Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...
 Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne
 Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 

Aplicatii Android - ce folosiți?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
3361 replies to this topic

#3277
Gabi_2003

Gabi_2003

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 14.08.2015

View PostGaby_M, on 19 februarie 2017 - 14:35, said:

O zi buna tuturor
Am si eu o mare intrebare: foloseste cineva apilicatiile Microsoft? Cind am incercat sa deschid Word mi-a aparut imaginea din atasament, Ca trebuie sa actualizez programul am inteles, dar ce inseamna mesajul "Achizitionarea elementelor in aplicatie va genera costuri suplimentare"? Adica ce cuprinde aplicatia asa cum este initial? Ce elemente ar trebui sa achizitionez si de ce?
PS Trebuie sa mentionez ca acum citeva zile am achizitionat primul meu meu smartphone, deci nu cunosc prea multe in ceea ce priveste sistemul de operare Android.
La Android,aplicații au achiziții suplimentare.Spre exemplu,la un joc,dacă vrei să deblochezi anumite lucruri trebuie să le cumperi cu bani reali.Probabil in Word  pot cumpăra anumite lucruri cu bani reali.Dar dacă tu nu le cumperi,poți să folosești aplicația gratuit și aplicația nu te va taxa.

#3278
Gaby_M

Gaby_M

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,686
  • Înscris: 29.04.2014

View PostGabi_2003, on 19 februarie 2017 - 15:17, said:

Probabil in Word  pot cumpăra anumite lucruri cu bani reali.
In aceasta situatie esti avertizat ca esti pe punctul de a cumpara ceva pe bani? Nu vreau sa ma trezesc ca am cumparat ceva fara sa-mi dau seama si sa am nu stiu ce suma de platit.

Edited by Gaby_M, 19 February 2017 - 17:55.


#3279
lik_lights

lik_lights

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,153
  • Înscris: 31.08.2009
Iti explic.Presupunem ca vrei sa descarci un ceas care iti place,il descarci si te bucuri de acel ceas frumos dar daca peste ceas mai vrei si meteo asta inseamna ca trebuie sa cumperi aplicatia ca sa beneficiezi si de functia meteo

#3280
cristianraduca

cristianraduca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,963
  • Înscris: 24.01.2010
La Microsoft e gratis aplicatia. Dar, daca o SA vrei un briz briz, gen anumite fonturi, plătești

#3281
Gaby_M

Gaby_M

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,686
  • Înscris: 29.04.2014
Am dat clic pe actualizare, a descarcat 69 MB, s-a instalat si in continuare am putut sa deschid programul. Mesajul cu achizitionarea elementelor a ramas. Probabil ca  ce s-a instalat pina acum este gratis, daca doresc ceva in plus se plateste.
Multumesc pentru raspunsuri.

#3282
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,582
  • Înscris: 01.03.2015
A reusit cineva sa faca root la android 6.0 prin intermediul aplicatiilor cu exploiti? Am incercat king si kingo root apk si nici un rezultat. Vreau sa sterg din aplicatiile play de la google pentru ca nu mai am spatiu de stocare disponibil.Am un vonino pluri q8... Mersi pentru raspuns.

#3283
Gabi_2003

Gabi_2003

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 14.08.2015

View Posteu-DECEBAL, on 20 februarie 2017 - 10:47, said:

A reusit cineva sa faca root la android 6.0 prin intermediul aplicatiilor cu exploiti? Am incercat king si kingo root apk si nici un rezultat. Vreau sa sterg din aplicatiile play de la google pentru ca nu mai am spatiu de stocare disponibil.Am un vonino pluri q8... Mersi pentru raspuns.
Nu. Si eu la Android 6 am încercat cu diferite aplicații și nu a mers.La Android 6 trebuie să ai custom recovery (CWM/TWRP/Philz..Etc.) și să flash-uiesti SuperSU.

#3284
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,582
  • Înscris: 01.03.2015
Nasol. Oricum rootul nu era permanent pentru ca nu am bootloaderul deblocat si din ce am citit sistemul sterge rootul dupa bootare. Pe lolipop nu am avut dificultati si este permanent. Astia de la Google nu mai vor sa ne jucam si noi putin cu telefoanele sau tabletele noastre pe care am dat banii. Nici nu stiu daca tableta mea este compatibila cu vre-un costom recovery.

#3285
lik_lights

lik_lights

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,153
  • Înscris: 31.08.2009

View Posteu-DECEBAL, on 20 februarie 2017 - 11:11, said:

Nasol. Oricum rootul nu era permanent pentru ca nu am bootloaderul deblocat
Tu vrei si cu sula-n cur si cu sufletul in rai!N-ai cum!Fara root cel mult poti sa dezactivezi ceea ce nu folosesti Setari-aplicatii...dezactivezi toate gunoaiele ca Google play music,Hangouts,etc...

#3286
Mariusvlad2

Mariusvlad2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,676
  • Înscris: 11.12.2007

View Posteu-DECEBAL, on 20 februarie 2017 - 11:11, said:

Astia de la Google nu mai vor sa ne jucam si noi putin cu telefoanele sau tabletele noastre pe care am dat banii.
Nu are nici o treaba Google cu root-ul. Google se asigura ca sistemul asa cum este el livrat nu este vulnerabil. Producătorii de device-uri pun diverse piedici la rootare ca să nu scapi asa ușor de aplicațiile incluse în sistemul modificat de ei.
Eu am telefon de la Google cu Nougat 7.1.1 și e rootat.

#3287
mcjohn

mcjohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,404
  • Înscris: 05.02.2009


View Posteu-DECEBAL, on 20 februarie 2017 - 10:47, said:

A reusit cineva sa faca root la android 6.0 prin intermediul aplicatiilor cu exploiti?
Ca să faci root cu Kingo Root, trebuie ca softul telefonului să aibă cîteva luni de cînd e scos pe piață
Am mai scris cu ceva timp în urmă.
După ce cîteva zeci, sute de persoane încearcă să-și root-eze telefonul cu acel program, dezvoltatorul află că a apărut un model nou și începe să lucreze la program. Dar durează...
Se poate root-a indirect . Eu am pus un clip pe tube cu obținerea root-ului prin TWRP.
Am să-ți pun clipul pe topicul despre root.
Ptr că trebuie să te învăț si cum se instalează TWRP.

#3288
mcjohn

mcjohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,404
  • Înscris: 05.02.2009

View Posteu-DECEBAL, on 20 februarie 2017 - 11:11, said:

pentru ca nu am bootloaderul deblocat si din ce am citit sistemul sterge rootul dupa bootare.
Mai citeste !
Bootloader blocat = imposibilitate efectuarii modificari asupra ROM-ului (root, firmware, etc) !

#3289
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,582
  • Înscris: 01.03.2015
Mersi colega.

#3290
istrate01

istrate01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 996
  • Înscris: 18.06.2012
ce aplicatie pentru download muzica mp3 imi recomandati am incercat mai multe si nu sunt bune

#3291
asiral08

asiral08

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 30.03.2012
Eu folosesc snaptube. Descarci muzica de pe YouTube în format mp3.

#3292
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,582
  • Înscris: 01.03.2015

View Postistrate01, on 27 februarie 2017 - 18:56, said:

ce aplicatie pentru download muzica mp3 imi recomandati am incercat mai multe si nu sunt bune
Recomand si eu snaptube. O descarci de aici. http://www.apkmirror...d-apk-download/

#3293
Florenzo1

Florenzo1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 669
  • Înscris: 09.02.2013
https://play.google....m.nintendo.zara

Super Mario Run pentru Android

#3294
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012

View Postcristianraduca, on 11 iulie 2016 - 13:06, said:

BMW sau BMV?
bemveu :lol:

ontopic:
imi place mult cerberus antiteft, mai ales ca am root pe telefon. imi plac comenzile prin sms incluse

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate