Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor pt casti

În UE, permis digital de conducato...

Spalatorie auto profesionala in I...

Anxietate si Safety behaviors OCD.
 Conducta DN 800 pe teren construi...

placa video buna pentru redare ca...

in cat timp se activeaza un abona...

Dilema dupa facultate
 Reciclare metale - merita?

Renault Arkana sh sau Sang Yong K...

La multi ani @ceanu1980!

La multi ani @KiloW!
 ChatGPT - Certificat de rezidenta...

Page numbers in Google Docs, dar ...

Prenadez dubios

WhatsApp pe cartela din routerul ...

Andreea Banica - Love in Brasil video

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

iloveshaorma

iloveshaorma

Active Member

• Grup: Members
Andreea a scos in sfarsit videoclip la piesa ei Love in Brasil.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/vk3vCtf8oLc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

ce parere aveti ?  :coolspeak:

Lex404

Lex404

Guru Member

• Grup: Moderators
fain  videoclipul..dar melodia nu imi place..chiar ma dezgusta total. motivul? in romania, 90% din muzica nu se bazeaza pe voce, ci pe playback si editare, nimic natural

nu inteleg, daca nu ai voce, de ce canti?
sau, daca ai voce, de ce o editezi asa de vizibil? hai..un efect doua, dar nu toata piesa.
in plus, sunt 100% sigur ca NU ar putea canta asa pe scena, live! (cum scoate ea ecoul..dublele s.a...nu stiu!)

ps. de foarte foarte multe ori, prefer sa aud un artist cum falseaza in live sau piesa propriu zisa, decat playback si/sau plin de efecte, care "acopera" incapabilitatea de a canta, normal!

Edited by lex404, 11 July 2010 - 12:04.

zildjian

zildjian

Active Member

View Postlex404, on 11th July 2010, 13:02, said:

fain  videoclipul..dar melodia nu imi place..chiar ma dezgusta total. motivul? in romania, 90% din muzica nu se bazeaza pe voce, ci pe playback si editare, nimic natural

sau, daca ai voce, de ce o editezi asa de vizibil? hai..un efect doua, dar nu toata piesa.
in plus, sunt 100% sigur ca NU ar putea canta asa pe scena, live! (cum scoate ea ecoul..dublele s.a...nu stiu!)

ps. de foarte foarte multe ori, prefer sa aud un artist cum falseaza in live sau piesa propriu zisa, decat playback si/sau plin de efecte, care "acopera" incapabilitatea de a canta, normal!
+1

iloveshaorma

iloveshaorma

Active Member

View Postlex404, on 11th July 2010, 13:02, said:

foarte adevarat. din pacate exista multi prosti care doresc tocmai contrariul neavand treaba cu muzica si de asta au ei asemenea succes

flyingspur

flyingspur

Member

Probabil in capul acestor respiratici pe gura care considera melodia asta "reusita" sau pur si simplu le place melodia se intampla ca ei sa dea o nota melodiei din media dintre voce/calitate ca melodie si videoclipul cat mai senzzzzual.
Un 5 tras de par pentru calitatea melodiei/vocei ? :lol:  Nu-i nimic , compenseaza un 10 la videoclip si cat mai multe bunaciuni prezente in videoclip.

iloveshaorma

iloveshaorma

Active Member

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/2OD8HnWdR9s?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

un link pentru cei ce spun ca andreea nu ar canta bine... e un spectacol live in care canta andreea cu inna...
sa mai ziceti ca nu au ele voce. inna si andreea nu folosesc efectele pentru voce si reglajele prin mixer pentru ca nu ar avea voce... ci pentru ca asta se cere pur si simplu

Nightm4re

Nightm4re

Dealux

• Grup: Senior Members
Pai nu mi se pare nimic deosebit la vocile lor.

hubbabub1601

hubbabub1601

În grafic...

View PostNightm4re, on 13th July 2010, 16:24, said:

Pai nu mi se pare nimic deosebit la vocile lor.

+1 :rolleyes:

Mai mult, vocea fetei ăleia, Inna, îmi sună ștearsă, fără vlagă...
Nulități.

Handicarpati

Handicarpati

Senior Member

View Postiloveshaorma, on 11th July 2010, 15:51, said:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/2OD8HnWdR9s?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

un link pentru cei ce spun ca andreea nu ar canta bine... e un spectacol live in care canta andreea cu inna...
sa mai ziceti ca nu au ele voce. inna si andreea nu folosesc efectele pentru voce si reglajele prin mixer pentru ca nu ar avea voce... ci pentru ca asta se cere pur si simplu
Ce vorbesti ma ?? LOL . Am auzit la megastar care cantau mai bine ...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate