie dar sint oameni ce-si doresc si altceva.
Legat de cistiguri, am impresia ca "grosul" va veni din facilitatile ce se vor pune la dispozitie: gradinita, restaurant, benzinarie, M.Image ...

#33
CristiALF

CristiALF

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,223
  • Înscris: 02.10.2007
Am un prieten care a semnat deja un antecontract pentru o casa din acest complex. Sa subliniez cate ceva din ce am inteles de la el:
- terenul pt tot ansamblul - undeva la 110 ha, din care 40 ha raman padure
- locatia pare intr-adevar superba iar facilitatile la nivelul a ceea ce ar trebui sa fie orice ansamblu decent: gradinita (de stat cica), locuri de joaca amenajate, Mega Image, restaurant, SPA, etc, etc...
- dezvoltatorul este Bucsaru intr-adevar :). Il rog pe baiatul din comuna sa nu sara iar sa contrazica pentru ca se inseala.
- drumurile sunt/vor fi intr-adevar cedate Primariei, deci nu e problema cred.

Din pozele de pe site compartimentarea casei pare foarte buna pentru cei 150mp construiti. Zicea cineva ca dormitoarele sunt mici - asa este. Dar eu va spun ca la mine tot asa mici le-am facut, pana la urma in dormitor ce faci? Dormi...nu prea trebuie sa incinzi o hora :)
Cu siguranta Conule ca omul are profit, doar nu credem ca face cineva acte de caritate :lol: Ca si pret nu stiu ce sa zic, nu le-am vazut live, asa ca nu comentez. Insa ca o comparatie, cei ce fac 3 duplex-uri vis-a-vis de mine vand tot 150mp construiti (P+1+M+pod), 4 dormitoare 3 bai, livingul insa micut, la vreo 110.000 EUR la cheie. Terenul aferent este tot undeva la 100mp liber, nu se compara locatia bineinteles, nici calitatea nu este la superlativ..., dar e mult mai aproape de Bucuresti. Acum ce sa spun, constat ca majopritatea se invart in zona asta de pret acum, 100-115.000 EUR, a.i. locuintele sa fie cat mai accesibile, chiar daca sunt micute. Pana la urma 3/4 camere sunt arhisuficiente unei familii normale, iar pe criza asta, puterea de cumparare a omului conteaza foarte mult...

#34
letsoc

letsoc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 11.10.2003
Mai stie cineva ceva nou de complex? s-a mutat cineva? in ce stadiu se mai afla? era vorba ca sunt gata la sfarsitul lui septembrie... reclama e la greu pe net si in CL pe pieptul Unirii... chiar nu sunt clienti pe forum? :huh: sunt inetresat sa cumpar si vreau mai multe detalii de la cineva care chiar a semnat...

#35
furbymurby

furbymurby

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 22.04.2009
si noi am f interesati sa cumparam...
marea problema ramane insa costul cu intretinerea, cat va trebui sa platim ptr partile comune, etc...
daca tot vom avea rate pe 30 ani, si nu mici, ideal ar fi sa nu am intretinerea cat inca o rata...
are cineva info despre asta?

in weekend am vrea si noi sa le vizitam

#36
Kosstel

Kosstel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 02.08.2005

 letsoc, on 23rd October 2009, 16:03, said:

Mai stie cineva ceva nou de complex?
Din cite vad, aflu se munceste in draci. Mi se pare imposibil sa se mute cineva acum. In ceea ce ma priveste vad ca au inceput (de fapt incepuse mai demult dar a fost o perioada de lincezeala) sa construieasca acel Mega I.  sau cine o veni acolo .

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate