Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Firewall free si bun

- - - - -
  • Please log in to reply
84 replies to this topic

#73
sigma

sigma

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 452
  • Înscris: 08.03.2005
Comodo este f light, eu il folosesc pe un Athlon 3000+ (1800Mhz reali) soket 939, nu inteleg ce nu va merge.

#74
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,518
  • Înscris: 20.10.2006
Windows 7 are firewalul bun pana la urma ? Ma refer la cel integrat de microsoft.

#75
rafan

rafan

    Banned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,143
  • Înscris: 04.05.2008

View PostLunaCrystal, on 11 iulie 2013 - 12:12, said:

Windows 7 are firewalul bun pana la urma ? Ma refer la cel integrat de microsoft.
DA. Nu la fel de competitiv precum cel de la Comodo sau al unor suite de securitate, dar face fata cu brio si acesta.

Edited by ursu_florin2002, 11 July 2013 - 14:42.


#76
debusy

debusy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,219
  • Înscris: 25.04.2012
+1 pentru comodo, ai mult mai multe posibilitati de setari in el.

#77
robinudabout

robinudabout

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 28.01.2015
Comodo, are si o grafica reusita. Imi place cum apare scutul acela atunci cand functioneaza. :)

#78
Corupt

Corupt

    Parazit nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,312
  • Înscris: 03.02.2010
Am citit pe un forum ca nu o sa mai ofere suport pentru firewall, este adevarat?

#79
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
PrivateFirewall 7.0, cu functionare in manual control.

Edited by bumpocbum, 22 February 2015 - 22:37.


#80
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,914
  • Înscris: 06.04.2005
Vad ca in sectiunea asta a forumului nu se prea mai discuta, oare dece? Nu mai foloseste nimeni firewall? Pe mine ma bate serios gandu sa pun un firewall sa controlez cam tot ce intra si iese din PC mai ales ca in ziua de azi toti sunt curiosi ce ai tu prin PC(ma refer la toti producatori de soft) si daca mai ai si obiceiul sa instalezi multe programe mai mult sau mai putin de la sursa cred ca se impunem instalarea unui firewall si configurarea lui corecta.

Problema mea e ca aici unde ma asteptam sa se discute despre asta nu se mai gasesc informatii despre actualitate, de exemplu ce firewall mai foloseste lumea care e mai bun, mai simplu de configurat, free/pay etc.

Intr-un timp Comodo era tare laudat de toata lumea il mai foloseste lumea? pe unde gasesc si eu niste indicatii despre configurarea lui?

#81
wirtooo

wirtooo

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 24.02.2015
Eu folosesc suita Bitdefender Internet Security, iar partea cu firewall-ul n-am nimic de reprosat, e de nota 11.

#82
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013
Vad ca pe sectiunea de Firewall nimeni nimic. Sunt curios, ce stiti despre firewall-uri free?

Vad ca tot cam aceleasi nume sunt: Glasswire, ZoneAlarm, Comodo si astazi, dar nu stiu cum se mai prezinta ca n-am mai folosit asa ceva de foarte multi ani.
In principiu ca sa se blocheze/deblocheze aplicatii relativ usor, sa se poata bloca porturi neutilizate, lucruri normale.

#83
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,411
  • Înscris: 16.03.2011

 d4m4g3, pe 03 februarie 2024 - 22:12, a scris:

Vad ca pe sectiunea de Firewall nimeni nimic. Sunt curios, ce stiti despre firewall-uri free?

Vad ca tot cam aceleasi nume sunt: Glasswire, ZoneAlarm, Comodo si astazi, dar nu stiu cum se mai prezinta ca n-am mai folosit asa ceva de foarte multi ani.
In principiu ca sa se blocheze/deblocheze aplicatii relativ usor, sa se poata bloca porturi neutilizate, lucruri normale.
Cred ca marea majoritate foloseste varianta din windows

#84
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006
daca chiar vrei sa stii ce intra si ce iese din PC , si pe unde @se duc@ aplicatiile deschise , va recomand PORTMASTER .

In rest, opinia mea, un firewall nu ii vad rostul decat la nivel de retea si servere . Windows ul are un firewall foarte bun care vine activat @din fabrica@ si e suficient pentru un utilizator casnic.

#85
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,207
  • Înscris: 28.04.2003
se mai poate folosi astacare completeaza pe cel de windows

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate