Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

F64 review

- - - - -
  • Please log in to reply
513 replies to this topic

#19
mr.fred

mr.fred

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,137
  • Înscris: 29.01.2004

Necronomikon, on Jul 20 2005, 09:11, said:

Thanks man! Adios F64! Sper sa nu mai depind de ei...

<{POST_SNAPBACK}>



Vezi ca la F64 acumulatorii sunt de 1500mA fata da doar cei 1300mA de la DW ;).

#20
atika

atika

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 622
  • Înscris: 14.01.2004
Eu am din alea de 1500 de la F64, tin bine de tot, cam ca alea de Canon de 1390. Ma asteptam sa fie mai slabute fiind ceva noname.

#21
X-Plicit

X-Plicit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 24.11.2004

Necronomikon, on Jul 19 2005, 19:37, said:

Te referi cumva la o anumita firma care importa Sigma? Sau aberez?

<{POST_SNAPBACK}>


Yup importa sigma, lowepro.... etc  :nonobad: Si e vb de focus94.ro evident  :death:

#22
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004
fred> numai de-al dracului cumpar d-aia de 1300, doar ca sa nu cumpar de la f64 :lol:

X-Plicit> mda, ma gandeam io. Sincer eu cu ei n-am avut probleme, mi s-au parut ok. Sper sa nu ma fi inselat.

#23
big_ipaq

big_ipaq

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,466
  • Înscris: 13.05.2004
Sunt si la focus94 acumulatori...

#24
Kunzite

Kunzite

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,988
  • Înscris: 12.06.2004
Am luat de la F64 50mm-ul - nou - (in speranta ca-l aduc mai repede decat Focus94) si tuburile de extensie (sh). Ce pot spune, n-am avut probleme cu ei.

Focus94... vreo 2 genti Lowepro, MZ-6, ceva filtre, accesorii... toate bune pana aici; partea proasta e cand vreau ceva mai deosebit (de ex. un filtru UV Pentax) si mi se spune ca nici nu se gandesc sa aduca asa ceva :angry:

#25
big_ipaq

big_ipaq

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,466
  • Înscris: 13.05.2004
Pot intelege pasiunea pentru aparate si obiective Pentax, dar filtrele Hoya sau B+W sau alte filtre bune ce au? Sunt scumpe sau proaste?

Eu pentru 50mm 1.4 am luat un Hoya UV Pro 1... :o Nu spun cat am dat pe el, ca ma aruncati pe geam... E mai scump ca un 50mm 1.8...  :death:

#26
Kunzite

Kunzite

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,988
  • Înscris: 12.06.2004
Big_ipaq, vreau filtru Pentax pentru SMC, nu de altceva. Raspunsul la intrebare il stii deja.

#27
florinel

florinel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,111
  • Înscris: 29.06.2005
Mda, si am luat de la F64 de cateva ori produse si, intr-adevar sunt neseriosi.
-Prima comanda-acumulator+incarcator pentru un Nikon 885-valoare 3,5mil   fara factura, fara certificat de garantie......
-Comanda 2- inca un acumulator+un trepied-valoare~ 2,5 mil (la comentarii am specificat faptul ca vreau factura si certificat de garantie)- ma suna o tanti de acolo si incepe sa-mi explice ca nu se poate face factura decat pentru persoane juridice, ca asa este conceput programul de calculator....etc; de parca as fi fost nascut ieri....deci minciuna pe fata.....bineinteles ca am primit produsele la fel, fara factura, fara certificat.Ca sa nu mai zic ca mi-au trimis alt tip de acumulator si l-am primit pe cel comandat abia dupa ce am expediat pe cel gresit pe cheltuiala mea....
-Comanda 3 filtre+trepied(altul)+parasolar-valoare~ 4,5 mil....vine coletul, bineinteles fara factura, fara certificat de garantie.......vechea poveste.

Probabil ca isi imagineaza ca astia din moldova is mai prosti, asa, si se lasa pacaliti...

Oricum , eu m-am invatat minte, mi-am facut card si de-acu` iau de la B&H, adun mai multe, fac o comanda, astept 2 saptamani , da` macar primesc ce am cerut si la jumate din pretul de la f64......

#28
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004
Na ca m-am razbunat!

Dupa ce am primit pontul ca la DW ar avea clone de BP-511, le-am trimis frumos mail sa-i intreb daca au pe stoc si daca pot sa ma duc la sediu sa-i cumpar. Mi-au raspuns frumos ca au si ca pot sa ma duc. Dupa munca m-am dus direct acolo (baietii au program "normal" de lucru) si am fost servit foarte civilizat.
Pe langa faptul ca au costat cu 100 000 bucata mai putin decat la f64, am avut surpriza sa constat ca desi cei de pe site erau de 1300mAh, cei pe care i-am primit erau la 1500mAh, dar la acelasi pret.

Asa ca...  :death: f64

#29
acrac

acrac

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 466
  • Înscris: 04.11.2004
eu am comandat un reader sandisk care a venit cu factura, garantie si impachetat  in 2 mp de punga cu basici :)

#30
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004
De la cine?

#31
.ral:cr

.ral:cr

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,591
  • Înscris: 16.07.2004
2 mp de punga? cred ca 1.9mp sunt adunati de la ceilalti.

eu am primit lentila tele intr-un pachet prafui, iar adaptorul era folosit, zgariat,..+ ca nu era de a520 cum ma asigurase de nustiu cate ori pe mail si pentru asta mi-a dat un inel gratis care sa-mi mai departeze un pic tele-ul.

pt adaptor si o lentila nush la ce poate sa-mi dea garantie, n-am auzit de lentile care sa se strice singure, un obiectiv care nu are numai lentile inauntru ar trebui.

Edited by .ral:cr, 20 July 2005 - 18:53.


#32
acrac

acrac

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 466
  • Înscris: 04.11.2004

Necronomikon, on Jul 20 2005, 18:28, said:

De la cine?

<{POST_SNAPBACK}>



f64

#33
i2c

i2c

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 22.04.2005
Ca sa nu va mai faceti sange rau !

Am trecut azi pe la f64 si i-am intrebat cand deschid. Au spus ca spera sa fie gata renovati si inventariati la 1 SEPTEMBRIE.

Inca:

Foto Hobby de pe Covaci are patronii in vacanta. Pana cand? Asta n-am mai reusit sa aflu.

Succes!

#34
gallax

gallax

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 632
  • Înscris: 27.07.2004
La f64 pe site sunt un milion de bannere care spun ca magazinul e inchis dar primesc comenzi online. Asa ca... aviz amatorilor - vreti ceva de la ei, comandati online.

#35
atika

atika

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 622
  • Înscris: 14.01.2004
Aviz amatorilor - comanda mea online de acu doua saptamani inca nu s-a onorat :))

#36
Rigid Aurel

Rigid Aurel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,564
  • Înscris: 14.07.2004
E groaznic. Si cum poti sa supravietuiesti in Ro? Acum pe bune, bunul era in stoc si nu l-au livrat? Suna-i! Sau poate era comandat si atunci esti chiar obraznic cu 2 saptamani. ;)

Edited by Rigid Aurel, 25 July 2005 - 13:54.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate