Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Despre telecomenzi universale.

- - - - -
  • Please log in to reply
167 replies to this topic

#19
ole

ole

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,224
  • Înscris: 10.07.2003

View Postaschiuta, on 9th July 2010, 16:04, said:

Detin urmatoarele echipamente electronice:
1. TV LCD 32B651 SAMSUNG
2. STB HUMAX HD de la RCS/RDS
3. Media Player E-Boda HD for all 500
4. Sistem 5.1 jazz 9941B

Ma intereseaza sa iau o telecomanda sa le controlez in special pe cele de la punctele 1,2 si 3, daca se poate si sistemul audio ar fi excelent. Am vazut multe telecomenzi,dar care recomandati din cele prezente pe piata.
Multumesc
Eu folosesc un Harmony 300 de la Logitec pentru: LCD 32B530, Humax DIGI+C HD, DVD player E-Boda DV-555X si sistem Genius SW-HF5.1 5000. Deci foarte asemanator cu ce ai tu. Sunt foarte multumit. Avea in baza de date toate device-urile. Are suficiente butoane programabile. Este putin mai scumpa dar merita.
Si merge perfect si cu STB-ul de la Hyundai.

#20
dacotec

dacotec

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,300
  • Înscris: 13.12.2007
Nu reusesc sa gasesc codul potrivit pt Humax, nici din telecomanda TV nici din telecomanda universala...mai are cinneva coduri pt Humax?

#21
raresto

raresto

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 21.02.2004
Foloseste cineva vreo telecomanda universala pentru STB Humax SD. Ma intereseaza una ieftina nu vreau una profesionala. Poate sa coste si 10 lei numai sa functioneze pe receiver.

Va multumesc

#22
qkyuqvai

qkyuqvai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 16.01.2007
are cineva cod pentru telecomanda de la stb-ul upc pentru televizorul nei, in manual nu am gasit, si nici pe net. multumesc

#23
CONSTANT1708

CONSTANT1708

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,084
  • Înscris: 21.04.2007

View Postraresto, on 15th July 2010, 10:47, said:

Foloseste cineva vreo telecomanda universala pentru STB Humax SD. Ma intereseaza una ieftina nu vreau una profesionala. Poate sa coste si 10 lei numai sa functioneze pe receiver.

Va multumesc
Well rc univers 11w

#24
chr71

chr71

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 100
  • Înscris: 14.07.2009
Am un lcd le37c650. A gasit cineva vreo posibilitate de a inlocui cel doua telecomenzi cea de samsung si cea de humax cu una singura.
Povestea cineva de un cod care sa il bagi la telec de samsung si sa mearga si la humax, sau de cumparat o telecomanda de la selgros universala?

#25
aresdmh

aresdmh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 15.03.2010

View Postchr71, on 7th September 2010, 11:12, said:

Am un lcd le37c650. A gasit cineva vreo posibilitate de a inlocui cel doua telecomenzi cea de samsung si cea de humax cu una singura.
Povestea cineva de un cod care sa il bagi la telec de samsung si sa mearga si la humax, sau de cumparat o telecomanda de la selgros universala?
Vezi ca se gasesc telecomenzi universale in retail destul de ieftine. Eu am un Lg si am luat din Auchan o telecomanda universala care merge f bine pe ambele device-uri.

#26
mircea_novac

mircea_novac

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 24.05.2005

View Postchr71, on 7th September 2010, 11:12, said:

Am un lcd le37c650. A gasit cineva vreo posibilitate de a inlocui cel doua telecomenzi cea de samsung si cea de humax cu una singura.
Povestea cineva de un cod care sa il bagi la telec de samsung si sa mearga si la humax, sau de cumparat o telecomanda de la selgros universala?
Eu am un Philips 32PFL9603 si din fericire telecomanda lui este universala, si am reusit sa o programez sa comand si HUMAX-ul HD din ea. Eu am avut o lista de coduri in manualul TV-ului si asa s-a rezolvat. Cred ca daca vei cumpara o telecomanda universala vei putea sa rezolvi problema.

#27
chr71

chr71

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 100
  • Înscris: 14.07.2009
Dar vreun model de telecomanda universala poate sa-mi spuna si mie cineva?

#28
blue-line

blue-line

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,634
  • Înscris: 13.01.2010

View Postchr71, on 7th September 2010, 12:38, said:

Dar vreun model de telecomanda universala poate sa-mi spuna si mie cineva?
A se citi aici: Vă rog să postați numai aici despre telecomenzi universale., Și nu doar cele universale.

#29
chr71

chr71

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 100
  • Înscris: 14.07.2009
Pt Burke, a mers telecomanda luata de la Selgros

#30
Burke

Burke

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 278
  • Înscris: 27.05.2010
Poi n-am mai gasit-o. Am tot cautat-o pe urma si nici ca a mai aparut pe stoc. Erau alte modele dar ba nu imi placeau tastele cu actioneaza, ba erau prea ieftine, ba prea scumpe si n-am mai luat. Vad ca asta s-a mai ieftinit dar am pus mana pe ea si nu m-a impresionat (tremurici la sistemul de slide, taste cam rigide etc). Logitech Harmony 300 as lua si eu cu ochii inchisi dar dai cu tunul si nu o gasesti in tara in mag online.

Edited by Burke, 08 September 2010 - 11:12.


#31
nirolf00

nirolf00

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 09.01.2006

View Postmircea_novac, on 7th September 2010, 11:27, said:

Eu am un Philips 32PFL9603 si din fericire telecomanda lui este universala, si am reusit sa o programez sa comand si HUMAX-ul HD din ea. Eu am avut o lista de coduri in manualul TV-ului si asa s-a rezolvat. Cred ca daca vei cumpara o telecomanda universala vei putea sa rezolvi problema.


si care este codul pt. Humax HD ???

#32
lafayette

lafayette

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,341
  • Înscris: 25.12.2006

View Postqkyuqvai, on 17th July 2010, 16:32, said:

are cineva cod pentru telecomanda de la stb-ul upc pentru televizorul nei, in manual nu am gasit, si nici pe net. multumesc
default telecomanda vine cu codul ptr Philips..si merge perfect cu tv urile NEI..
nu ai specificat modeulul de NEI...dar ai sanse mari sa mearga din prima..
daca nu, incearca  codurile ptr tv Philips..

Edited by lafayette, 08 September 2010 - 14:04.


#33
raduors

raduors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,108
  • Înscris: 13.07.2008
am gasit la Auchan, mai multe modele de telecomenzi universale...insa nu am gasit pe ele buton de STB, cum era prezent in ceva telecomanda mai sus....avea in schimb SAT...oare e acelasi lucru???

#34
loasca

loasca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 267
  • Înscris: 22.09.2006

View Postraduors, on 9th September 2010, 11:24, said:

am gasit la Auchan, mai multe modele de telecomenzi universale...insa nu am gasit pe ele buton de STB, cum era prezent in ceva telecomanda mai sus....avea in schimb SAT...oare e acelasi lucru???
Nu, nu e același lucru sunt lucruri diferite, mai caută sigur sunt telecomenzi care au acel buton STB

Edited by loasca, 09 September 2010 - 11:04.


#35
raduors

raduors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,108
  • Înscris: 13.07.2008

View Postloasca, on 9th September 2010, 12:04, said:

Nu, nu e același lucru sunt lucruri diferite, mai caută sigur sunt telecomenzi care au acel buton STB
am cumparat una well, rc univers 3w, cu 25 de ron, si imi merge si pe tv-samsung, si pe humax hd

#36
Burke

Burke

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 278
  • Înscris: 27.05.2010

View Postraduors, on 9th September 2010, 19:15, said:

am cumparat una well, rc univers 3w, cu 25 de ron, si imi merge si pe tv-samsung, si pe humax hd


Ai functia de "List" pe telecomanda Well?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate