Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 

Unde e folderul Java la LG U8330?

- - - - -
  • Please log in to reply
352 replies to this topic

#19
Stars

Stars

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 24.06.2005

ciuvak, on Aug 1 2005, 14:39, said:

Dispun de untelefon LG U8330 shi cablu USb... spuneti va rog cum sa poate de conectat telefonul cu ajutorul aplicatiiei Gthing shi cablu USb, daca in rubrica unde se selecteaza portu sunt numai COM?

<{POST_SNAPBACK}>


ciuvak, de ce te chinui cu gthing? daca ai sa cauti mai sus, spre primele posturi de pe thread, ai sa gasesti un link catre o pagina de descarcare a Uploader-ului. programul merge cu LG U8330, ai aici pe thread si indicatiile de folosire, date de florincosmin, plus ditamai galeria de jocuri, furnizata tot prin bunavointa lui.. incearca-l, e mai bun decat Gthing . :coolspeak:

Edited by Stars, 02 August 2005 - 17:34.


#20
ciuvak

ciuvak

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 01.08.2005

Stars, on Aug 2 2005, 17:33, said:

ciuvak, de ce te chinui cu gthing? daca ai sa cauti mai sus, spre primele posturi de pe thread, ai sa gasesti un link catre o pagina de descarcare a Uploader-ului. programul merge cu LG U8330, ai aici pe thread si indicatiile de folosire, date de florincosmin, plus ditamai galeria de jocuri, furnizata tot prin bunavointa lui.. incearca-l, e mai bun decat Gthing . :coolspeak:

<{POST_SNAPBACK}>



Stars, am gasim cum se conecteaza Gting, in proprietati la modem te uiti ce port Com e indicat si cind te conectezi prin Gting aleg numarul respectiv la port COM dar nu lucreaza cind vreu sa incarc o melodie imagine sau java iese din program adica se blocheaza aplicatia...prin  Uploader am incarcat niste jocuri dar din ele rar care maerg, dar acum nu mai merge cind ajung la incarcarea jocului in telefon shi selectez invia se blocheaza aplicatia... :worthy:

#21
mytrut

mytrut

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 05.08.2005
va salut pe toti cei din forum.ca toti incepatorii care isi cumpara un telefon,am si eu un LG U8130 care l-am primit din italia.Problema e ca el e inca codat. Care are o idee ce sa ii fac. Am cablu de date la el, am descarcat in calculator lg uploader81xx si am gasit si path-ul de decodare pe un site.Problema e ca nu stiu cum sa introduc acel fisier (e in format .rar) in telefon.Ce trebuie sa ii fac si ce trebuioe sa folosesc pentru a-l decoda. HEELP :worthy:  :worthy: NU VREAU S RAMIN BLOCAT :death:

#22
florincosmin

florincosmin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 03.01.2005
Telefoanele de la LG sunt de mai multe feluri...daca este un 8130® atunci nu este un mod free de a-l decoda trebuie sa mergi la un service GSM ...in schimb daca nu este un ® il poti decoda si tu....mai intai ia bateria jos si spune-mi daca acolo unde sunt scrise datele telefonului adica model,imei si s\n vezi un ®....ptr ca daca este un ®nu mai are rost aceasta conversatie....

#23
mytrut

mytrut

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 05.08.2005

florincosmin, on Aug 8 2005, 02:56, said:

Telefoanele de la LG sunt de mai multe feluri...daca este un 8130&reg; atunci nu este un mod free de a-l decoda trebuie sa mergi la un service GSM ...in schimb daca nu este un &reg; il poti decoda si tu....mai intai ia bateria jos si spune-mi daca acolo unde sunt scrise datele telefonului adica model,imei si s\n vezi un &reg;....ptr ca daca este un &reg;nu mai are rost aceasta conversatie....

<{POST_SNAPBACK}>

:nonobad: Nu e scris nici un r pe acolo si nici pe baterie. Scrie modelul imei-ul , e un cod de bare si s/n ,iar la sfirsit made in Koreea;deci se pare ca nu e si nici pe baterie nu apare nici un r din ala.Deci? :whistling:

#24
Sc0rp10

Sc0rp10

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 20
  • Înscris: 23.12.2004
Salut! Si eu am o intrebare: trebuie sa-mi iau un LG u8330 si am vazut pe net ca are memorie 23 MB!  Intrebarea este cat ocupa un mp3 pe telefon si daca pot sa fac transfer de mp3 prin cablul de date.
Multumesc..

#25
ciuvak

ciuvak

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 01.08.2005

Sc0rp10, on Aug 9 2005, 01:07, said:

Salut! Si eu am o intrebare: trebuie sa-mi iau un LG u8330 si am vazut pe net ca are memorie 23 MB!  Intrebarea este cat ocupa un mp3 pe telefon si daca pot sa fac transfer de mp3 prin cablul de date.
Multumesc..

<{POST_SNAPBACK}>


E shi normal ca se poate de copiet prin cablu de date shi ce marime va avea mp3 pe calculator tot asha shi pe telefon :peacefingers:

#26
geamandula

geamandula

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 09.08.2005

Stars, on Jul 18 2005, 18:02, said:

Am de foarte putin timp un telefon fatos (/fitos, whateva..), LG U8330. L-am luat cu tot ce-i trebuie, printre care si cablul de transfer date USB si CD de instalare cu LG Phone Manager. Problema este ca in LG Phone Manager gasesc toate folderele telefonului in afara de cel Java, ceea ce inseamna ca (..v-ati prins!) nu pot transfera jocuri si aplicatii pe el via USB! La banii care i-am dat pe el, ma cam dispera treaba asta!!  :death:

Cine stie vreun soft compatibil cu U8330 cu care sa pot accesa si folderul Java? ..sau ce alte solutii aveti?

<{POST_SNAPBACK}>


Merge perfect programelul "Lg81xx uploader" iar jocuri Java pt tipul telefonului gasesti la adresa My Webpage
tot pe aceasta pagina mai gasesti niste programele LG dintre care cateva foarte utile

Attached Files



#27
feri_mihai

feri_mihai

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 09.08.2005
Salut! Am si eu o mare rugaminte la voi toti, in special la florincosmin. Am vazut k se descurca superrr si a oferit explicatii la toti. Mi-am luat si eu un Lg U8330, am si USB la el si CD de instalare ca marea majoritate. Am o intrebare. Dupa ce am instalat toate driverele, pun USB-ul si apoi ce se face ca sa bag muzica si poze? I dau connect si zice Connection Failed. Va rog mult dak puteti sa ma ajutati, v-as ramane recunoscatori. Mersi.

#28
Sc0rp10

Sc0rp10

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 20
  • Înscris: 23.12.2004
1.Se poate face transfer de date prin infrarosu de pe un Nokia pe un LG sau Sony Ericsson pe un LG?
2.Care model este mai performant, LG U8330 sau LG u8130 ?
Multumesc inca odata.

#29
ciuvak

ciuvak

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 01.08.2005
Eu am o rugaminte mare catre toti... unde sa poate de gasit intructiunia pentru LG U8330 in limba rusa sau romina :worthy:

Edited by ciuvak, 10 August 2005 - 09:14.


#30
pending

pending

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 10.08.2005
Eu am o mare problema cu Gthing asta .. ori e pc`u meu prost ori e Gthing .. il deschid .. se conecteaza .. si knd sa dau sa intru in foldere imi zice aia cu "This program has encoded an eror and must be closed lallaal....." .. ma enerveaza la culme .. stitzi vreo solutie inafara de schimbarea pc`ului ?  :w00t:   :worthy:

#31
feri_mihai

feri_mihai

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 09.08.2005
:worthy:  Va rog sa ma ajutati... nu pot sa downladez muzica si poze cu LG Manager de pe CD de instalare... ii dau connect si nu merge, stiti cumva alt program de downloadat? Jocuri am putut sa pun pe LG 8330, dar cum fac cu muzica si celelatle chestii dak nu merge LG Manager?  :worthy:

#32
feri_mihai

feri_mihai

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 09.08.2005
A mers pana la urma sa pun muzica si poze cu LG Manager, problema era ca nu inchideam clapa. Multumiri multe lui extr3mist pentru timpul acordat!

#33
bigsmasher

bigsmasher

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 07.12.2004
stie cinea cum pot mari memoria acestiu telefon ? sau daca se poate ?

#34
bigsmasher

bigsmasher

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 07.12.2004
stai k nu am inteles.. ce sa se merite ?

#35
Laurentiu_C

Laurentiu_C

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 20.08.2005
Problema cu jocurile!!!

Am incarcat un joc cu lguploader.In memoria tel. imi arata ca la java am 400K, in lguploader la folderul java imi arata ca am 2 fisiere .jad si .jar dar cand intru in tel. la Applications-MyApplications apare:"No Applications presss Connect...."

Stie cineva care e problema?

#36
danyelsanv

danyelsanv

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 195
  • Înscris: 11.08.2005
:peacefingers:

Stars, on Jul 19 2005, 09:48, said:

shugu, iti trimit o bere prin western union :D numai da-mi si mie te rog un link la programul asta sau fa-i un upload aici pe thread. can ye, can ye, can ye?? :)

<{POST_SNAPBACK}>




Shugu tks mult!muream si tot nu stiam ca pot sa bag jocuri pe un 8130!!!mersi!!!!!! :peacefingers:  :coolspeak:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate