Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...

Recuperare fișiere dupa form...
 

bilet on-line la turnul eiffel

- - - - -
  • Please log in to reply
90 replies to this topic

#55
Dukuletz

Dukuletz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 709
  • Înscris: 26.02.2007
Este vreo sansa sa mai gasesc bilete online pentru perioada 22-27 aug? Am incercat pe site dar nu mai sunt bilet decat pt sfarsitul septembriei.

#56
o_dor

o_dor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,704
  • Înscris: 28.06.2007

View PostDukuletz, on 8th August 2012, 11:10, said:

Este vreo sansa sa mai gasesc bilete online pentru perioada 22-27 aug? Am incercat pe site dar nu mai sunt bilet decat pt sfarsitul septembriei.

Eu as indrazni sa spun ca o sansa tot ar mai exista.

Dupa ce am citit intrebarea dumneavoastra (adica dupa ora 14:00) am gasit 18.08.2012 / 15:00 care nu era in 06.08.2012 la 20:12. Iar pentru maine: 11:30, 12:00, 13:00. Pentru maine!

Iata de ce as zice ca aveti o sansa. Urmariti cu insistenta "cursul" biletelor disponibilizate. Vanati-le ora de ora! Nu renuntati nici cand veti fi la Paris! Va doresc un astfel de maine:

Attached File  maine.JPG   66.06K   20 downloads


Spun "disponibilizate" pentru ca eu cred din ce in ce mai mult ca: "Poate ca exista si un sistem de anulare a rezervarilor, poate ca se scot la vanzare bilete retinute initial de vreun birou de turism."

Bafta!

#57
Dukuletz

Dukuletz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 709
  • Înscris: 26.02.2007
Multumesc, o sa vanez si eu zilele astia. Sper sa prind ceva :)

#58
o_dor

o_dor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,704
  • Înscris: 28.06.2007

View PostDukuletz, on 8th August 2012, 11:10, said:

Este vreo sansa sa mai gasesc bilete online pentru perioada 22-27 aug? Am incercat pe site dar nu mai sunt bilet decat pt sfarsitul septembriei.

Cumparati acum:

Attached File  18_35.JPG   117.55K   37 downloads





Mi-am permis sa va trimit si un mesaj personal. Nu stiu ce veti citi mai intai, dar m-as bucura sa rezolvati problema Tour Eiffel.

#59
o_dor

o_dor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,704
  • Înscris: 28.06.2007

View PostDukuletz, on 8th August 2012, 11:10, said:

Este vreo sansa sa mai gasesc bilete online pentru perioada 22-27 aug? Am incercat pe site dar nu mai sunt bilet decat pt sfarsitul septembriei.

Va spun si dumneavoastra: Cumparati acum!

Attached File  23_23.JPG   106.38K   14 downloads

Ba, chiar aveti de ales intre 25 si 27 septembrie.

Edited by o_dor, 08 August 2012 - 22:29.


#60
Florin1108

Florin1108

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 17.04.2007

View Postnadis, on 24th June 2011, 16:33, said:

Pentru cei care ati fost: ce si cat pierzi (evident ca nu baneste vorbind) daca urci doar pana la etajul 2, nu pana sus de tot?


Sincer,dupa parerea mea nu este vreo diferenta in afara de vantul puternic de care poti avea parte in varf,o spun din proprie experienta.

Edited by Florin1108, 08 August 2012 - 22:58.


#61
o_dor

o_dor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,704
  • Înscris: 28.06.2007
Mi s-a atras atentia  – multumesc –  despre greseala strecurata in mesajul http://forum.softped...t...&p=11841047

Ramane prima semnalare, cea din mesajul http://forum.softped...t...&p=11839639 , in care se ilustrau datele de 23 si 26 august. Vreau sa cred ca motivul este numai bucuria de-a fi gasit si alte doua zile cu bilete pentru Tour Eiffel. Nu au rost atatea explicatii, exista bilete si acum:

Attached File  2xadulte.JPG   227.99K   16 downloads

pentru 26, 27 august.

#62
Dukuletz

Dukuletz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 709
  • Înscris: 26.02.2007
Vad ca ati cautat bilete pentru nivelul 2, probabil ca asa sunt mai multe bilete disponibile.

#63
o_dor

o_dor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,704
  • Înscris: 28.06.2007

View PostDukuletz, on 9th August 2012, 14:16, said:

Vad ca ati cautat bilete pentru nivelul 2, probabil ca asa sunt mai multe bilete disponibile.

Dupa mintea mea, as fi jurat ca v-ati cumparat bilete pana acum.

Incep indoielile: faceti doar un studiu de piata sau vreti sa vedeti Parisul din Tour Eiffel? Glumesc, dar este limpede ca nu v-am oferit Solutia. Cine stie ce cautati dumneavoastra?!

N-oi fi citind eu cu atentie mesajele, dar chiar nu v-ati referit la nivel. Si nici la numarul de bilete (acesta-i unul din motivele pentru care o zi "verde" nu produce efecte, acesta-i motivul pentru care fisierul jpg de astazi l-am denumit 2xadulte). Am incercat sa va transmit un mesaj simplu, de sustinere a efortului de cautare, cu exemple (da, unele gresite) despre biletele din perioada 22-27 august.

In mesajul de ieri http://forum.softped...t...&p=11839639 erau zilele de 23 si 26 august. Trebuia sa cumparati imediat.
In mesajul de azi http://forum.softped...t...&p=11842124 erau zilele de 26 si 27 august. Trebuia sa cumparati imediat.

Degeaba imi spuneti: "Aveti dreptate, intr-un mesaj pe forum era si pentru luna august. Din pacate acum nu mai sunt."


Ce trebuia demonstrat a fost – cu prisosinta – dovedit. Si de mine si de dumneavoastra. Adica:
- exista bilete pentru perioada 22-27 august (cel putin au existat)
- trebuie cumparate imediat



Fac legatura dintre mesajul postat de <Florin1108> si imaginea billet d’ascenseur 2eme etage pentru 23 si 26 august postata de mine. Poate fi interpretat ca un raspuns nu numai pentru <nadis>, ci si pentru dumneavoastra. Dupa parerea mea <Florin1108> v-a spus, ca si mine, "Cumparati!"; daca nu mai sunt bilete pentru varf, atunci cumparati pentru etajul al II-lea, pentru ca "nu este vreo diferenta in afara de vantul puternic de care poti avea parte in varf".

O mie de vorbe, doi bani nu fac. Poate ca – pana la urma – veti gasi ceea ce doriti dumneavoastra.

#64
Dukuletz

Dukuletz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 709
  • Înscris: 26.02.2007
La momentul cand mi-ati trimis mesajul privat cu bilete disponibile nu eram la calculator, abia dimineata urmatoarea am citit mesajele si desigur nu mai sunt bilete.
Este prima oara cand merg in Paris asa ca as vrea sa urc totusi pana la varf. Sunt convins ca panorama este mai frumoasa de acolo sus.

Asta e, o sa mai incerc in continuare.

Edited by Dukuletz, 09 August 2012 - 21:07.


#65
Dukuletz

Dukuletz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 709
  • Înscris: 26.02.2007
Am reusit sa cumpar 2 bilete pana sus pentru 26 aug :D Daca mai este cineva interesat mai este un bilet disponibil la ora 20.41.
Am niste intrebari legat de accesul, am inteles ca este o intrare speciala pt cei cu rezervare online. De acolo este un lift care ma duce la etajul 2. De la etajul 2 trebuie sa astept la coada ca toti ceilalti?
Este in regula daca printez biletul alb-negru?

#66
adighh

adighh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 12.04.2011

View PostDukuletz, on 10th August 2012, 20:44, said:

Am reusit sa cumpar 2 bilete pana sus pentru 26 aug :D Daca mai este cineva interesat mai este un bilet disponibil la ora 20.41.
Am niste intrebari legat de accesul, am inteles ca este o intrare speciala pt cei cu rezervare online. De acolo este un lift care ma duce la etajul 2. De la etajul 2 trebuie sa astept la coada ca toti ceilalti?
Este in regula daca printez biletul alb-negru?
Buna ziua,
am tot incercat conformsfaturilor dvs si nu aveau locuri si pace. Am incercat din jumatate in jumatate de ora si acum am rezervat pt 27 aug cand aveau liber LA ORICE ORA!!!
De unde nu se gaseau decat la ora 23... nu am stat pe ganduri.
Si eu am imprimat tot alb-negru, nu cred ca sunt probleme.

#67
Dukuletz

Dukuletz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 709
  • Înscris: 26.02.2007
Nu stiu cum ai cautat dar la mine zilele de 19 - 31 Aug se aprind verzi in tot intervalul asta. Poate trebuie selectat limba franceza cum spunea cineva mai in urma.
In plus sunt foarte multe bilete in fiecare zi.. aproape orice ora se poate gasi!

Attached Files



#68
o_dor

o_dor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,704
  • Înscris: 28.06.2007

View PostFlorin1108, on 6th August 2012, 17:26, said:

Si eu incerc sa cumpar pt data de 8 septembrie,insa fara nici o sansa. Iar trebuie sa stau 3-4 ore la coada.

Astazi au aparut biletele pentru 9 septembrie. Daca programul dumneavoastra chiar nu sufera modificari, as zice sa urmariti ce se mai ofera in zilele urmatoare.

#69
zugry

zugry

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,441
  • Înscris: 27.04.2007
hmmm... cand am fost la Paris - februarie 2010 - nu am rezervat bilete online si am stat doar vreo 15 minute la coada... am urcat pe scari, ca e mai interesant, si am luat liftul pe ultima sectiune.
s-a mai schimbat ceva intre timp? sau se da ceva gratis daca faci rezervare? :D

#70
terner

terner

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,323
  • Înscris: 02.06.2009

View Postzugry, on 31 ianuarie 2013 - 21:56, said:

hmmm... cand am fost la Paris - februarie 2010 - nu am rezervat bilete online si am stat doar vreo 15 minute la coada... am urcat pe scari, ca e mai interesant, si am luat liftul pe ultima sectiune.
s-a mai schimbat ceva intre timp? sau se da ceva gratis daca faci rezervare? Posted Image


Daca urci pe scari iesi mai ieftin decat cu liftul? Nu mai stiu preturile, stiu ca acum 10 ani cand am fost ultima oara am urcat doar cu liftul, pe care l-am schimbat la un moment dat (probabil inainte de ultima sectiune de care precizezi).

#71
zugry

zugry

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,441
  • Înscris: 27.04.2007
nu e vorba de "mai ieftin", pur si simplu am vrut sa facem miscare si sa vedem toate perspectivele odata cu ridicarea in altitudine... :)

#72
Florin1108

Florin1108

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 17.04.2007
Problema la rezervarile on-line este faptul ca trebuie sa fii la ora fixa acolo,ora trecuta in rezervare,hai un 15 min intarziere. Daca nu ajungi,ghinion,pierzi biletele. Eu era sa o patesc anul trecut,intarziasem 10 minute,norocul a fost ca eram cu o prietena care locuieste in Paris si i-a rugat pe gardieni sa ne lase. Posted Image

Edited by Florin1108, 11 February 2013 - 22:27.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate