Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Noutati Bulgaria

- - - - -
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#19
andurs

andurs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 29.05.2008
Eu parcarea am platit-o la sfarsit, cand am plecat. In timpul sejurului mi-au dat un card cu care puteam sa intru si sa ies de cate ori voiam.
Iar plaja poti face linistit chiar langa barul mare de pe plaja din centrul statiunii (este plaja Orhideea si acolo). Sunt harti prin statiune si la receptia hotelului cu plaja si locurile alocate fiecarui hotel, uitati-va si informati-va.
Eu am stat la Orhideea Park si chiar mi-a placut. Eram la etajul 2, aveam vedere spre piscina, umbra destula. Curatenie+schimbat prosoape zilnic, nu am dat nicio atentie nimanui.
Alte informatii, inclusiv poze, am mai postat in topicul dedicat Albenei.

#20
sheikha

sheikha

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 30.04.2009
Buna..............plec pe 3 august la Orhideea si vreau sa aflu de la Miranda daca are placerea sa imi raspunda :thumbup: ..........la Hotel Ohideea sunt camerele mai mari cu vedere la mare,dar este pe partea cu soarele,este prea cald,face fata AC? :confuzzled: ............................. cineva a postat mai devreme k in Ohideea park cu vedere la piscina este mai umbra mai racoare :peacefingers: .................cum este Miranda? :notangel: am citit pe un alt forum ca dak vb cu cei de la rest ii poti oferi sotului o seara romantica surpriza contra cost bininteles,stie cineva ,ceva despre acest lucru? :naughty:

#21
grecul68

grecul68

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 989
  • Înscris: 13.08.2007

View PostMiranda, on 6th July 2010, 13:40, said:

Tocmai m-am intors din Bulgaria.
... in secunda in care ai predat cheile de la camera, ti-au taiat bratara pe loc. Anul trecut am venit cu ea acasa...
Pai si ce daca ti-au taiat bratara si  n-ai mai luat-o acasa,era de aur sau faci colectie?

Edited by grecul68, 20 July 2010 - 11:29.


#22
DAX1

DAX1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 21.07.2008

View Postgrecul68, on 20th July 2010, 12:29, said:

Pai si ce daca ti-au taiat bratara si  n-ai mai luat-o acasa,era de aur sau faci colectie?
Poate este o tehnica noua,in wekendul urmator dai o fuga pana acolo,un pranz -o cina,doar nu este departe,sezon este,stiu bulgarii ceva :naughty: !

#23
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006

View Postcristina30, on 8th July 2010, 12:54, said:

Am si eu o intrebare- se rezolva camera cu vedere la mare cu o spaga, tipic romaneasca?





Vezi ca incurci marfa cu ambalaju'!
Suma de bani la care te referi se numeste, in cel mai rau caz, bacsis, dar in nici un caz, spaga! :confuzzled:

#24
MirceaDWC

MirceaDWC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,094
  • Înscris: 28.02.2006

View Postsheikha, on 20th July 2010, 12:07, said:

Buna..............plec pe 3 august la Orhideea si vreau sa aflu de la Miranda daca are placerea sa imi raspunda :thumbup: ..........la Hotel Ohideea sunt camerele mai mari cu vedere la mare,dar este pe partea cu soarele,este prea cald,face fata AC? :confuzzled: ............................. cineva a postat mai devreme k in Ohideea park cu vedere la piscina este mai umbra mai racoare :peacefingers: .................cum este Miranda? :notangel: am citit pe un alt forum ca dak vb cu cei de la rest ii poti oferi sotului o seara romantica surpriza contra cost bininteles,stie cineva ,ceva despre acest lucru? :naughty:
Mai, daca esti sus de tot, poate vezi si marea, altfel n-ai nicio sansa, Orchideea este sus, in a II-a linie de hoteluri, si este in mijlocul parcului. Adica printre copaci.

#25
sheikha

sheikha

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 30.04.2009

View PostMirceaDWC, on 20th July 2010, 22:14, said:

Mai, daca esti sus de tot, poate vezi si marea, altfel n-ai nicio sansa, Orchideea este sus, in a II-a linie de hoteluri, si este in mijlocul parcului. Adica printre copaci.




Bun!mc Mircea atunci ce sfat imi dai?sa stau in Orchideea(cel nou cu vedere la mare) sau Orchideea park(cel vechi cu vedere la piscina)?e mai racoros pp pe partea cu piscina dar nush cum sunt camerele(sunt chiar asa de diferite?adik in cel nou sunt mai spatioase camerele)?....ajuta-ma :kisstogether:

Edited by sheikha, 21 July 2010 - 09:05.


#26
Miranda

Miranda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 660
  • Înscris: 07.01.2005

View Postsheikha, on 20th July 2010, 12:07, said:

Buna..............plec pe 3 august la Orhideea si vreau sa aflu de la Miranda daca are placerea sa imi raspunda :thumbup: ..........la Hotel Ohideea sunt camerele mai mari cu vedere la mare,dar este pe partea cu soarele,este prea cald,face fata AC? :confuzzled: ............................. cineva a postat mai devreme k in Ohideea park cu vedere la piscina este mai umbra mai racoare :peacefingers: .................cum este Miranda? :notangel: am citit pe un alt forum ca dak vb cu cei de la rest ii poti oferi sotului o seara romantica surpriza contra cost bininteles,stie cineva ,ceva despre acest lucru? :naughty:

Buna. Am fost plecat si deaceea iti raspund un pic mai tarziu.
Parerea mea: daca stai la parter nu conteaza ce hotel ca oricum e mai multa umbra. Eu am stat la ambele hoteluri si parerea mea este ca Orhideja este mai buna, avand camerele un pic mai mari si sa nu uitam ca este si mai paroape de piscine. Mie in general nu-mi place parterul, dar asta-i alta problema. De la ultimul etaj din Orhideja poti sa vezi marea, bineinteles daca ai vederea spr mare. De la Orhideja park, vezi parcul. Eu daca ar fi sa aleg as alege Orhideja. Problema insa este ca in general nu depinde de tine unde vrei sa fi cazat...

View Postgrecul68, on 20th July 2010, 12:29, said:

Pai si ce daca ti-au taiat bratara si  n-ai mai luat-o acasa,era de aur sau faci colectie?
In caz ca n-ai inteles... nu bratara conteaza. Conteaza politica firmei care s-a schimbat radical in aceasta privinta. Si nu numai...

#27
cucur

cucur

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,480
  • Înscris: 15.07.2008

View Postgrecul68, on 20th July 2010, 11:29, said:

Pai si ce daca ti-au taiat bratara si  n-ai mai luat-o acasa,era de aur sau faci colectie?

S-au prins si ei ca romanasii nostrii le dadeau mai departe sau mai faceau vizite pe la restaurant...

#28
Miranda

Miranda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 660
  • Înscris: 07.01.2005

View Postcucur, on 29th July 2010, 15:14, said:

S-au prins si ei ca romanasii nostrii le dadeau mai departe sau mai faceau vizite pe la restaurant...
Exact.

Nu mai stiu exact cine a scris ca daca vroiai ca la plaja sa gasesti sezlong si umbrela trebuie sa fi acolo la 8 dimineata.
Tot ce-i posibil, insa m-ar interesa cate familii cu copii mici ar putea fi la 8 la plaja de la Orhideja? Primul autobuz pleaca de la hotel la 9.30, deci e clar ca trebuie sa te duci pe jos, pe scari. Si atunci la ce ora te scoli? Si daca te scoli asa devreme ce farmec mai are concediul?

Edited by Miranda, 29 July 2010 - 14:44.


#29
sheikha

sheikha

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 30.04.2009
mc pt sfat Miranda...............maine sunt acolo si voi vedea.........sper sa le plak "mutra " mea si sa imi dea in Orhideea ..........am sa va pov cand voi revenii in tara............ciao!

#30
MirceaDWC

MirceaDWC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,094
  • Înscris: 28.02.2006
Noi am stat la Park, la parter, cu vedere spre parcare ;)) Oricum, desi cu un copil de 2 ani jumatate, preferam sa merg pe scari decat cu autobuzul. Asta pentru ca pe scari la ora 9 cel tarziu eram pe plaja. Anul trecut nu era nebunia cu sezlongurile si oricum noi preferam nisipul, mai ales ca piciul putea sa se joace in voie.

Edited by MirceaDWC, 02 August 2010 - 11:20.


#31
sheikha

sheikha

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 30.04.2009

View PostMirceaDWC, on 2nd August 2010, 12:17, said:

Noi am stat la Park, la parter, cu vedere spre parcare ;)) Oricum, desi cu un copil de 2 ani jumatate, preferam sa merg pe scari decat cu autobuzul. Asta pentru ca pe scari la ora 9 cel tarziu eram pe plaja. Anul trecut nu era nebunia cu sezlongurile si oricum noi preferam nisipul, mai ales ca piciul putea sa se joace in voie.
Buna seara...........acum 2 ore am venit de la la hotel Orhideea. :death: ..............cu un gust amar. :angry: ...........nu stiu cum altora le-a placut ca noua nu ne-a placut deloc............manacarea :puke: .....................se repeta ,veche.am gasit paine mucigaita de nush cate ori,salamul si branza ce nu se consuma de dimineata era si la pranz si seara si a-2 a zi si tot asa ,rosii murdare,..................nici nu vreau sa imi amintesc....................per total :"VARZA".............nush care sunt pretentiile altora dar sfatul meu e sa nu mergeti acolo niciodata................dak aveti intrebari va raspund cu cea  mai mare placere.

#32
andurs

andurs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 29.05.2008
Nu stiu de ce am o vaga impresie ca la inceput de sezon se straduie mai mult decat dupa aceea. Eu am fost in iunie si a fost totul ok si retineti ca am avut doi copii, de 7 luni si de 4 ani, cu care n-am avut nicio problema. Chiar si la noi pe litoral am fost la acelasi hotel si in iunie si in august si era mai ok in iunie.

#33
X5

X5

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 20.02.2004
Decat sa te duci pana acolo si sa mai primesti si servicii de calitate indoielnica mai bine va opreati in Mangalia si era mai bine...chiar daca era putin mai scump...ca altfel nu inteleg de ce va duceti la bulgarosi...doar pentru ca e mai ieftin si cu riscul de a ramane fara masina. :)

#34
alinutzik

alinutzik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 592
  • Înscris: 10.04.2008

View PostX5, on 11th August 2010, 03:06, said:

Decat sa te duci pana acolo si sa mai primesti si servicii de calitate indoielnica mai bine va opreati in Mangalia si era mai bine...chiar daca era putin mai scump...ca altfel nu inteleg de ce va duceti la bulgarosi...doar pentru ca e mai ieftin si cu riscul de a ramane fara masina. :)
Era mai scump la Mangalia,dar si serviciile erau de si mai proasta calitate.Referitor la masina: nu toti avem X5,ca altfel nu am merge la bulgari.Eu unul as merge la Mamaia daca mi-as permite un X5.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate