Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

F64 review

- - - - -
  • Please log in to reply
513 replies to this topic

#37
foxulante

foxulante

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 14.06.2005
nu stiti si voi care e strategia de marketing in romania? in loc sa fie ca peste tot in lumea civilizata,multumeste-l pe client ca sa vina si a 2-a oara la tine cu placere,la noi se merge pe premisa "ardel pe fraier ca nu e singuru"...eu unu sunt f dezamagit de tot circul asta...ca sa nu mai amintesc de ce sa mai spus in legatura cu vanzatorii "profesionisti" care iti recomanda ce au auzit ei ca e mai bun,din filme si spoturi publicitare....

Edited by foxulante, 25 July 2005 - 13:59.


#38
atika

atika

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 622
  • Înscris: 14.01.2004

Rigid Aurel, pe Jul 25 2005, 13:52, a scris:

E groaznic. Si cum poti sa supravietuiesti in Ro? Acum pe bune, bunul era in stoc si nu l-au livrat? Suna-i! Sau poate era comandat si atunci esti chiar obraznic cu 2 saptamani. ;)

<{POST_SNAPBACK}>


Nu aveau in stoc ce am comandat, si dupa a discutie amiabila m-au asigurat ca in cateva zile o sa-l primeasca si mi-l trimit. N-as zice nimic, sa ma anunte cumva ca nu au si nu pot sa aduca si gata, dar nici la mail nu raspund. Si e vorba de nishte filtre banale UV si de polarizare, nu nushtiu ce ciudatenie exotica.

#39
i2c

i2c

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 22.04.2005
Una rece, una calda...
Stiu ca se spune invers zicala de mai sus, dar in cazul de fata e mai nimerit asa.
Pentru a fi onest, trebuie sa spun ca ieri am comandat on-line, asa cum scrie la ei pe site, un accumulator si doua filtre. Seara m-am trezit cu un telefon de la ei, spunandu-mi ca produsele sunt pe stoc si intrebandu-ma daca le vreau prin posta sau curier. Dupa un mini\ut de conversatie s-a hotarat ca sa ridic personal obiectele de la sediul 64. Ceea ce am si facut azi la 11 dimineata. Si, surpriza placuta, a existat si factura si certificat de garantie, iar tantile au fost foarte amabile.
La mai mare!

#40
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004
Heh heh, poate ca au citit review-ul meu si le-a mai venit mintea la cap  <_<

#41
Rigid Aurel

Rigid Aurel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,564
  • Înscris: 14.07.2004
F64 aveau mintea la cap de mult. De peste 13 ani de cand rezista pe piata romaneasca. Altii nu au avut-o si nici nu le-a venit. ;)

#42
Nemesis

Nemesis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 28.04.2004

Rigid Aurel, pe Jul 27 2005, 08:29, a scris:

F64 aveau mintea la cap de mult. De peste 13 ani de cand rezista pe piata romaneasca. Altii nu au avut-o si nici nu le-a venit. ;)

<{POST_SNAPBACK}>

Am trecut azi pe la ei si au un anuntz pe geam ca magazinul e inchis pt. inventar/renovare si ca se deschide in septembrie :( chiar cand vroiam sa cumpar un 50mm 1.8 de la ei :(

Singura experientza care am avut-o cu ei a fost cand mi-am cumparat un CF SanDisk Ultra ][ de 1GB, mi-au dat certificatul de garantie, eu asteptam in continuare sa primesc factura, ei se faceau ca ploua, l-am intrebat pe vanzator daca nu face factura si s-a uitat la mine cu o figura uimita "Eh ... vrei factura? ... "  :mellow:
Mi-a zis ca trebuie sa astept jumatate de ora daca vreau factura si pana la urma am plecat fara. Se pare ca asta e politica standard la ei ...

PS: Stie cineva de unde pot lua un 50mm 1.8? (dintr-un magazin nu de pe net, pe net nu se stie niciodata cat dureaza ;) )

#43
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004
Heh heh... ai dreq romanii astia cu facturile lor  :cursing:

#44
i2c

i2c

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 22.04.2005

Nemesis, pe Jul 28 2005, 21:40, a scris:

Am trecut azi pe la ei si au un anuntz pe geam ca magazinul e inchis pt. inventar/renovare si ca se deschide in septembrie :( chiar cand vroiam sa cumpar un 50mm 1.8 de la ei :(

Singura experientza care am avut-o cu ei a fost cand mi-am cumparat un CF SanDisk Ultra ][ de 1GB, mi-au dat certificatul de garantie, eu asteptam in continuare sa primesc factura, ei se faceau ca ploua, l-am intrebat pe vanzator daca nu face factura si s-a uitat la mine cu o figura uimita "Eh ... vrei factura? ... "  :mellow:
Mi-a zis ca trebuie sa astept jumatate de ora daca vreau factura si pana la urma am plecat fara. Se pare ca asta e politica standard la ei ...

PS: Stie cineva de unde pot lua un 50mm 1.8? (dintr-un magazin nu de pe net, pe net nu se stie niciodata cat dureaza ;) )

<{POST_SNAPBACK}>

fa comanda on-line la ei pe site si imediat dupa ce ai trimis comanda sa faci ce spun ei, adica sa-ti verifici mail-ul pentru ca trebuie sa dai reply la mesajul lor ca sa confirmi comanda. si apoi cred ca or sa-ti telefoneze si tie si or sa te-ntrebe cu ce vrei sa le trimita, cu posta sau prin curier. daca le spui ca poti trece pe la sediul lor sa-ti ridici comanda s-ar putea sa fie de acord si sa rezolvi foarte elegant problema.
succes!

#45
bchendran

bchendran

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,865
  • Înscris: 28.05.2005
Faptul ca nu dau factura cei de la F64 pe ce vand sa fie o forma de evaziune fiscala oare?
Asa s-ar explica de ce au rezistat atata vreme pe piata romaneasca. :w00t:

#46
msm

msm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 02.08.2005

Nemesis, pe Jul 28 2005, 21:40, a scris:

PS: Stie cineva de unde pot lua un 50mm 1.8? (dintr-un magazin nu de pe net, pe net nu se stie niciodata cat dureaza ;) )

tocmai mi-am luat eu unul vineri (115$), de la un tip care le aduce de afara si mai tine ceva stoc si pe acasa. daca te intereseaza iti trimit contactele pe private.

#47
cold_fire

cold_fire

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 876
  • Înscris: 22.03.2005
am ajuns la concluzia ca trebuie sa ceri factura ca sa-ti dea. prima data mi-am luat un polarizator+parasolar de cauciuc pe 50. n-am cerut, n-am primit (factura adica). a doua oara am fost pt o clona de BP-511. am cerut si am primit factura.

de la focus94 mi-am luat un sigma 18-50. factura, frumos, fara bube. chiar am iesit pe strada cu obiectivul pt a-l incerca (evident, 50ciul si geanta au ramas agatate de gatul vanzatorului).

acelasi lucru pot spune si despre simus trading. de la ei sigur voi mai cumpara (daca voi avea nevoie si bani, evident :) )

#48
Nemesis

Nemesis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 28.04.2004

msm, pe Aug 2 2005, 13:05, a scris:

tocmai mi-am luat eu unul vineri (115$), de la un tip care le aduce de afara si mai tine ceva stoc si pe acasa. daca te intereseaza iti trimit contactele pe private.

<{POST_SNAPBACK}>

Too late :(, am luat deja de la f64. Am dat 430 lei pe el. Am luat si un polarizator circular Hoya de 100 lei.
Au trimis imediat comanda dar, dupa cum era de asteptat, nu mi-au trimis decat certificatul de garantie. Factura s-a pierdut pe drum ca de obicei.

#49
mr.fred

mr.fred

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,137
  • Înscris: 29.01.2004
Explicati-mi si mie: la ce va trebuie factura? Le cumparati pe firma?

#50
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004
Nu asta e problema. E vorba de principiu aici. Un magazin e obligat sa-mi emita un act, o factura, un bon, ceva.

#51
mr.fred

mr.fred

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,137
  • Înscris: 29.01.2004
:). Vezi cand mai iei de la vladescu sa-i ceri bon fiscal...;)


Eu inteleg ca f64 induce frustrari (noi avem de luat un fundal de la ei de aproape 2 luni si tot ne amana - asta ca sa nu credeti ca le iau apararea) dar numar aici cateva reprosuri ca "n-au data factura". Personal daca ma servesc repede ma doare fix acolo ca n-am primit factura. Daca erau sparte, vechi, zgariate sau eu stiu ce par motive suficiente de nemultumire. Dar ca nu ti-a dat factura. come on.

#52
katakata

katakata

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 01.08.2005
necro, stii ca o gaura neagra in spatiu atrage toata lumina din jur? asta ai creat tu acum pe forum-da-i omului o tribuna unde sa se planga, si o va face! ai un tpoic foarte popular  :peacefingers:
mie mi s-au parut ok cei de la magazin, dar, oricum, ai oricand posibilitatea sa deschizi tu unul mai profi. sau macar sa-ti propui asta

#53
X-Plicit

X-Plicit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 24.11.2004
Mdea, ok si fara facutra. Dar daca pretzul cu factura e la fel ca cel fara factura atunci nu e normal :)

#54
katakata

katakata

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 01.08.2005
tOpic

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate