Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 

Unde e folderul Java la LG U8330?

- - - - -
  • Please log in to reply
352 replies to this topic

#91
boschetarul

boschetarul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 28.07.2005
am rezolvat scriind in tel v11e cu setari pt 8330.
multumesc oricum

#92
cristi3

cristi3

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 22.04.2004
Am un adaptor USB-IRDA cu care ma conectez la LG U8120 prin Phone Manager. Totul merge ok - poze, audio, video - dar cand vreau sa transmit jocuri java cu LG81xx Uploader nu vrea sa recunoasca nici un port din cele listate si spune "Invalid port number".
Se pot pune jocuri folosind adaptorul IRDA ?

#93
raptyle

raptyle

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 30.08.2005

View Postcristi3, on Oct 31 2005, 22:03, said:

Am un adaptor USB-IRDA cu care ma conectez la LG U8120 prin Phone Manager. Totul merge ok - poze, audio, video - dar cand vreau sa transmit jocuri java cu LG81xx Uploader nu vrea sa recunoasca nici un port din cele listate si spune "Invalid port number".
Se pot pune jocuri folosind adaptorul IRDA ?
dai un search si vezi ca postase florincosmin un mic ghid pe forum cum sa bagi jocuri Java cu phone managerul.trebuie numai sa urmezi instructiunile si ai sa poti baga prin adaptorul USB-IrDa si jocuri cu Phone manager fara sa mai folosesti si LG uploaderul :coolspeak:

#94
stegarugl

stegarugl

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 01.11.2005
ai reusit sa iti rescrii ??zi si mie ca eu am tot la fel ca tine si nuG-Thinglace modelul asta eu vreau sofrtu pt telul meu lg u8330

#95
Morfikxxx

Morfikxxx

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 11.11.2005
plzzzzz HELP
Am si eu citeva probleme cu telefonulmobil
miam luat un LG u8380 si mam apukat sa instalez java
am facut dupa toti pashii ce ia spus florincosmin
am instalat jocul in telefon, totul a mers bine dar cind dau sa deschid aplications nu se vede nici un joc
telefonul nu gaseste nici un fisier al jcului.
plzzz help :worthy:  :worthy:  :worthy:
si a doua intrebare e cum sa sterg toate melodiile proprii telefonului
imi ocupa undeva 4 mb si nicidecum nu le pot sterge, pur si simplu nu este asa functie in telefon
Comp nu le vede...
thnks all!!

#96
raptyle

raptyle

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 30.08.2005

View PostMorfikxxx, on Nov 11 2005, 22:23, said:

plzzzzz HELP
Am si eu citeva probleme cu telefonulmobil
miam luat un LG u8380 si mam apukat sa instalez java
am facut dupa toti pashii ce ia spus florincosmin
am instalat jocul in telefon, totul a mers bine dar cind dau sa deschid aplications nu se vede nici un joc
telefonul nu gaseste nici un fisier al jcului.
plzzz help :worthy:  :worthy:  :worthy:
si a doua intrebare e cum sa sterg toate melodiile proprii telefonului
imi ocupa undeva 4 mb si nicidecum nu le pot sterge, pur si simplu nu este asa functie in telefon
Comp nu le vede...
thnks all!!
ca sa stergi melodiile telefonului folosesti LG 81xx uploader.vezi ca este pe aici pe forum.si eu parca la pus.daca iti iei programul ala uitate la sectiunea suoni di sistema a programului,cat despre jocuri sigur ai uitat ceva ptr ca mie imi merg.dar ai grija sa fie jocuri pentru LG.ai sa ai surpriza sa iei jocuri insa sa le vezi pe jumate de ecran sau care nu salveaza

#97
Morfikxxx

Morfikxxx

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 11.11.2005
Repet am un LG u 8380 nu 8330
nustiu in ce e problema, am incercat tot si nimic nu merge, am gasit si un cod(3698#*#) care deschide mapa java.
Am deschiso si acolo am gasit niste documente pe care am incercat sa le sterg dar nu merge
Cind dau delete merge tot normal si cind conectez a doua oara telefonul la PC iar imi apar
datimi vreo idee plzzz

#98
raptyle

raptyle

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 30.08.2005

View PostMorfikxxx, on Nov 12 2005, 11:13, said:

Repet am un LG u 8380 nu 8330
nustiu in ce e problema, am incercat tot si nimic nu merge, am gasit si un cod(3698#*#) care deschide mapa java.
Am deschiso si acolo am gasit niste documente pe care am incercat sa le sterg dar nu merge
Cind dau delete merge tot normal si cind conectez a doua oara telefonul la PC iar imi apar
datimi vreo idee plzzz
s-ar putea sa fie protejate.incearca sai dai un master reset, dupa aia inchizi telefonul sil deschizi din nou.si degeaba ai 8380 daca atunci cand a fost decodat are platforma unui 8330.dar aici depinde de fiecare service gsm.poti sa ai norokul sa fie decodat bine cu softul bun sau poti sa ai alt soft bagat dar unele chestii la telefon sa nuti mearga.de exemplu inainte un 8330 avea softul bagat dupa decodare al unui 8130.acum insa lucrurile sau schimbat

#99
Morfikxxx

Morfikxxx

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 11.11.2005
Versiunea softwarelui este S/W: u8380_v10a
                                        Flex:039-H3G-FF10a
Scrie chear in telefon, sper ca e versiunea corecta
In primul Rind toate tastele functioneaza normal nu cum la unele tel Menu si Inet sunt inversate,
Si in plus telefonul are mai multe functiuni decit u8330 si toate functioneaza bine
EX: T-flash card; bluetooth....
Plec azi la magazinul unde lam decodat si intreb cum sa pun java
Va spun rezultatul mai tirziu...
Thnks de sfaturi!!!

Edited by Morfikxxx, 12 November 2005 - 14:03.


#100
Morfikxxx

Morfikxxx

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 11.11.2005
Am fist la magazin dar nu au putut
Miau spus sa vin mai tirzii...
poate totusi cineva stie cum sa pun jocurile astea in telefon???

#101
bobotitan

bobotitan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 13.11.2005

View PostStars, on Jul 19 2005, 04:48, said:

shugu, iti trimit o bere prin western union :D numai da-mi si mie te rog un link la programul asta sau fa-i un upload aici pe thread. can ye, can ye, can ye?? :)
sal man!spunemi si mie te rog frumos cum pun jocuri pe un lg.am luat toate cele necesare si nu vrea deloc imi zice k telefonul nu raspunde.cand ii dau carica jad si jar,imi apare fila cu jad prima si dupa aceea fila arhivata si nu inteleg o chestie la posizione cum trec 01 sau simplu 1 atunci cand vreau sa pun un joc.te rog :worthy:  :worthy:  :worthy:  :worthy:  :worthy:

Attached Files



#102
raptyle

raptyle

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 30.08.2005

View Postbobotitan, on Nov 13 2005, 16:03, said:

sal man!spunemi si mie te rog frumos cum pun jocuri pe un lg.am luat toate cele necesare si nu vrea deloc imi zice k telefonul nu raspunde.cand ii dau carica jad si jar,imi apare fila cu jad prima si dupa aceea fila arhivata si nu inteleg o chestie la posizione cum trec 01 sau simplu 1 atunci cand vreau sa pun un joc.te rog :worthy:  :worthy:  :worthy:  :worthy:  :worthy:
treci 01 si  nu 1.dar ce model de LG ai?ptr ca depinde si de modelul telefonului.of-topic exista cumva vreun cod secret sau vreo tasta ca sa vad filmuletzele fulscreen pe LG U8138? just asking :coolspeak:

Edited by raptyle, 13 November 2005 - 16:11.


#103
Laurentiu05

Laurentiu05

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 14.11.2005
V-am tot urmarit discutiile in ultimul timp (am si eu un telefon  lg u8330) si am observat ca au ramas cateva dileme de deslusit. Una ar fi ca nimeni nu stie exact cum se poate folosi telefonul ca webcam. O alta dilema este cum stergem din aplicatii jocurile java care ne ocupa spatiu, dar care nu sunt vizibile. Raspunsurile nu le am, dar astept cu nerabdare sa le aflu si eu (am ceva spatiu ocupat in folderul java, pe care nu-l pot elibera).
Daca raspunsurile la intrebarile mele sunt pe forum si nu le-am observat, atunci mii de scuze.
Si inca ceva: am pus un joc cu LG 81xx uploader si, din graba, am pus la "posizione de inserimento" valoarea "1," . Evident ca acel joc nu-l pot accesa si implicit sterge. Poate sa-mi spuna cineva cum reusesc sa scap de el?
Multumesc...

#104
raptyle

raptyle

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 30.08.2005

View PostLaurentiu05, on Nov 14 2005, 15:15, said:

V-am tot urmarit discutiile in ultimul timp (am si eu un telefon  lg u8330) si am observat ca au ramas cateva dileme de deslusit. Una ar fi ca nimeni nu stie exact cum se poate folosi telefonul ca webcam. O alta dilema este cum stergem din aplicatii jocurile java care ne ocupa spatiu, dar care nu sunt vizibile. Raspunsurile nu le am, dar astept cu nerabdare sa le aflu si eu (am ceva spatiu ocupat in folderul java, pe care nu-l pot elibera).
Daca raspunsurile la intrebarile mele sunt pe forum si nu le-am observat, atunci mii de scuze.
Si inca ceva: am pus un joc cu LG 81xx uploader si, din graba, am pus la "posizione de inserimento" valoarea "1," . Evident ca acel joc nu-l pot accesa si implicit sterge. Poate sa-mi spuna cineva cum reusesc sa scap de el?
Multumesc...
eu am un U8138 si nu stiu daca merge folosit ca webcam.am auzit ca 8330 poate fi folosit dar nu stiu cum.

#105
Morfikxxx

Morfikxxx

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 11.11.2005
Ca sa Privesti filmele folscreen la LG u8380 apesi pe tasta camerei din stinga telefonului
Nustiu la celelalte telefoane dar la mine berge si se vede Cool!!
Si totusi nam rezolvat problema cu jocurile, poate cineva imi spune unde se inscriu aceste jocuri
am inscris jocurile, totul a mers normal, le pot sterge (prin programul LG Phone manager deschizind mapa
java cu codul 3698#*#, codul il pui in menu/applications/settings) dar cing dau sa ma uit in mapa cu jocuri din telefon nu vad nimic, e gol tot.
plzzz ajutatima cineva cum si cu ce program pot sa le inscriu normal!!!

#106
raptyle

raptyle

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 30.08.2005

View PostMorfikxxx, on Nov 14 2005, 19:48, said:

Ca sa Privesti filmele folscreen la LG u8380 apesi pe tasta camerei din stinga telefonului
ms oricum man insa la U8138 nu merge.pakat

#107
istudor

istudor

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 14.11.2005

View Postciuvak, on Aug 9 2005, 09:23, said:

E shi normal ca se poate de copiet prin cablu de date shi ce marime va avea mp3 pe calculator tot asha shi pe telefon :peacefingers:
Pentru ciuvak se poate pune un mp3 pe tel 8330 astfel incat sa ocupe mai putin spatiu.
Il transformi mai intai cu un program (nu stiu acum exact numele lui ceva de genul "mp3 to 3gp") si din 4.2 MB ramane 0.7 (verificat) Am sa-l caut si-l voi pune aici.  :naughty:

#108
ciuvak

ciuvak

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 01.08.2005

View Postistudor, on Nov 16 2005, 10:59, said:

Pentru ciuvak se poate pune un mp3 pe tel 8330 astfel incat sa ocupe mai putin spatiu.
Il transformi mai intai cu un program (nu stiu acum exact numele lui ceva de genul "mp3 to 3gp") si din 4.2 MB ramane 0.7 (verificat) Am sa-l caut si-l voi pune aici.  :naughty:

Astep sa verific shi eu sa ma conving... da 3gp se poate de pus ca melodie pentru sunet?

Edited by ciuvak, 16 November 2005 - 11:27.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate