Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Promo International - Targu Mures poate fi de incredere?

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
birdsong

birdsong

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 01.07.2010
M-am inscris pe acest forum pt a cere informatii despre firma de intermediere forta de munca PROMO INTERNATIONAL din Targu Mures. Ma puteti ajuta? a plecat cineva cu ei sau a avut probleme? multumesc.

#2
hutupasu

hutupasu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 17.03.2011
buna! am vazut ca ai postat acu 1 an pe site..ai mai plecat pana la urma cu Promo INternational? as vrea si eu sa plec in Anglia vara asta..si as vrea sa stiu daca sunt seriosi..te rog mult sa-mi raspunzi..merci mult!





View Postbirdsong, on 1st July 2010, 14:52, said:

M-am inscris pe acest forum pt a cere informatii despre firma de intermediere forta de munca PROMO INTERNATIONAL din Targu Mures. Ma puteti ajuta? a plecat cineva cu ei sau a avut probleme? multumesc.


#3
gabyytzuuu

gabyytzuuu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 08.07.2011
daa m-am inscris eu la ei anul asta si is tare neseriosi... ne-au dus cu zaharelul 3 luni ca o sa plecam si acum ne rugam de ei sa ne returneze banii. Ca sfat nu apelati la ei plus ca mai sunt si alti prieteni de ai mei care au patit la fel. Si e si ceva suspect cu ei ca au doua firme inregistrate pe aceeasi adresa ...

#4
damiancip

damiancip

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 13.07.2011
fratilor, nu stiu voi ce experiente ati avut cu ei, insa eu am apelat la serviciile lor, la recomandarea unor prieteni, si am fost multumit.am fost plecat de 2 ori in state (work and travel) iar acum voi pleca in grecia ..cam in 2 sapt. pe mine m-au ajutat mult in primul an cand am plecat cu ei, acesta fiind si motivul pt care i-am ales si in anii ce au urmat.
pt gabyytzuu: fratele meu, sincer si sa nu te superi pe mine ca ti-o spun, dar inteligenta ta este suspecta, daca ajungi sa banuiesti ca o firma nu e ok pt simplul fapt ca are 2 firme inregistrate la aceeasi adresa. si ce-i cu asta frate? pot fi si 10 firme in acelasi loc daca sunt aceeasi asociati . cred ca ai cam luat teapa de sufli si-n iaurt acum!
concluzia mea :apelati la promo cu incredere!...dar pt linistea voastra mai cautati si pe alte forumuri!

sa aveti bafta cu carul

#5
polflorin

polflorin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 26.07.2011
bun gasit, sunt si eu client al firmei promo international. Mi-au fost recomandati de o prietena care a fost cu ei in State. M-am inscris pentru Anglia in Februarie dar m-am retras dupa 2 luni in care nu am avut decat un interviu cu ei si cu un angajator. Mi s-a returnat avansul dupa vreo 2 saptamani. Nu stiu de ce dureaza mai mult in cazul altora, ma rog. In Mai mi-au mai trimis o oferta si m-am inscris din nou. sunt in Anglia de la sfarsitul lui Iunie, langa Manchester. Ce sa spun, au fost ok. Si aici e bine; cu accesul la net e mai greu. Ce mi-a placut la ei este ca sunt deschisi, comunica bine. Succes celor care asteapta contractul. Florin Pol

#6
Smo

Smo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 31.05.2011
Mi se pare ca topicul este un pic mort, dar poate ca primesc raspuns la intrebarea mea. Ce ziceti fratilor, merita o incercare cu cei de la Promo (vara 2012), sau mai bine stau cu 200+ euro in buzunar. Sincer vreau sa ma aplic, daca sunt 100% sigur ca firma este serioasa.

#7
radubratoiu

radubratoiu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 10.01.2013
Salutare !

Din punctul meu de vedere este o firma foarte neserioasa si care exceleaza la capitolul lipsa de etica si experienta.

Am colaborat cu ei in primul an in care am plecat in State si m-am descurcat din simplu fapt ca am avut noroc si sunt descurcaret de felul meu. Mi-au spus ca o sa "aiba grija" de mine pe toata durata experientei insa odata ce am ajuns in State, parca m-au uitat si desi am avut oarecum probleme cu marimea platii salariului, mi-au spus ca eu sa pun piciorul in prag si sa le spun ca pentru cat muncesc, trebuie sa-mi dea mai multi bani(ceea ce nu s-a intamplat, angajatorul spunandu-mi sa ma multumesc cu cat ma plateste).
In alta ordine de idei am fost dus cu zaharelul asa cum am citit mai sus la o alta persoana si am trecut prin 2 contracte, in final ajungand la un angajator despre care am aflat cu 3 zile inainte sa plec. Desi cerusem sa plec la inceputul lui Iulie si toate actele erau gata de mult, cei de acolo au avut grija sa ma programeze pt viza pe data de 1 Iulie, iar biletul de avion l-am cumparat cu o zi inainte de a pleca ( cu 300 Euro mai scump) lasand la o parte faptul ca ei au si firma de turism si puteau macar rezerva un bilet de avion pe care plateam exact cat spun ei...

Pentru aceasta diferenta de bani, cei de acolo mi-au spus ca ii vor scadea in anul urmator din suma intreaga de plata si de aceea am decis sa mai colaborez inca o data cu ei, desi nu prea ma incanta faptul, dar am vrut sa nu pierd acesti bani. Am ales acelasi contract pe care plecasem intrucat m-am inteles personal cu angajatorul din state, numai din singurul fapt ca eu m-am comportat cum trebuie si am fost bun pentru firma lor. Aici a inceput din nou nebunia, am facut contractele printr-un sponsor si dupa 2 saptamani suna telefonu si spune ca trebuie sa facem contractele prin alt sponsor; le facem si pe acestea si dupa alte 2-3 saptamani iar suna telefonul si imi spune acelasi lucru. Mentionez ca ii spusesem personal ca vreau sa plec inainte de 1 iulie in State. Pe data de 15 IUNIE, eu nu eram programat la viza, desi contractele mele erau gata. Am primit un telefon de la ei si mi-au spus ca aceste contracte pe care le facusem nu mai sunt valabile intrucat statul american a dat o lege prin care interzice acest job pentru programele studentesti ( doresc din nou sa mentionez ca aceasta lege fusese data cu mai bine de o luna in urma ). Au inceput sa spuna ca nu e vina lor, ca cei din State i-au anuntat tarziu si alte scuze de 2 bani.
Dar totusi au promis ca imi gasesc un job si ca totul se va rezolva, asa cum vorbiseram la inceputul lui februarie.


Sper ca va dati singuri seama de final. Am ramas in tara cu buza umflata si ca o scurta incheiere, pe site scrie ca banii sunt restituiti in perioada august-septembrie.... asta inseamna intervalul 15 august- 15 septembrie.... din acest motiv banii i-am primit aproape la jumatatea lunii octombrie, dupa alte scuze cum ca cei din state nu au restituit banii si ei nu au cu ce sa plateasca. Logic ca pentru ca "au avut grija" de mine si-au oprit acel comision.

Pe scurt, cam incearca sa faca tot posibilul sa isi faca banii din aceste comisioane, avand in vedere ca din cate am inteles de la ei mai mult de 50-100 de persoane pe sezon nu apeleaza la ei...si cu toate astea ei se plang ca au foarte multe de facut ....


Parerea mea personala, apelati la alte firme, daca vreti sa aveti o experienta buna si nu una mai putin buna !


Toate cele bune !

#8
Elena_Dn

Elena_Dn

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 02.02.2013
NU FACETI GRESEALA SA APELATI LA ACEASTA FIRMA DE DOI BANI. M-am inscris impreuna cu mai multi colegi in ianuarie 2012 in speranta ca vom beneficia de programul Work and Travel Sua si vom vedea tara tuturor posibilitatilor. Am achitat toate taxele aferente programului pana in martie asteptand programarea la ambasada printre primii. Trebuia sa sustinem interviul la ambasada la inceputul lunii iunie ca sa ajungem in state la jumatatea lunii. Firma "PROMO INTERNATIONAL" ne-a mintit, ca ne-a facut programarea insa s-a ajuns la sfarsitul lunii iunie si nu ne-a mai fost facuta nici o programare , in schimb am fost dusi cu vorba ca se va rezolva situatia. In final angajatorul din state vazand ca nu mai aparem "multumita" firmei sus amintite a renuntat la colaborarea cu noi.  In acest fel ne-am trezit ca vom ramane tot in tara si cu banii luati.
Dupa numeroase insistente si telefoane din partea noastra catre directorul de program FLORIN CRACIUN din Targu Mures si asistenta acestuia,am reusit abia sa recuperam suma integrala abia in decembrie 2012. Tin sa specific ca am pierdut foarte mult si din cauza cursului valutar pentru ca noi am platit in dolari la aprox. 3.5 ron un dolar iar banii i-am primit pe bucati in ron la aprox 3.2. In concluzie sfatuiesc pe toata lumea SA NU APELEZE LA ACEASTA FIRMA NESERIOASA.

Edited by Elena_Dn, 02 February 2013 - 18:47.


#9
2345

2345

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 12.05.2013
buna ziua,este cineva care a plecat cu promo international din targu mures recent pe italia ca personal curatenie?as vrea sa stiu daca sunt de incredere.multumesc

#10
mishu_badiu

mishu_badiu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 28.02.2015
Hey, hey, hey. Da, sunt buni. Ia legatura cu Alisa si va fi totul just fine.
Am ajuns aici in Mai 2014 si sunt la acelasi hotel in restaurant. Au rezolvat-o si pe prietena mea in iulie si acum lucram impreuna. Am fost primul din cercul meu de prieteni si de cunostinte si am destule mai ales in domeniul acesta pentru ca lucrez de 7 ani. Am fost ccobaiul si ma bucur ca a fost asa. O parte dintre ei au ajuns si ei in anglia. Am primit si o tableta pentru ca le-am tot trimis clienti. Ce sa mai spun. Dupa perioada de acomodare, nu prea iti mai vine sa te intorci in romania, decat in vizita.
M-am inscris la ei pentruu ca aveau cele mai mici preturi si firma e veche. Cand m-am inscris eu aveau birou doar in tirgu mures si acum vad ca au si in cluj si bucuresti. Ma gandesc ca le merge binisor. Succes tuturor.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate